Lifestyle

Tabaka – co musisz o niej wiedzieć?

Najpopularniejszym sposobem na zażywanie tytoniu jest jego palenie w postaci papierosów. Czy wiesz, że możesz go dostarczać swojemu organizmowi nie tylko w takiej formie? Jedną z propozycji jest wciąganie sproszkowanej tabaki — na czym tak właściwie polega ten sposób? Jakie korzyści z niego płyną? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Czym jest tabaka?

Tabaka to tytoń, który najczęściej występuje w sproszkowanej postaci. Niegdyś uważano ją za znakomity środek będący lekarstwem na wiele dolegliwości takich jak:

– ból głowy,

– ból zęba,

– migrena,

– katar,

– owrzodzenia,

– choroby serca,

– problemy z dziąsłami.

Jak widać, przypisywano jej wiele dobroczynnych właściwości, co czyniło ją idealnym lekiem niemal na wszystko. Jak jednak jest w rzeczywistości? Już spieszymy z odpowiedzią!

W jaki sposób działa tabaka?

Jak się domyślasz, tabaka jest bezdymnym wariantem tytoniu. Oznacza to, że korzystanie z niej może być lepszym rozwiązaniem – zarówno dla Ciebie, jak i Twojego najbliższego otoczenia, które nie jest narażone na wdychanie dymu papierosowego. Niektórzy uważają, że zażywanie tabaki jest jednym ze skutecznych sposobów na wyjście z nałogu palenia.

Zastanawiasz się, jak działa tabaka na ludzki organizm? Wciągając ją przez nos, sprawiasz, że niemal natychmiast trafia do Twojej krwi. W ten sposób otrzymujesz mocnego nikotynowego „kopa”, który jest intensywny i długotrwały.

Jakie są rodzaje tabaki?

Już wiesz, dlaczego warto zmienić swoje przyzwyczajenia i rozpocząć przygodę z tabaką. Zanim to jednak zrobisz, chcemy przedstawić Ci rodzaje tego tytoniu.

Tabaka sucha

Sucha tabaka występuje w postaci brązowego proszku, który powstaje przez fermentację, a następnie mielenie liści tytoniu. Jak jej używać? Nie jest to trudne, wystarczy ją wciągnąć przez nos!

Produkt dostępny jest w wielu wariantach smakowych – spory ich wybór znajdziesz m.in. w e-sklepie Wicik24. Miejsce to specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości produktów i akcesoriów przeznaczonych dla palaczy i vaperów – jesteśmy więc pewni, że znajdziesz tam tabakę w swoim ulubionym smaku.

Tabaka mokra

Jeżeli wciąganie tabaki nie do końca Ci odpowiada, zapoznaj się z tabaką mokrą. Ten produkt jest dostępny w postaci wilgotnego, brązowego proszku, który sprzedawany jest luzem lub w niewielkich saszetkach. Może także przyjmować postać liści tytoniu. W zależności od wybranego wariantu produkt należy umieścić między górną wargą a dziąsłami lub po prostu żuć. Mokra tabaka nie oferuje tak silnego „kopa”, lecz uzyskane efekty są ciągłe i długotrwałe.

Shares: