Lifestyle

Bądź jak Bond – James Bond, czyli styl w najlepszym wydaniu

Każdy mężczyzna pragnie wyglądać atrakcyjnie, a synonimem męskości niewątpliwie jest James Bond. Jeżeli wśród kobiet przeprowadzilibyśmy ankietę na najbardziej seksownego mężczyznę, to w tym zestawieniu James Bond wygrywałby. Już od wielu dekad jest to synonim męskości. Tutaj musicie wiedzieć, że podoba się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jak uzyskać „to coś” w bondowskim stylu – tego dowiecie się z naszego wpisu.

Bądź jak Bond – James Bond

Filmy z Jamesem Bondem cieszą się popularnością i to fakt niezaprzeczalny. Trzeba jednak zauważyć, że wynika to z faktu, że nie tylko treść filmu jest ciekawa, ale zawsze odtwórcy głównych ról i to niezależnie czy jest to Daniel Craig, czy Pierce Brosnan, są synonimem męskości. Cóż – trudno nie zgodzić się, że są bardzo przystojni. Cechuje ich jednak nie tylko uroda, ale też pewność siebie oraz inteligencja. Są to cechy, które najbardziej podobają się kobietom. Oczywiście choć James Bond jest postacią fikcyjną, to nie oznacza wcale, że nie można czegoś zaczerpnąć od tego bohatera, choćby styl. Ale zacznijmy od początku.

Pachnij jak Bond

Oczywiście nie oznacza to wcale, że macie kupić najtańszy zapach, czyli wodę po goleniu Bonda. Nic bardziej mylnego. Otóż James Bond raczej kojarzy się z bardziej ekskluzywnymi markami. Zatem jeżeli i Wy chcecie zyskać to coś, to powinniście absolutnie postawić na oryginalne zapachy. Na pewno doskonale sprawdzą się perfumy od Hugo Bossa czy rzecz jasna Chanel. Jednak pamiętajcie, że zapach musi do Was pasować, a to oznacza, że najlepiej wybierać zapachy w drogerii. Jednak niekoniecznie powinniście kierować się pierwszym wrażeniem, lecz wrócić do perfumerii po około pół godziny i wtedy sprawdzić czy rzeczywiście zapach Wam odpowiada. Tutaj liczy się architektura perfum, a więc powinniście wiedzieć, że każdy zapach składa się z trzech elementów. Nuta głowy to pierwsza nuta, którą czujecie zaraz po spryskaniu się zapachem. Po 10 minutach czuć już nutę serca. Tworzy bukiet i decyduje o charakterze zapachu. Ostatnią nutą jest tzw. nuta głębi lub bazy, można ją poczuć już po 20 minutach.

Czym może golić się James Bond?

Na pewno James Bond nie goli się jednorazówką. Ale też trudno wyobrazić sobie, aby golił się maszynką elektryczną. Sądzimy raczej, że na pewno goli się brzytwą. W tym przypadku należy zadbać także o właściwe akcesoria. Sprawdzi się mydło do golenia, tygiel. A także pędzel do tradycyjnego golenia zarostu. Na samym początku trzeba rozrobić mydło do golenia. Zatem użyć odrobiny wody i pędzel do golenia. Po uzyskaniu gęstej piany można nakładać ją na twarz właśnie pędzlem. Teraz należy odczekać kilka minut aż zarost stanie się miększy i można przystąpić do golenia. Golenie brzytwą pod włos odbywa się pod kątem 15 stopni, zaś z włosem – 30 stopni. Należy też opanować technikę chwytu brzytwy.

James Bond nie ma bad hair day

Jakoś trudno wyobrazić sobie Jamesa Bonda w czapce z daszkiem. Niewątpliwie zawsze tego bohatera cechuje nienagannie ułożona fryzura i to nawet wtedy, gdy ratuje świat przed katastrofą nuklearną. Jednak życie to nie film. Na szczęście nie oznacza to wcale, że nie można cieszyć się nienaganną fryzurą w każdej sytuacji. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie cięcie. Nie ma się tu co silić na maksymalną oryginalność. Najlepiej sprawdzą się fryzury z bocznym przedziałkiem lub zaczesane do tyłu, których stylizowanie jest więcej niż proste, bo zaraz po umyciu włosów wystarczy nałożyć na nie odrobinę gumy, następnie wysuszyć i przeczesać.

Koszula typu tab collar – Twoje must have

Oczywiście w naszym zestawieniu nie może zabraknąć koszuli tab collar, rzecz jasna w kolorze białym. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na jakość, a więc wybrać model z mankietami koktajlowymi, a także plisą płaską. Kropką nad i powinny być w tym przypadku guziki perłowe, które są wszywane metodą florencką. Za sprawą miękkiego kołnierza z patką zyskacie nieco ekstrawagancji, ale też jeszcze lepiej wyeksponujecie krawat. Do tego wystarczy jeszcze ubrać spodnie w kant o prostym kroju oraz taliowaną marynarkę.

Oto nasze zestawienie elementów, które sprawią, że staniecie się prawie jak James Bond. To naprawdę proste i wcale nie jest kosztowne, jeżeli więc chcecie działać na kobiety, to postawcie na styl Jamesa Bonda.

Shares: