Lifestyle

Jak pozbyć się siwizny szybko i efektywnie? Poradnik dla pewnych siebie mężczyzn, ale i tych, którzy chcą być pewnymi siebie

Dla niektórych mężczyzn siwe włosy nie są problemem. W końcu wielokrotnie mówi się, że że „lekko szpakowaty” mężczyzna może się prezentować jeszcze lepiej i być uznawany za atrakcyjniejszego w oczach płci przeciwnej. Wielu jednak reaguje swoistą paniką na pierwszy siwy włos. Nasz poradnik kierujemy do pewnych siebie mężczyzn, ale i tych którzy chcą tacy być. Jak pozbyć się siwizny szybko i efektywnie?

Radykalna zmiana, czyli usunięcie siwych włosów poprzez strzyżenie lub golenie

Na początek coś dla tych, dla których farba do włosów męskich nie jest rozwiązaniem. Jeśli nie wyobrażasz sobie farbowania swoich włosów, to możesz po prostu pozbyć się siwizny. Radykalne lub mniej radykalne cięcie pomoże. Jeżeli siwizna występuje po bokach głowy, to tę część włosów możesz wygolić stawiając na zapuszczenie nieco dłuższych kosmyków na czubku. Gdy siwych włosów jest dużo, to możesz również zdecydować się na radykalny krok, czyli zgolenie wszystkich włosów. Niektórzy mogą całkiem dobrze prezentować się w takiej wersji. Jeśli jednak golenie głowy nie wchodzi w grę, to musisz wiedzieć, że farbowanie może wyglądać dość naturalnie, jeśli zdecydujesz się na cieniowanie siwych włosów.

Męskie farby do włosów – kiedy zacząć się farbować, aby inni nie zauważyli? Jak je stosować?

Możesz zdecydować się na farbę do włosów męskich. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza, że możesz dopasować idealnie kolor o Twojego naturalnego, a jednocześnie zawsze możesz nie pokryć siwych włosów w całości, czyli zdecydować się na tzw. cieniowanie siwych włosów. Świetnie sprawdzają się męskie farby do włosów bez amoniaku, parabenów z błyskawicznym działaniem. W tym przypadku wystarczy, że zawartość tubki wyciśniesz do aktywatora i energicznie potrząśniesz przez minutę lub dwie. Potem w rękawiczkach możesz dokładnie rozprowadzić palcami farbę na włosach. Pozostaw ją na 5 minut jeśli decydujesz się na cieniowanie, a na 10, gdy chcesz pokryć siwiznę. Takie ekspresowe farbowanie świetnie się sprawdzi. Wystarczy teraz, że spłuczesz włosy i je umyjesz. Warto również zastanowić się kiedy zacząć farbować włosy, aby inni nie zauważyli. Jeśli jest to dla Ciebie duży problem, to sięgnij po produkty koloryzacyjne jak tylko zauważysz większą kępkę siwych włosów, bo usuwanie ich pęsetą nie jest rozwiązaniem. Jednak pamiętaj, że nie ma się czego wstydzić i farbowanie jest odpowiednie tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Oczywiście stosuj farbę nie tylko na swoje włosy, ale również zarost, bo zafarbowane włosy i siwy zarost jednak nie będą się zbyt dobrze komponować.

A może spray koloryzujący lub wosk? Poznaj jak stosować takie kosmetyki

Może to siwizna a może tak miało być? Możesz oczywiście zdecydować się na stylizację włosów z jednodniową koloryzacją. Tutaj inaczej niż w przypadku farbowania kolor nie będzie się wypłukiwał z czasem, a po pierwszym myciu. Możesz zdecydować się nawet na pay koloryzujący lub wosk do włosów w odcieniu srebrnym. Wtedy nikt nie pozna czy siwiejesz czy po prostu lubisz eksperymenty na swojej głowie. Przy układaniu pompadoura, quiffa czy undercut możesz sięgnąć też po inne kolory, np. niebieski. Pamiętaj tylko by unikać deszczu, by Twoja stylizacja nie spłynęła wraz z nim.

Odsiwiacz do włosów – dla kogo się sprawdzi?

Nasza ostatnia propozycja to odsiwiacz do włosów. Czym różni się od farby i dla kogo się sprawdzi? Jeżeli boisz się, zę efekt farbowania może być zbyt sztuczny, wybierz odsiwiacz w formie pianki. Tu nie musisz stosować żadnego aktywatora. Wystarczy, że rozprowadzisz produkt przy użyciu szczotki na siwych włosach lub na całych włosach i pozostawisz na 5 lub 10 minut. Po spłukaniu produktu i umyciu włosów możesz cieszyć się lepszym efektem. Włosy będą stopniowo nabierały pigmentu, zatem efekt nie będzie szokujący. W ten sposób można pokryć do 70% siwych włosów. Takie produkty będą odpowiednie dla osób, które borykają się z wczesnym siwieniem, ale i tych, które po prostu chcą swoim włosom przywrócić pigment, a jednocześnie uzyskać dość naturalny efekt.

Dzięki produktom do pozbycia się siwizny czy odsiwiania możesz zyskać więcej pewności siebie. Będziesz też lepiej i młodziej się prezentować.

Shares: