Dzieci

Kocyki wafelkowe dla najmłodszych

Każdy kochający i troskliwy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Niezbędnym elementem potrzebnym do opieki nad maluchem, jest oczywiście kocyk. Te wafelkowe są niezwykle popularne i mają wiele zalet. Dlaczego warto je wybrać i czym kierować się podczas zakupu? Podpowiadamy.

Zalety kocyków wafelkowych

Jeśli śledzisz trendy związane z wyposażeniem potrzebnym do opieki na dzieckiem, na pewno słyszałeś o kocykach wafelkowych. Dlaczego są one tak bardzo popularne i polecane przez rodziców? Ponieważ mają wiele istotnych zalet:

  • Miękko i miło – tkanina wafelkowa jest miękka i bardzo przyjemna. Dzięki temu dziecko i jego delikatna skóra mają zapewniony komfort i wygodę. Jest miła w dotyku a wyglądem przypomina słodkie wafelki.
  • Idealnie dla alergików – Twoje dziecko jest alergikiem? Kocyk wykonany z tkaniny wafelkowej nie wywoła reakcji alergicznych, jest bezpieczny nawet dla wrażliwych maluchów.
  • Amortyzacja – ta cecha jest bardzo ważna, jeśli chodzi o opiekę na dzieckiem. Kocyki wafelkowe zapewniają ją, a więc można używać ich bez obaw o bezpieczeństwo i komfort dziecka.
  • Łatwe pranie – dobrej jakości kocyk możesz wyprać w pralce a także prasować. Pamiętaj jednak, aby dokładne parametry sprawdzić na metce produktu.

Nie ma nic dziwnego w tym, że rodzice tak chętnie decydują się na użytkowanie kocyków wafelkowych. Jaki produkt wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w kolejnym akapicie artykułu.

Kocyki wafelkowe dla najmłodszych

Jaki produkt wybrać?

Koce wafelkowe są wykonywane z różnych materiałów. Bardzo popularne są te zrobione z bawełny oraz kocyki bawełniano-lniane. Obie te propozycje mają kilka cech wspólny. Mowa tutaj o miękkości, bezpieczeństwie dla alergików oraz amortyzacji. Takie kocyki pobudzają także zmysły malucha, mogą pełnić rolę zabawki sensorycznej, przepuszczają także powietrze, a więc są oddychające. Wybierając produkt upewnij się, iż posiada on odpowiednie certyfikaty, świadczące o jakości kocyka oraz bezpieczeństwie.

Jeśli szukasz kocyka, który jest elastyczny i grubszy, lepiej sprawdzi się kocyk bawełniano-lniany. Taki produkt ma także bardziej naturalny wygląd, który można określić również jako surowy. Jeśli zależy Ci na wielofunkcyjności kocyka, wybierz ten bawełniany. Chłonie on wilgoć lepiej niż ten z dodatkiem lnu, może więc pełnić także funkcję ręcznika

Wybierając kocyk wafelkowy, zwróć uwagę na grubość produktu. Im koc jest grubszy, tym bardziej miękki. Cienkie produkty nie sprawdzają się tak dobrze w opiece nad dzieckiem, jak te grube i miękkie, które zapewniają większy komfort dziecku. Pamiętaj, że skóra malucha jest delikatna i potrzebuje odpowiedniej ochrony. Naturalne materiały sprawdzą się więc najlepiej i to właśnie je należy wybierać. Nie będą podrażniały skóry malucha, nie powinny także powodować wystąpienia reakcji alergicznych. Kocyk wafelkowy zapewni Twojemu dziecku komfort i bezpieczeństwo.

Jeden produkt – wiele zastosowań

Pamiętaj, że kocyk wafelkowy nadaje się do wykorzystania nie tylko w warunkach domowych. Można użyć go także podczas spaceru w wózku lub w czasie podróży samochodem w foteliku. Zapewni dziecku ciepło, ale jednocześnie zabezpieczy przed przegrzaniem. Poza rolą kocyka, może pełnić także funkcję ręcznika, jeśli wybierzesz produkt wykonany z chłonnego wilgoć materiału. Z racji swojej faktury, może również sprawdzić się jako zabawka sensoryczna, która pobudza zmysły dziecka. Warto włączyć ją w codzienność, gdyż ma wiele zalet. Zabawa sensoryczna ułatwia odbieranie i przetwarzanie bodźców, usprawnia koordynację ruchu gałek ocznych i stymuluje dziecko do poznawania świata, a to tylko niektóre z jej zalet.

Jeżeli szukacie Państwo kocyków wafelkowych najlepszej jakości, zapraszamy do sklepu naszego Partnera:
Beciaszkowo – Kocyki Wafelkowe

Shares: