AGD i RTV

Odświeżanie a prasowanie? Parownica a generator pary

Zarówno parownica, jak i generator pary to bardzo przydatne urządzenia w gospodarstwie domowym, natomiast zdecydowanie się od siebie różniące. Parownica jest urządzeniem, które przede wszystkim służy odświeżeniu, a nie prasowaniu ubrań. Do tego celu przeznaczone są nowoczesne generatory pary.

Magia pary – parownica a generator pary

Parownicę i generator pary łączy przede wszystkim jedno. Obydwa te urządzenia bazują na działaniu pary, która wnika w głąb ubrań, zmiękcza włókna i je prostuje. Mylenie tych dwóch urządzeń jest jednak niebezpieczne. O ile bowiem generator pary można od czasu do czasu wykorzystać jako parownicę, to w drugą stronę odwrócenie jest niemożliwe. Parownica przede wszystkim wyrzuca parę z dużo mniejszą siłą, mniej tej pary generuje, przez co swoim działaniem obejmuje także inną powierzchnię. Jeśli chcieć szukać jednego urządzenia, które pozwoli na skuteczne wyprasowanie ubrań i ich jednoczesne odświeżenie, to warto sięgnąć po generator pary. Szczegółowe omówienie, dlaczego generator pary to dobry wybór, można znaleźć na https://domwporzadku.pl

Parownica – mobilność ponad wszystko

Parownica ma tę ogromną zaletę, że w większości przypadków jest to sprzęt bezprzewodowy, który może działać właściwie w każdym miejscu. Nie bez powodu tak dobrze sprawdza się on w sklepach z odzieżą. Podstawowym zadaniem parownicy jest usunięcie drobnych zagnieceń, odświeżenie materiału i wyeliminowanie ewentualnych niepożądanych zapachów.

Dlaczego generator pary?

Generator pary różni się od parownicy przede wszystkim siłą wyrzutu pary, która w przypadku sprawdzonych urządzeń wynosi 5-8 barów (zdarza się, że i więcej). Ta siła sprawia, że generator pary świetnie radzi sobie z wszelkiego rodzaju zagnieceniami. Prasowanie parą to najlepsze możliwe rozwiązanie. Spora część materiałów, z których wykonuje się nie tylko ubrania, lecz także pościel, narzuty na łóżka, zasłony i firany, jest wrażliwa na wysokie temperatury. Łatwo można je więc przypalić i nieodwracalnie zniszczyć. Z drugiej strony część zagnieceń nie chce się łatwo rozprasować przy niższych temperaturach. Z tego też powodu najwygodniej różnego rodzaju materiały prasuje się albo żelazkiem z dużą produkcją pary lub też z wykorzystaniem generatora pary. Parownica w takim przypadku nie pomoże. Nowoczesne generatory pary mają dodatkową funkcję rozpoznawania materiału i dostosowywania parametrów do konkretnych potrzeb. Generator to prawdziwe domowe żelazko, które podoła każdemu wyzwaniu.

Shares: