Dom

Dalmierze laserowe dla wymagających. Przegląd najpopularniejszych urządzeń

Dalmierze laserowe stanowią podstawowe wyposażenie geodetów, inżynierów oraz budowlańców i znajdują zastosowanie podczas wykonywania pomiarów odległości podczas prac budowlanych i drogowych. Profesjonalne dalmierze laserowe doskonale zastępują taśmy pomiarowe, zapewniają szeroką funkcjonalność, wszechstronność oraz łatwość obsługi, jednocześnie umożliwiając wykonywanie precyzyjnych pomiarów. Sprawdź najpopularniejsze dalmierze laserowe wybierane przez polskich fachowców.

Najpopularniejsze dalmierze laserowe na rynku

Dobrej jakości dalmierze laserowe to wydatek zaczynający się od ok. 300 zł. Z kolei najlepsze dalmierze dalekiego zasięgu kosztują nawet powyżej 2000 zł. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze dalmierze laserowe na rynku.

Nivel System HDM-70

Dalmierze laserowe Nivel System HDM-70 to jedne z chętniej wybieranych profesjonalnych instrumentów pomiarowych. Urządzenie zapewnia wszystkie niezbędne funkcjonalności, gwarantuje wysoką precyzję pomiaru, czytelną prezentację wyników oraz sprawne przetwarzanie wykonywanych pomiarów. Dalmierze laserowe Nivel System HDM-70 pozwalają na wykonywanie pomiarów z dokładnością +/- 2 mm przy efektywnym zasięgu do 70 m. Sprzęt wyposażony jest w elektroniczną libelkę oraz w funkcje: kalibracji, „malarza” i Pitagorasa. Obudowa urządzenia spełnia normę IP 54.

PRO DL-100X

Kolejne popularne dalmierze laserowe to urządzenia marki PRO. Model DL-100X gwarantuje zasięg pomiarowy w zakresie od 0,05 do 100 m z dokładnością pomiarowa oscylującą na poziomie +/- 2 mm. Urządzenie poza tym również wyposażone jest w mnóstwo przydatnych funkcji ułatwiających codzienną pracę – np. we wbudowany kątomierz cyfrowy, cyfrową libelkę czy funkcje pomiaru pośredniego, ciągłego i dynamicznego, a także możliwość wykonywania pomiaru powierzchni i objętości.

Nivel System HDM-90G

Dalmierze laserowe Nivel System HDM-90G to jedne z nowszych instrumentów pomiarowych na rynku. Urządzenia te odznaczają się prostą obsługą oraz możliwością wykonywania precyzyjnych pomiarów z dokładnością do +/- 2 mm i zasięgu do 90 m. Dalmierze mają kompaktowe wymiary, które pozwalają na przechowywanie ich w kieszeni. Zielona wiązka lasera zapewnia znaczną czytelność w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Urządzenie wyposażone jest w liczne funkcje ułatwiające użytkowanie dalmierza. Wśród nich należy wymienić m.in.: pomiar ciągły, mierzenie powierzchni i objętości, tyczenie, elektroniczną libelkę czy rozbudowaną funkcję Pitagorasa, kalibracji oraz „malarza”.

Shares: