BiznesZakupy

Najtańsza paczka, czyli jak zaoszczędzić na wysyłce

Najtańsza paczka, to ta, za którą nie przepłacisz. Jak to osiągnąć? Obecne czasy pokazały nam, że wysyłanie rzeczy jest praktycznym i koniecznym sposobem na dostarczanie paczek. Coraz więcej osób przekonuje się, że wysyłanie rzeczy kurierem jest jednym z najlepszych sposobów na szybkie i tanie doręczenie wysyłki.

Broker kurierski czy firma kurierska?

Zanim nadamy paczkę, warto jest zastanowić się, czy zrobić to za pomocą pośrednika czy firmy kurierskiej. Na czym polega różnica?

Firma kurierska to biznes, który zatrudnia doręczycieli. Odpowiadają oni za dowóz paczki do określonego miejsca. Przewoźnicy mają stały określony cennik. Każda z firm ma określone swoje zasady, które w zależności od tego, którą firmę wybierzemy mogą się sporo różnić. Jak w każdym biznesie, każde przedsiębiorstwo oferuje usługi, które mają swoje plusy i minusy. Zależnie od tego, jaki rodzaj paczki chcemy nadać, usługi mogą się różnić opłacalnością. 

Natomiast broker kurierski to firma, która pośredniczy pomiędzy klientem a firmą kurierską. Brokerzy są korzystnym zjawiskiem dla obu stron, zarówno dla nadawcy paczek, jak i realizatorów zamówień. Przez to, że firmy kurierskie mogą liczyć na stały napływ klientów dostarczany przez brokerów, są gotowi zaoferować lepsze oferty. To oznacza, że osoby korzystające z usług pośredników, mogą liczyć na okazyjne ceny. Dlatego jeśli twoim celem jest najtańsza paczka, polecamy ci korzystanie z usług brokera kurierskiego. 

Najważniejsze zalety brokera kurierskiego

Broker kurierski to pośrednik pomiędzy tobą a firmami kurierskimi. To oznacza, że korzystanie z jego usług pozwoli ci na swobodne wybranie firmy kurierskiej, która oferuje najlepsze warunki wysłania paczki. Brokerzy utrzymują kontakt z wieloma firmami kurierskimi. Pośrednik taki jak AlleKurier zapewnia na swojej stronie oferty najpopularniejszych przewoźników w Polsce.

Na stronie internetowej, po wpisaniu danych paczki w formularz, wyświetlają się możliwe opcji wysyłki. W ten sposób możesz wybrać najkorzystniejszą dla siebie finansowo opcję. Oprócz wybrania usługi kurierskiej, można często także wybrać wysłanie paczki przez paczkomat lub przez usługę Orlen Paczka. W łatwy sposób możesz wybrać najkorzystniejszy dla siebie sposób nadania wysyłki. 

Najtańsza paczka jest możliwa przez usługi brokera kurierskiego. Porównywanie cen jest zawsze niezawodnym sposobem na wybranie najlepszej oferty. Duży wybór przewoźników, spowoduje że nie będziesz musiał robić pogłębionego researchu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w jednej wyszukiwarce. Pozbawi cię to zmartwienia, czy wybierasz najbardziej korzystną ofertę oraz zaoszczędzisz na tym czas. Jeśli wysyłanie paczek jest związane z twoją pracą, może ci często brakować czasu na odpowiednie przemyślenie sprawy. Pośrednik między firmą kurierską a tobą może pozwolić ci na podjęcie lepszej decyzji w krótszym czasie.

Kolejną zaletą korzystania z usług brokerów kurierskich jest mniej formalności, które cię czekają. Przez korzystanie z usług pośrednika, pozbawiasz się konieczności zagłębienia się w wielostronicowe umowy. Przez korzystanie z usług pośrednika, nie musisz deklarować współpracy z firmą na kilka lat. Możesz zrealizować tyle paczek ile potrzebujesz, dodatkowo po okazyjnej cenie.  

Korzystanie z usług jednego pośrednika, ukróci także liczbę danych, które musisz udostępniać. Korzystając z wielu stron firm kurierskich, musisz za każdym razem poświęcać wiele czasu na uzupełnianie formularzy. W przypadku korzystania ze strony brokera kurierskiego, musisz uzupełnić tylko jeden formularz lub założyć swoje konto. Będziesz mógł korzystać z usług wielu dostawców, jednocześnie nie bawiąc się w dużą liczbę formalności. 

Najtańsza paczka za granicę

Może się wydawać, że przesyłki na granicę to droga opcja i nie można na niej zaoszczędzić. Na szczęście prawda jest zupełnie inna. Do porządku dziennego przeszło już wysyłanie paczek do Anglii lub do Niemiec. Obecnie wiele osób ma znajomych, którzy mieszkają za granicą lub rodzinę, która wyemigrowała. Z tego powodu wysyłanie paczek za granicę jest coraz popularniejsze. To spowodowało, że firmy kurierskie prześcigają się w najlepszych cenach wysyłki za granicę. Usługa brokera kurierskiego pozwoli ci nadać najtańszą paczkę w każdym możliwym kierunku krajowym i zagranicznym.

Shares: