Zakupy

Zakupy online — jak to zrobić?

Nigdy wcześniej nie robiłeś zakupów internetowych? Nie martw się, na pewno szybko opanujesz cały ten proces. Tym bardziej że właściwie za każdym razem wygląda to tak samo. Dołącz do grona osób, które pokochały zakupy online i poznaj etapy, przez które musi wtedy przejść kupujący.

Zastanów się, czego potrzebujesz

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że branża e-commerce rozrosła się do tego stopnia, że obecnie możesz zakupić w sieci już właściwie wszystko. Bez problemu zamówisz artykuły spożywcze, zabawki dla dzieci, kosmetyki, leki, ubrania, a nawet akcesoria budowlane lub też samochód. Możliwości jest sporo, dlatego szybko można zatracić się w takich zakupach. Najlepiej zawsze rozpoczynaj poszukiwania dopiero wtedy, gdy wiesz, czego szukasz i do czego jest Ci to potrzebne. W ten sposób unikniesz sytuacji, kiedy kupujesz produkty pod wpływem impulsu czy emocji, co niestety jest częstym problemem również w przypadku internetowych zakupów.

Skorzystaj z pomocy Google

Skoro wiesz już, czego potrzebujesz, to teraz możesz rozpocząć poszukiwania. Jeśli nie znasz nazwy sklepu, w którym chcesz zrobić zakupy, to niezawodnym sposobem na początku będzie wyszukiwarka Google. Wpisz tam nazwę produkty, a nawet kilka cech, np. kolor, rozmiar czy nazwę marki. W ten sposób wyświetlą Ci się sklepy, które mają taki towar w swoim asortymencie i zaoszczędzisz sporo czasu na poszukiwania. Pamiętaj o tym, żeby porównać różne oferty i wybrać tę, która wyróżnia się najkorzystniejszą cenę, wysoką jakością produktów, ale też najlepiej niską ceną za dostawę i darmowym zwrotem.

Sprawdź akcje promocyjne

Skoro szukasz informacji, jak zrobić zakupy online, to zapewne nie wiesz też, jak możesz łatwo obniżyć cenę za nabywane produkty. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie serwisu Mamyje.pl (dawniej MojeKodyRabatowe.pl), gdyż dostępne są wszystkie aktualne kody rabatowe, które możesz użyć tuż przed dokonaniem zakupu i za ich pomocą obniżyć rachunek. Nie bój się płacić mniej i koniecznie pamiętaj o tym, żeby prześledzić akcje promocyjne sklepów, gdyż możesz na tym sporo zyskać.

Dokonaj zakupu

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie zamówienia. Następnie zostaniesz poproszony o dokonanie płatności. Wybierz formę, która najbardziej Ci odpowiada. Jeśli chcesz, aby przesyłka była jak najszybciej wysłana, to postaw na przelew internetowy czy też BLIK. Kiedy zamówienie zostanie już złożone, otrzymasz potwierdzenie na skrzynkę e-mailową. I to wszystko, jak widzisz cały proces, nie trwa długo i nie jest też skomplikowany. Wymaga jedynie odrobinę wprawy.

Oczekuj na dostawę

Oczywiście masz do wyboru różne sposoby dostawy swojego zamówienia — Paczkomat, dostarczenie przez kuriera prosto pod drzwi, paczka pocztowa czy pozostawienie zamówienia w punkcie odbioru. Poszczególne rodzaje różnią się między sobą głównie ceną, ale też czasem dostawy, dlatego zwróć uwagę na obie te kwestie. Najlepiej oczywiście będzie, jak znajdziesz ofertę, gdzie nie są doliczane koszty dostawy. W ten sposób zaoszczędzisz.

Shares: