AGD i RTV

Samsung czy Apple – jaki smartfon wybrać?

Samsung i Apple to jedne z najpopularniejszych marek smartfonów, chętnie wybieranych przez miliony użytkowników na całym świecie. Obie firmy dostarczają urządzenia wytrzymałe i solidne, jednak istnieją między nimi różnice, które mogą zaważyć na wyborze modelu jednej z tych marek. Zatem, który smartfon wybrać? Samsung czy Apple?

 

  1. Smartfony marki Samsung

  2. iPhone od Apple

  3. Samsung czy Apple?

 

Konkurencja między obiema markami jest ogromna. Apple doceniany jest głównie za szybkość działania i dedykowany tym smartfonom system operacyjny iOS, natomiast Samsung to synonim prostoty, elegancji i nowoczesności. Aby dostrzec podstawowe różnice między smartfonami obu marek, warto przyjrzeć się im bliżej.

 

Smartfony marki Samsung

 

Smartfony Samsung uznawane są za telefony wysokiej jakości, tym bardziej, jeżeli mowa jest o flagowych modelach z serii Galaxy, z którymi może konkurować niewiele innych smartfonów. Samsungi są ikoną koreańskiej jakości i „świra” na punkcie bezpieczeństwa. Świadczą o tym chociażby regularne aktualizacje zabezpieczeń, wykonywane kilka razy do roku. Oczywiście, niektóre marki robią to znacznie częściej, jednak nie są one tak dobrej jakości, jak w przypadku Samsunga. Do zdecydowanych zalet tych smartfonów można zaliczyć także imponujące wyposażenie. Wystarczy przejrzeć opisy poszczególnych modeli dostępne na https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,_Samsung,d10,g!smartfon.bhtml aby przekonać się, że Samsungi mają wszystko, czego potrzebują najbardziej wymagający użytkownicy. Można tam znaleźć zarówno port USB typu C, tryb DeX, asystenta Bixby, modemy 5G lub LTE, dual SIM, dwuzakresowe Wi-Fi, slot na karty pamięci, NFC, GPS z a-GPS i wiele innych. Dokładając do tego świetnie działające ekrany AMOLED oraz aparaty, robiące zdjęcia bardzo wysokiej jakości, można stwierdzić, że smartfony Samsung są urządzeniami niemal idealnymi.

 

Kontrowersyjny iPhone

 

iPhone’y to kolejne smartfony, którym nie można odmówić wysokiej jakości wykonania i doskonałego dopasowania do potrzeb użytkowników. Za jedną z największych zalet tych smartfonów uważany jest dedykowany im system operacyjny iOS, którego nie można spotkać na smartfonach innych marek. Zarówno iOS, jak i sam iPhone, jest szybki i prosty w obsłudze. Smartfony z logo nadgryzionego jabłka są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a swoich użytkowników zachwycają jakością obrazu o wysokiej rozdzielczości w technologii Retina. Niekwestionowaną zaletą jest również minimalistyczny wygląd i powszechnie rozpoznawalne logo. Smartfony w podstawowej wersji posiadają niewiele aplikacji, jednak można je szybko uzupełnić, pobierając potrzebne apki z AppStore. iPhone’y obsługują też nowoczesne technologie, jak NFC czy GPS, a brak miejsca na rozbudowanie pamięci wewnętrznej telefonu rekompensuje usługa iCloud. Ich szeroki wybór dostępny na https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,_Apple,d10,g!smartfon.bhtml sprawia, że każdy użytkownik znajdzie propozycję idealną dla siebie.

 

Samsung czy Apple?

 

Flagowe smartfony obu marek szczycą się świetna jakością i wytrzymałością. Kryterium decydującym może być cena – w przypadku Apple zwykle jest nieco wyższa od ceny Samsunga. Choć iPhone’y są uważane za telefony wytrzymałe, to w przypadku awarii ich użytkownicy muszą nastawić się na stosunkowo wysoki koszt naprawy, często znacznie przewyższający cenę naprawy Samsunga. Wybór jest więc trudny, a szalę zwycięstwa na korzyść jednego z tych smartfonów z pewnością przechylą jedynie szczegóły i osobiste preferencje użytkownika.

undefined

Shares: