Moda

W jakich warunkach najlepiej sprawdza się polar?

Odwiedzając wyspecjalizowane sklepy z artykułami BHP, w ich ofercie obok tradycyjnych bluz roboczych i kurtek znaleźć można również cieszące się dużą popularnością polary. Gruby polar męski to nieodłączny atrybut budowlańców, mechaników samochodowych, pracowników magazynowych, zawodowych kierowców i dziesiątek innych osób, które wykonują prace fizyczne, zwłaszcza osób pracujących na świeżym powietrzu. W jakich warunkach tego typu odzież sprawdza się najlepiej?

Co to jest polar?

Polar to specyficzna dzianina z tworzyw sztucznych, powszechnie używana do produkcji ciepłej odzieży charakteryzującej się niskim poziomem nasiąkliwości, dobrą izolacyjnością i dużą wytrzymałością. Ze względu na rodzaj zastosowanej tkaniny polarami określa się różnego rodzaju bluzy i kurtki. W sprzedaży znajdziemy grube polary męskie produkowane z tkanin o wysokiej gramaturze sięgającej powyżej 300g/m2 oraz zdecydowanie cieńsze odpowiedniki tego typu tkanin, z których powstają m.in. podpinki kurtek, ciepłe spodnie i kamizelki. Gruby polar męski zapewnia dobrą ochronę przed zimnem, a częściowo również przed wilgocią, w związku z czym jest idealnym wyborem do pracy w terenie, w okresie od jesieni do wiosny.

Właściwości polarów i ich zastosowanie

Największymi zaletami tkanin polarowych jest duża wytrzymałość, niska nasiąkliwość, elastyczność, odporność na zagniecenia i rozerwania. Grube polary męskie zapewniają skuteczną ochronę przed zimnem, dzięki czemu mogą stanowić alternatywę dla typowych kurtek, oferując użytkownikowi zdecydowanie większą swobodę ruchów. Co ważne, w odróżnieniu od wełnianego swetra gruby polar męski nie będzie się mechacił, a zapewni podobny poziom ochrony przed zimnem, zdecydowanie wyższy od typowej bluzy bawełnianej, a nawet od nieprzemakalnej kurtki z cienką podpinką. Ze względu na specyficzne właściwości, polary znajdują wiele praktycznych zastosowań. To odzież powszechnie używana przez pracowników fizycznych oraz osoby spędzające dużo czasu na świeżym powietrzu, w tym przez turystów, którzy w okresie jesiennym lub wiosennym wybierają się w góry.

W zależności od gramatury tkaniny polarowej, wyprodukowana z niej odzież sprawdzi się w różnych warunkach. Grubych polarów męskich używają m.in. pracownicy budowlani i zdobywcy gór. Cieńsze bluzy i kurtki polarowe często wybierane są przez zawodowych kierowców, pracowników magazynowych i warsztatowych, a także przez grzybiarzy i fanów trekkingu. Taka odzież izoluje przed zimnem i gdy nie pada, jest dobrym zamiennikiem dla mniej wygodnych, nieprzemakalnych kurtek.

Shares: