AGD i RTV

Telewizory LED – jak wybrać najlepszy?

Telewizor to obowiązkowy element wyposażenia w wielu domach. Jeśli planujemy kupić nowy, musimy wziąć pod uwagę naprawdę wiele kwestii. Odpowiednio dopasowane preferencje zapewnią nam bowiem satysfakcję z użytkowania sprzętu. 

Spędzanie czasu w domu może być naprawdę przyjemne i dostarczać nam wiele rozrywki. W ostatnim czasie większość z nas z pewnością się o tym przekonała. Jest naprawdę wiele czynności, jakie możemy wykonywać bez wychodzenia. Oglądanie najnowszych produkcji filmowych, pochłaniania doskonałych seriali, gra na konsoli, ćwiczenia i treningi — to wszystko jest w zasięgu naszej ręki. Jedyne czego potrzebujemy, by się tym cieszyć, to internet i dobrej klasy telewizor. W ostatnim czasie na rynku RTV aż wrze. Nieustannie pojawiają się nowe technologie i coraz to bardziej zaawansowane modele telewizorów. Jeśli więc nie jesteśmy na bieżąco, a planujemy kupić nowy odbiornik, koniecznie musimy nadrobić zaległości. Jakie telewizory cieszą się największą popularnością w 2021?

Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?

Jeszcze nigdy nowe technologia nie rozwijały się w tak zawrotnym tempie, jak obecnie. Naprawdę ciężko nadążyć za nowinkami, dlatego też kupując w dzisiejszych czasach telewizory, musimy zachować szczególną czujność. Ważne bowiem, aby zwrócić uwagę na parametry, które zagwarantują nam, że nasz sprzęt będzie dobrze służył nam przez najbliższe kilka lat. Pamiętajmy też, że obecnie urządzenia RTV bardzo szybko się ”starzeją” pod względem wizualnym. Z tego też powodu warto stawiać na telewizory o bardzo nowoczesnym i możliwie uniwersalnym designie. Wszystkie radykalne trendy bardzo często bowiem szybko odchodzą w zapomnienie.

Dobry telewizor powinien przede wszystkim zapewniać nam doskonałą jakość obrazu i nienaganny dźwięk. To podstawa, o której nie powinniśmy zapominać. Nawet najbardziej zaawansowane funkcje nie są tak istotne, jak wysoka rozdzielczość ekranu, którą gwarantują telewizory LED.

Rozdzielczość 4K czy 8K? Którą wybrać w 2021?

Im większą rozdzielczość mają telewizory, tym lepszą jakość obrazu zapewniają. Parametr ten ma szczególny wpływ na bogactwo detali. Dlatego też musimy wziąć go pod uwagę, wybierając nowy sprzęt. Czy większa rozdzielczość oznacza jednak najlepsze wrażenia? Nie zawsze. Wszystko zależy od tego, w jakim celu używamy telewizora. Dla osób, które na co dzień oglądają głównie programy telewizyjne, wystarczający będzie obraz Full HD. Dla kinomaniaków, miłośników seriali oraz gier poleca się natomiast telewizory o rozdzielczości przynajmniej 4K.

8K to natomiast zupełna nowość. Obecnie w sklepach jest jeszcze mały wybór urządzeń dysponujących takim obrazem. Oglądanie filmów w tej rozdzielczości zapewni nam najwyższej jakości wrażenia wizualne. Jednak musimy liczyć się z tym, że telewizory takie są naprawdę bardzo drogie.

Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?

Kolejną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę przy zakupie telewizora, jest matryca. Wiele osób ma z tym spory problem, ponieważ mamy w tej kwestii sporo możliwości, a każda z technologii zapewnia nam sporo korzyści. W sklepach dostępne są telewizory LED, OLED oraz QLED. Różnią się one między sobą przede wszystkim sposobem podświetlania ekranu. Zanim wybierzemy konkretny model, powinniśmy dowiedzieć się, czym charakteryzuje się każdy z nich.

Telewizory OLED

Telewizory OLED wykorzystują w swym działaniu diody organiczne LED charakteryzujące się wyjątkowo krótkim czasem reakcji. Każda z nich emituje światło osobno, co pozwala na osiągnięcie świetnego kontrastu oraz niezwykle głębokiej czerni. Matryca OLED jest więc gwarancją obrazu najwyższej jakości.

Telewizory QLED

Technologia QLED opiera się przede wszystkim na rozszerzeniu funkcji matryc LCD. W rzeczywistości jest to bowiem wyświetlacz, który wykorzystuje podświetlenie LED oraz kropki kwantowe. QLED zapewnia głębię kolorów oraz świetną jakość obrazu.

Telewizory LED

Telewizory LED cechują się przede wszystkim tym, że są energooszczędne. Co więcej, modele te dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Ten rodzaj doświetlania nie zapewni nam równie wysokiej jakości, jak OLED, jednak wciąż gwarantuje naprawdę przyzwoite wrażenia wizualne.

Czy smart TV w 2021 to obowiązek?

Tutaj nie mamy się nawet nad czym zastanawiać. Telewizory z funkcją Smart są już bowiem obecnie absolutnym standardem. Oczywiście w sklepach wciąż znajdziemy urządzenia pozbawione, które są jej pozbawione. Jednak nie ma wątpliwości, że nie jest to przyszłościowy i praktyczny wybór. Smart TV jest nam nowiem niezbędne, by podłączyć telewizor do sieci. A co za tym idzie, potrzebujemy tej funkcji, by oglądać filmy i seriale na naszych ulubionych platformach oraz swobodnie grać w trybie online.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021?

Wybór telewizora powinien być uzależniony przede wszystkim od naszych potrzeb i preferencji. Dlatego też jest to kwestia niezwykle indywidualna. Nie ma na rynku jednego urządzenia, które sprawdziłoby się w każdym domu. Na szczęście na https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/telewizory.html mamy naprawdę ogromny wybór wśród najnowocześniejszych modeli telewizorów. Każdy z nas bez problemu znajdzie tam idealny telewizor dla siebie.

 

Shares: