Turystyka

Niechorze – dlaczego warto je odwiedzić?

Urlop pozwala uwolnić się od codziennych trosk, spojrzeć z innej perspektywy na dotychczasowe problemy, a co najważniejsze – zapewnić należyty odpoczynek. A ten przecież jest niezbędny, żeby naładować baterie i jeszcze z większą mocą stawić czoła życiowym wyzwaniom. Gdzie się wybrać, żeby prawdziwie wypocząć? Oczywiście nad morze! A gdzie konkretnie? Do Niechorza, gdzie na każdego gościa czekają luksusowy Holiday Park Resort!

Bogactwo przyrodnicze Niechorza – zachwycisz się!

Niechorze położone jest na Wybrzeżu Rewalskim, a dominującym krajobrazem jest piękna piaszczysta plaża i wysoki klif, na którym wzniesiona jest wybudowana w 1866 roku latarnia morska. Dostępne jest tu szerokie i długie kąpielisko obejmujące 100 metrów linii brzegowej. Zdecydowanie rządzi tu wyjątkowa przyroda, nieprzypadkowo więc obrzeża miejscowości znalazły się w specjalnym obszarze ochrony siedlisk – Trzebiatowsko-Kołobrzeskim Pasie Nadmorskim, ale też na terenie specjalnej ochrony ptaków. To dlatego na plażach w Niechorzu tak łatwo spotkać urokliwe ptaki wodne o wdzięcznych nazwach – śmieszka, biegus zmienny czy kaczka krzyżówka. Nie brak tu oczywiście mew różnych gatunków – srebrzystych, białogłowych czy siwych.

Ciekawostką jest też to, że w wodach Bałtyku na terenie miejscowości można też spotkać foki szare i rzadziej foki pospolite. Co więcej, w niedalekiej odległości od Niechorza znajduje się jezioro Liwia Łuża, gdzie stworzono rezerwat przyrody ze względu na występujące tam łabędzie nieme, czaple siwe, kormorany i perkozy.

W Niechorzu wypoczniesz po królewsku!

Choć Niechorze początkowo było wsią rybacką, to miejscowość szybko rozwinęła się jako popularne kąpielisko. Nastąpiło to już w 19 wieku, a konkretnie od roku 1870. Nie dziwi więc, że w roku 1889 zarejestrowano tu już 700 letników. Jeszcze przed wojną baza hotelowa była świetnie rozwinięta, bo wczasowicze mieli dostęp do 4 hoteli i 19 większych pensjonatów. Ta tradycja została zachowana, dlatego też Niechorze – tak jak przed wojną – oferuje pobyt w licznych pensjonatach, pokojach gościnnych, ośrodkach wczasowych, kempingach i polach namiotowych.

Jak zaś chcemy wypocząć naprawdę po królewsku, mając do dyspozycji luksusowe warunki, zarezerwujmy pobyt w Holiday Park & Resort. Wybierz to miejsce, zwłaszcza jeśli chcesz postawić na Niechorze noclegi z basenem, bo w polecanym kurorcie są one dostępne, w tym basen z podgrzewaną wodą, brodzik dla dzieci z podgrzewaną wodą i zjeżdżalnie wodne! Czeka na Ciebie moc atrakcji w ogromnym, mającym aż 23 000 powierzchni kompleksie.

Shares: