Lifestyle

Co można robić jesienią? Trzy pomysły na nowe hobby

Jesienna aura często zniechęca do wychodzenia z domu. Jednak spędzanie całego wolnego czasu przed telewizorem lub ekranem smartfona nie jest ani zdrowe, ani zbyt rozwijające. Dobrym pomysłem jest więc odkrycie w sobie nowej pasji i nabycie nowych umiejętności. Hobby pozwoli kreatywnie wykorzystać wolny czas, będzie jednocześnie źródłem satysfakcji. Czym zająć się w jesienne wieczory? Przedstawiamy trzy pomysły.

Scrapbooking –  tworzenie niepowtarzalnej oprawy dla wspomnień 

Scrapbooking to nic innego, jak metoda własnoręcznego ozdabiania i dekorowania rodzinnych albumów na zdjęcia, kronik ze wspomnieniami czy wykonywania niepowtarzalnych kartek okolicznościowych.  Aby zacząć przygodę ze scrapbookingiem, nie potrzeba specjalnie wyszukanych materiałów. Wystarczy przygotować: 

    • dobre nożyczki, 
  • odpowiedni klej do papieru, 
  • kolorowe papiery, tasiemki czy czasopisma i stare widokówki, z których wycinać będziemy ozdobne elementy. 

Przydać mogą się również ozdobne dziurkacze, markety, brokatowe kleje czy inne akcesoria, dostępne w sklepach papierniczych. To, jak skomponujemy tworzone przez siebie kartki czy strony albumu, zależy niemal wyłącznie od własnej kreatywności czy gustu. Prace mogą być bardzo kolorowe, bogate, ale również bardziej ascetyczne, monochromatyczne. 

Tworzenie  biżuterii z półfabrykatów 

Stworzenie zaprojektowanej przez siebie bransoletki, naszyjnika czy kolczyków wcale nie musi być zbyt skomplikowane. Wyrabiając biżuterię z półfabrykatami dostępnymi online, możemy zrealizować własne, kreatywne pomysły, unikając jednocześnie konieczności samodzielnej obróbki kamieni czy elementów metalowych.  

Dzięki niezliczonej ilości dostępnych w sprzedaży koralików szklanych, ozdobnych kryształów, paciorków z kamieni półszlachetnych i elementów wykończeniowych, stworzenie własnej biżuterii jest dostępne dla każdego.  W Internecie znaleźć można wiele stron poświęconych wytwarzaniu biżuterii handmade. Mogą one stanowić źródło inspiracji i wiedzy technicznej, niezbędnej na początku przygody. 

Szydełkowe patchworki –  idealne rozwiązanie na jesienną nudę 

Jeśli  marzysz o przytulnym, wielokolorowym patchworkowym pledzie, ale boisz się, że szydełkowanie zdecydowanie przekracza twoje możliwości, mamy dla ciebie dobre wiadomości. Szydełkowanie może być hobby idealnym dla każdego, kto pragnie stworzyć samodzielnie przedmiot, który nie tylko będzie cieszyć oczy, ale również okaże się użyteczny.  

Tworzenie patchworków szydełkowych jest bardzo proste. Po pierwsze dlatego, że zrobione są one z niewielkich elementów. Wiele wzorów znaleźć można w wielu serwisach internetowych. Wystarczy kilka kłębków włóczki i szydełko w rozmiarze pasującym do jej grubości. Aby zacząć, wystarczy nauczyć się kilku podstawowych ściegów i odczytywania schematów. W Internecie znaleźć można wiele filmów instruktażowych, więc nawet kompletny laik jest w stanie rozpocząć tworzenie szydełkowych akcesoriów. Samodzielne wykonanie pledu czy poszewki na poduszkę dostarczy ogromnej satysfakcji! 

Shares: