Biznes

Na co zwrócić uwagę kupując flipchart do biura?

Flipchart to bardzo popularne narzędzie, które ułatwia prowadzenie prezentacji w biurze. Nadaje się także idealnie do wymiany informacji pomiędzy pracownikami w firmie. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary wpasuje się zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Na co jednak zwrócić uwagę przy jego zakupie? Podpowiadamy.

​Czym jest flipchart?

Flipchart składa się z tablicy demonstracyjnej oraz podparcia, na przykład w formie trójnogu lub statywu na kółkach. Z jego pomocą możliwe jest czytelne zaprezentowanie określonej treści dla osób znajdujących się w danym pomieszczeniu. Wyposażony jest najczęściej w tablicę ścieralną, papier albo płytę magnetyczną do której można szybko przytwierdzić notatki. Jego zaletą jest przede wszystkim funkcjonalność oraz poręczność. Niewiele waży, zajmuje bardzo mało miejsca i w biurach zwykle umiejscowiony jest w najbardziej widocznym miejscu.

​Na co zwrócić uwagę wybierając flipchart do zastosowań biurowych?

Jedną z najważniejszych kwestii, którą należy brać pod uwagę jest rozmiar tablicy. Warto także zwrócić uwagę na orientację tablicy. Standardowo tablica w formie prostokąta umieszczona jest pionowo. Tylko w niektórych modelach możliwa jest zmiana orientacji na poziomą. Należy więc sprawdzić możliwości montażu konkretnego produktu przed jego zakupem.

Jeśli zamierzamy umieścić flipchart w jednym, charakterystycznym miejscu w biurze to zdecydowanie lepszym wyborem będzie model opierający się na trójnogu lub stabilnych, rozkładanych ramionach. Na rynku popularnością cieszą się także te wyposażone w kółka. To idealne rozwiązanie mobilne zwłaszcza dla dużych pomieszczeń biurowych, gdzie w łatwy sposób można zmienić miejsce dowolnej prezentacji.

Jeśli zamierzamy zakupić flipchart wyposażony w tablicę ścieralną to warto wybrać model w którym w komplecie znajduje się gąbka z powłoką magnetyczną. W ten sposób będzie ona zawsze pod ręką. Interesującym dodatkiem może być także niewielka podstawka w której można umieszczać różnokolorowe markery.

Wybierając flipchart klasyczny, a więc taki w którym główną rolę odgrywają arkusze papieru, należy zwrócić uwagę na sposób ich montowania oraz możliwość stosowania uniwersalnych kartek. Niektóre modele wyposażone są w specjalny zatrzask, który umożliwia łatwe umieszczanie tam dowolnych elementów na statywie, na przykład wydruków. Natomiast do standardowego zastosowania otrzymujemy wymiarowe arkusze papieru z kilkoma otworami na górze. Dzięki temu możliwe jest ich stabilne zawieszenie bezpośrednio na wystających elementach flipchartu.

Shares: