Uroda

Odżywcze produkty i akcesoria do kąpieli – relaks i pielęgnacja w jednym!

Do tego, jak ważne są w naszym życiu małe przyjemności, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Dlatego śmiało powinniśmy łączyć ze sobą relaks oraz pielęgnację ciała. W jaki sposób możemy to zrobić? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywają kosmetyki do kąpieli? Przekonajcie się sami!Chcesz połączyć pielęgnację z relaksem? Wskocz do wanny!

Zanurzenie się w ciepłej wodzie to przyjemność. Chyba nie ma osób, które uważałyby inaczej. Kąpiel nie musi przecież ograniczać się jedynie do oczyszczania. Może, a nawet powinna dostarczać nam też relaksu. Takie połączenie mycia i odprężenia jest nie tylko miłe, ale także pozwala na szybką regenerację sił. Co możemy zrobić, żeby tak się stało? W jaki sposób należy łączyć pielęgnację z relaksem? Przede wszystkim zadbajmy o atmosferę w naszej łazience. Przygotujmy odpowiedni klimat z przygaszonym światłem i zapachowymi olejkami. A w tle niech leci uspokajająca i przyjemna dla ucha muzyka. Pomocne są też kosmetyki – żele do mycia i płyny do kąpieli, które wykorzystamy na dwa sposoby. Z nimi pozbędziemy się potu i innych zanieczyszczeń oraz dostarczymy sobie zmysłowych wrażeń. Zorganizujmy wszystko tak, żeby kąpiel mogła odbyć się bez pośpiechu. To ma być czas wyłącznie dla nas. W ciepłej wodzie możemy wyciszyć się, zamknąć oczy i zatopić się w marzeniach.

Co do kąpieli?

Kosmetyki do kąpieli powinny mieć możliwie najkrótszy, jak najbardziej naturalny skład. Najlepiej, jeżeli znajdują się w nich substancje nawilżające oraz odżywcze. Dzięki temu unikniemy konsekwencji w postaci wysuszonej skóry, podrażnień i wszelkich innych dyskomfortów. Jednocześnie sięgajmy po produkty, które są w stanie odbudować warstwę lipidową naskórka. Liczy się też odpowiednio dobrany zapach. Jeżeli będzie łagodny oraz zmysłowy, z pewnością poprawi nam nastrój oraz przeniesie w stan błogiego relaksu, który jest nam bardziej potrzebny niż czasami sądzimy.

Najczęstszymi wyborami są żele do mycia oraz płyny do kąpieli. Oczyszczają skórę, pielęgnują ją oraz dostarczają zapachowych wrażeń. Wykorzystując je w czasie naszych codziennych pobytów w wannie, uzyskujemy przyjemnie miękką oraz gładką skórę. Oczywiście pod warunkiem, że używamy właściwych kosmetyków. I tak np. godny polecenia jest płyn do kąpieli Avon „Biała Lilia”. Dobrze się pieni i jest odpowiedni dla skóry każdego rodzaju. Ma też ładny, subtelny, orzeźwiający, lekki, kojący kwiatowy zapach, który pomoże nam zapomnieć o ciężkim dniu w pracy oraz wprowadzi nas w pozytywny nastrój. Poza tym płyn do kąpieli Avon warto docenić również za wydajność, co przy regularnym używaniu ma spore znaczenie. Można skusić się też na żel do kąpieli „Róża i jaśmin” – również sygnowany przez Avon. Ma on kremową formułę. Zabezpiecza skórę przed wysuszaniem, a zapach z nutami płatków róż oraz zmysłowego jaśminu pozostaje z nami naprawdę długo. To łatwy sposób na domową aromaterapię. W tym zapachu oraz konsystencji można zakochać się już od pierwszego użycia! Zaletą jest też to, że otrzymujemy duży pojemnik z dozownikiem, wszystko w przystępnej cenie. Zyskujemy więc jednocześnie wygodę stosowania i oszczędność pieniędzy. A kiedy już zaopatrzyliśmy się w odpowiednie kosmetyki, zorganizujmy sobie również kilka akcesoriów, żeby kąpiel była maksymalnie przyjemnym i niezakłóconym rytuałem. Warto mieć na podorędziu np. szczotkę do kąpieli i masażu ciała z naturalnym włóknem, rękawicę z lnu, różnego rodzaju gąbki, myjkę do twarzy oraz czepek. Uzbrojeni w takie narzędzia możemy relaksować się tak długo, jak tylko dusza zapragnie. No może do momentu, kiedy pozostali domownicy zaczną dobijać się do łazienki i przypomną, że jesteś w niej już trzy godziny.

Shares: