BiznesZdrowie

Jak pracować dużo, a przy tym zdrowo żyć ? Czy to możliwe?

Biorąc pod uwagę ceny towarów i to jak rachunki zdrożały, nie wspominając już o ratach kredytu, zupełnie zrozumiałym jest to, że trzeba pracować dużo. Cóż, niektórzy pracują naprawdę duże po to, aby móc żyć na przyzwoitym poziomie i tutaj wcale nie mamy na myśli jakichś luksusów. Ale z drugiej strony, jak w tym wszystkim zdrowo żyć? Mając mało czasu ciężko jest tak zaplanować wolne chwile, choćby odżywiać się właściwie. Czy rzeczywiście nie można żyć zdrowo, gdy tak dużo się pracuje? Na szczęście nie jest to prawda. Wystarczy tylko wdrożyć kilka rad i już efekt będzie lepszy, czyli różnice poczujecie naprawdę szybko.

Jak znaleźć czas dla siebie?

Na samym początku poruszymy temat czasu dla siebie. Otóż tutaj trzeba pamiętać, że każdego dnia należy choć chwilę poświecić sobie. Wydaje się, że to niewiele, ale jednak możecie zyskać naprawdę sporo. Codziennie wystarczy tylko 30 minut, by zrelaksować się choćby podczas kąpieli z dodatkiem olejków eterycznych. Ale możecie również po prostu poczytać książkę czy obejrzeć ulubiony serial. Jeżeli dojeżdżacie do pracy komunikacją miejską czy też pociągiem, to czas, który spędzacie na dojazdach warto właściwie wykorzystać. Możecie czytać książki czy też słuchać audiobooków. Gwarantujemy, że dojazd do pracy będzie przyjemniejszy, gdy zabierzecie ze sobą kubek termiczny kawy. Wielu z nas narzeka na brak czasu, by napić się kawy. Przeważnie pijemy w biegu bądź też musimy zadowolić się zimną kawą. Ale można to zmienić. Wystarczy właśnie kubek termiczny i napojem możecie cieszyć się podczas dojazdu do pracy. Taka chwila dla Was także sprawi Wam przyjemność. Jednocześnie mamy dla Was fajny przepis na zdrową kawę: zaparzcie podwójne espresso, następnie dodajcie do niego łyżkę miodu, pół łyżeczki cynamonu oraz dwie łyżeczki soku z cytryny. Następnie przelejcie napój do kubka i na końcu dolejcie 200 ml mleka migdałowego. Taka kawa stawia na nogi, ale jest też obłędnie pyszna.

Zdrowy styl życia w zasięgu ręki

Często narzekamy, że nie mamy czasu na nic, a gdy owy czas już się znajdzie, to spędzamy go na kanapie. A to złe podejście. Czas więc na zmiany. Otóż każdą wolną chwilę warto wykorzystać na przyjemności. I do owych przyjemności może zaliczać się też aktywność fizyczna. Spacer po lesie czy też nordic walking rzeczywiście mogą sprawiać frajdę. Warto wybrać się też na rolki czy pojeździć na rowerze. Pogoda nie jest żadną przeszkodą. Ale mamy też dla Was inne rady, dzięki którym wprowadzicie do swojego życia więcej ruchu. Jeżeli jest to możliwe, to zamieńcie samochód na rower i właśnie na jednośladzie dojeżdżajcie do pracy. A jeżeli dojeżdżacie środkami komunikacji i podczas podróży macie czas na smaczną kawę, to zalecamy byście wysiedli przystanek wcześniej przespacerowali się. Do tego jeszcze należy bezwzględnie zawsze korzystać ze schodów, a nigdy z windy. Podczas przerwy w pracy wyjdźcie na spacer, a nie na papierosa.

Zdrowa dieta klucz do sukcesu

Każdy z nas powinien zdrowo się odżywiać, a jednak nadal robi to tak niewiele osób. Dlatego też i w tej kwestii czas na zmiany. Każdy posiłek powinien być zbilansowany i zdrowy, a także lekkostrawny. Jednak, gdy pracuje się dużo, to zwyczajnie po przyjściu do domu nie ma się ochoty na nic poza wypoczynkiem. Jednak nie oznacza to, że trzeba zamówić pizze. W końcu jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie i to takie, gdzie możecie zakupić zdrowe posiłki na cały dzień. Polecamy Wam catering do domu w Gdańsku. Rzeczywiście dania są smaczne, zdrowe, a przy tym różnorodne i do tego możecie wybrać pakiet na cały dzień, który zostanie dostarczony do Waszego domu. Czyż to nie piękne? Jasne, że tak. W końcu życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać.

Higiena snu

Na zdrowy styl życia ma wpływ higiena snu. A to oznacza, że nawet jeżeli nie śpicie 8 godzin, to możecie się względnie wysypiać. Wystarczy tylko nie objadać się przed snem. Należy również nie zasypiać, ze słuchawkami w uszach czy przy włączonym telewizorze. Do tego jeszcze w miarę możliwości nie należy kłaść się później niż o godzinie 23, a gdy budzik zadzwoni, to należy od razu wstać, bo małe drzemki czy przekładanie sprawi, że będziecie odczuwać jeszcze większe zmęczenie.

Shares: