Dom

Modne i funkcjonalne lampy wiszące – co warto montować w domowych wnętrzach?

W salonach, sypialniach, kuchniach i jadalniach nie możemy się obejść bez oświetlenia głównego. W tej roli najczęściej występują lampy wiszące. Poza praktycznym zastosowaniem, odpowiadają one również za podkreślenie aranżacji i charakteru danego wnętrza.

Jakie lampy wiszące warto wybrać, aby rozświetlić konkretną przestrzeń, a także uczynić ją klimatyczną i przyjazną w odbiorze?

Lampy wiszące – najważniejsze wskazówki podczas wybierania

Niezależnie od tego, do jakiego pomieszczenia wybieramy lampę wiszącą, w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę jego wysokość. Od tego bowiem zależy, na jak długich linkach będą mogły być zawieszone konkretne konstrukcje oświetleniowe. Przy niskich sufitach trzeba szczególnie zwrócić uwagę na ten aspekt. Może się bowiem zdarzyć, że źle dobrana lampa wisząca przytłoczy wizualnie wnętrze bądź nawet będzie utrudniała domownikom poruszanie się po nim.

Uwzględnijmy również typ i warunki panujące w danym pomieszczeniu. Lampy wiszące mogą zagościć nawet w łazience czy kuchni, jednak te przestrzenie są zdecydowanie bardziej wymagające niż pozostałe. W łazience panuje wysoki poziom wilgotności i duże ryzyko zalania wodą. W kuchni – tłuste opary i również wilgoć. Lampy wiszące stosowane w tych wnętrzach muszą być zatem odporne na takie warunki. Modele, które będą nie tylko atrakcyjne wizualnie i praktyczne, lecz również poradzą sobie w tych specyficznych przestrzeniach, można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/.

Modne oświetlenie wiszące – propozycje na 2024 rok

Jeśli lubimy aranżacje, które wpisują się nie tylko w nasz gust, ale i w trendy wnętrzarskie na dany rok, przyjrzyjmy się polecanym konstrukcjom. W 2024 roku będziemy stawiać przede wszystkim na minimalistyczny design, lampy wykonane zgodnie z duchem eko, a także te, które będą energooszczędne.

Z lamp wiszących sprawdzą się zatem pojedyncze źródła światła zwisające na długich linkach, zakończone niczym nieosłoniętą żarówką lub prostym kloszem, np. metalowym. Takie lampy można zawieszać pojedynczo, w parach lub w grupach.

Lampy wiszące w stylu industrialnym

Doceńmy praktyczność oraz estetykę lamp wiszących w stylu industrialnym. Są to propozycje zarówno minimalistyczne, designerskie, jak i wpisując się w charakter rozmaitych wnętrze. Wbrew pozorom dopasujemy je nie tylko do loftowych aranżacji, ale i nowoczesnych, a nawet klasycznych. Znajdziemy tu bowiem połączenia metalu z drewnem, czyli surowców kojarzonych z aranżacjami nowoczesnymi, ale i bardziej klasycznymi czy idącymi w kierunku eko.

Rozłożyste, błyszczące żyrandole

W tym sezonie nie musimy rezygnować z rozłożystych, obszernych i mieniących się w świetle żyrandoli. Pasują one bowiem do wnętrz urządzanych w stylu glamour, a ich dużym atutem są ramiona zakończone wieloma punktami świetlnymi, co oznacza doskonałe oświetlenie rozmaitych wnętrz.

Rynek oświetleniowy jest niezwykle bogaty, a dużą jego część zajmują bardzo lubiane lampy wiszące. I my znajdźmy wśród nich te, które przypadną nam do gustu.

Shares: