Turystyka

Tunezja jakiej nie znasz – regiony doskonałe na wakacje

Choć do wakacji pozostało jeszcze kilka miesięcy, już teraz warto zaplanować swój urlop. Czy będzie to wyjazd nad polskie morze lub w góry czy może raczej zwiedzanie greckich miast albo wylegiwanie się na gorących plażach Tunezji? My polecamy ten ostatni kierunek wypraw wakacyjnych. Zobacz, dlaczego warto odwiedzić ten afrykański kraj.

Piękna pogoda, cudowne plaże i wspaniała woda

Jedną z największych zalet Tunezji jest stała, słoneczna pogoda. Jest to cecha wyróżniająca wakacje nad Morzem Śródziemnym od tych spędzanych nad Bałtykiem. Jednak to nie jedyna różnica. Kolejną jest wygląd plaż. Tunezja charakteryzuje się pięknymi, szerokimi, piaszczystymi plażami przygotowanymi specjalnie dla turystów. Jeśli lubisz wylegiwać się na słońcu to jest to miejsce dla Ciebie. Ciepła woda jest idealna dla miłośników kąpieli, a delikatne fale pozwalają na uprawianie sportów wodnych. Ciekawe ukształtowanie dna Morza Śródziemnego oraz tamtejsza fauna i flora zachęcają do nurkowania i podziwiania nie tylko nadwodnego, ale również podwodnego świata.

Tunezja – cuda natury

Jeśli nie lubisz wylegiwać się na plaży możesz wybrać wiele innych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Jednym z nich jest zapoznanie się z pięknem afrykańskiej przyrody. Koniecznie odwiedź miasteczko Douz, które nazywane jest Wrotami Sahary. Wyprawa na piaszczystą pustynię nie ma sobie równych. Wartym odwiedzenia jest również największe w Tunezji słone jezioro Chott El Jerid, które znane jest z miraży pojawiających się przy odpowiedniej pogodzie.

Kolejnym punktem dla miłośników afrykańskiej przyrody jest Friguia Park – bardzo niezwykły ogród zoologiczny. Na obszarze niemal 36 hektarów swój dom znalazło 56 gatunków afrykańskich zwierząt. Można tu nie tylko zobaczyć zwierzęta, które znamy jedynie z fotografii, ale także nakarmić je – za dodatkową opłatą.

Tunezja i jej zabytki

Zwiedzanie historycznej Tunezji należy zacząć od odwiedzin w jej stolicy – Tunisie. Koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Bordo, które pokazuje kolejne etapy historii tego państwa. Można tu także podziwiać ogromny zbiór mozaik. Jeśli wolisz bardziej aktywne podziwianie historycznych miejsc wybierz się do Medyny, która jest najstarszą częścią Tunisu. Została też wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tunis to przede wszystkim stolica państwa i to tutaj znajdują się siedziby władzy. Dzielnicą, w której można zobaczyć m.in. rezydencję prezydencką jest historyczna Kartagina będąca w przeszłości centrum fenickiego imperium.

Kolejnym wartym odwiedzenia punktem historycznej Tunezji jest miasteczko El Jem, w którym znajduje się rzymski amfiteatr będący zarazem najbardziej widowiskową budowlą rzymską w Afryce.

Tunezja – nowoczesne miejsce wypoczynku

Tunezja to państwo stawiające na turystykę. Można się o tym przekonać na każdym kroku. Pięknie utrzymane plaże, dbałość o zabytki, ogromna baza hotelowa i restauracyjna to tylko początek długiej listy atrakcji turystycznych. W Tunezji można znaleźć również m.in. nowoczesne porty dla jachtów i luksusowe pola golfowe.

Jeśli planujesz urlop za granicą to zarezerwowanie wczasów do Tunezji w ITACE będzie bardzo dobrym posunięciem. Organizator wyjazdu zapewnia wygodną podróż oraz noclegi w pięknych hotelach. Niewątpliwą zaletą zorganizowanego wyjazdu jest możliwość skorzystania z przygotowanych przez organizatora wycieczek fakultatywnych. Nie oznacza to jednak konieczności korzystania z usług przewodnika, jeśli wolisz poznawać Tunezję na własną rękę.

Shares: