Pozostałe

Jak zrobić makijaż na wesele? O tych 3 rzeczach musisz pamiętać

Wykonanie makijażu, który wytrzyma na twarzy całą noc, to nie lada wyzwanie. Weselny make-up ma za zadanie podkreślić twoją naturalną urodę i prezentować się doskonale od początku do końca uroczystości. Poznaj 3 wskazówki, jak umalować się na ślub.

Podczas tak wyjątkowej uroczystości, jaką bez wątpienia są zaślubiny, każda kobieta – panna młoda, druhna, a także gość – pragnie wyglądać wspaniale. Nieodłącznymi elementami odświętnych stylizacji są: strój, fryzura i make-up. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić makijaż na wesele, poniżej znajdziesz kilka dobrych rad.

Jak zrobić trwały makijaż na wesele? Zacznij od wyboru kosmetyków

Wesele to czas śmiechu, rozmów, jedzenie, picia i tańca. Wszystkie te czynniki sprawiają, że starannie ułożona fryzura oraz umalowana twarz wraz z upływem czasu tracą swój pierwotny wygląd. Wobec tego wymagają one odpowiedniego doboru kosmetyków do makijażu. Dodatkowe zabiegi sprawią, że nawet po wielu godzinach zabawy twój make-up będzie wyglądał tak samo jak chwilę po nałożeniu.

Na sam początek, zastosuj trwały podkład na wesele

Chcesz, żeby twoja twarz przez całą noc wyglądała promiennie i świeżo? Zacznij od ulubionego kremu na dzień, następnie nałóż odpowiednio dobraną bazę pod makijaż. Wygładzi ona cerę i przygotuje ją na dalsze zabiegi. W efekcie kolorowe kosmetyki dłużej utrzymają się na skórze, a make-up nie spłynie ani nie rozmaże się. Na wrażliwą skórę powiek delikatnie nanieś bazę pod cienie, aby wygładzić nierówności i utrwalić makijaż oczu.

Trwały podkład na wesele to podstawa udanej stylizacji. Najlepiej do tego celu nadają się kosmetyki matujące lub rozświetlające. Pomogą zamaskować mankamenty cery i na długo zagwarantują świeży wygląd.

Etap drugi – wybieraj kosmetyki wodoodporne

Makijaż na wesele powinien wyróżniać się dużą odpornością. Dlatego też dobrze jest wybierać do tego celu kosmetyki wodoodporne. Zwiększa to trwałość make-upu podczas zabawy i zapobiega rozmazaniu się np. podczas jedzenia lub picia. Odpowiedni wybór tuszu do rzęs oraz szminki spowoduje, że nawet po całonocnej zabawie będziesz wyglądać tak, jakbyś dopiero co weszła na parkiet.

Trzeci krok – utrwalacz do zadań specjalnych

Gdy twój weselny make-up jest gotowy, nie zapomnij o ostatniej warstwie. Jest nią specjalny utrwalacz w sprayu, który naniesiony na gotowy makijaż zabezpieczy go przed niekorzystnymi warunkami i zapewni nieskazitelny wygląd aż do momentu oczyszczenia twarzy.

Co zrobić, żeby makijaż wyglądał dobrze?

Wykonując makijaż weselny, warto zachować umiar. Z każdą kolejną warstwą wzrasta ryzyko, że otrzymasz efekt maski. Staraj się ograniczać liczbę użytych kosmetyków, a poszczególne etapy wykonuj delikatnie i z umiarem.

Teraz już wiesz, jak zrobić trwały makijaż na wesele. Idealny make-up wykonany z właściwie dobranych kosmetyków wodoodpornych i odpowiednio utrwalony będzie subtelnie podkreślał naturalne piękno aż do momentu demakijażu. Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się pięknym wyglądem przez całą noc!

Shares: