W jakich warunkach najlepiej sprawdza się polar?

Odwiedzając wyspecjalizowane sklepy z artykułami BHP, w ich ofercie obok tradycyjnych bluz roboczych i kurtek znaleźć można również cieszące się dużą popularnością polary. Gruby polar męski to nieodłączny atrybut budowlańców, mechaników samochodowych, pracowników magazynowych, zawodowych kierowców i dziesiątek innych osób, które wykonują prace fizyczne, zwłaszcza osób pracujących na świeżym powietrzu. W jakich warunkach tego typu odzież sprawdza się najlepiej?

Co to jest polar?

Polar to specyficzna dzianina z tworzyw sztucznych, powszechnie używana do produkcji ciepłej odzieży charakteryzującej się niskim poziomem nasiąkliwości, dobrą izolacyjnością i dużą wytrzymałością. Ze względu na rodzaj zastosowanej tkaniny polarami określa się różnego rodzaju bluzy i kurtki. W sprzedaży znajdziemy grube polary męskie produkowane z tkanin o wysokiej gramaturze sięgającej powyżej 300g/m2 oraz zdecydowanie cieńsze odpowiedniki tego typu tkanin, z których powstają m.in. podpinki kurtek, ciepłe spodnie i kamizelki. Gruby polar męski zapewnia dobrą ochronę przed zimnem, a częściowo również przed wilgocią, w związku z czym jest idealnym wyborem do pracy w terenie, w okresie od jesieni do wiosny.

Właściwości polarów i ich zastosowanie

Największymi zaletami tkanin polarowych jest duża wytrzymałość, niska nasiąkliwość, elastyczność, odporność na zagniecenia i rozerwania. Grube polary męskie zapewniają skuteczną ochronę przed zimnem, dzięki czemu mogą stanowić alternatywę dla typowych kurtek, oferując użytkownikowi zdecydowanie większą swobodę ruchów. Co ważne, w odróżnieniu od wełnianego swetra gruby polar męski nie będzie się mechacił, a zapewni podobny poziom ochrony przed zimnem, zdecydowanie wyższy od typowej bluzy bawełnianej, a nawet od nieprzemakalnej kurtki z cienką podpinką. Ze względu na specyficzne właściwości, polary znajdują wiele praktycznych zastosowań. To odzież powszechnie używana przez pracowników fizycznych oraz osoby spędzające dużo czasu na świeżym powietrzu, w tym przez turystów, którzy w okresie jesiennym lub wiosennym wybierają się w góry.

W zależności od gramatury tkaniny polarowej, wyprodukowana z niej odzież sprawdzi się w różnych warunkach. Grubych polarów męskich używają m.in. pracownicy budowlani i zdobywcy gór. Cieńsze bluzy i kurtki polarowe często wybierane są przez zawodowych kierowców, pracowników magazynowych i warsztatowych, a także przez grzybiarzy i fanów trekkingu. Taka odzież izoluje przed zimnem i gdy nie pada, jest dobrym zamiennikiem dla mniej wygodnych, nieprzemakalnych kurtek.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij