AGD i RTV

Co zrobić z zepsutym iPhonem po gwarancji?

Uszkodzenie iPhone’a może zdarzyć się każdemu, a o taki wypadek naprawdę nie jest trudno – możliwości sposobów uszkodzeń jest niezliczona liczba. Często zdarza się też, że problem z prawidłowym działaniem urządzenia nie jest do końca jasny. Szukamy wtedy pomocy. Pierwsze, o czym myślimy to gwarancja telefonu – wtedy autoryzowany serwis Apple naprawi nasz telefon w jej ramach. Jednak co zrobić, jeśli gwarancja już się skończyła? Na szczęście jest kilka rozwiązań i postaramy się je teraz przybliżyć.

Profesjonalne serwisy Apple

Oczywiście możemy zanieść smartfon do jakiegokolwiek serwisu naprawczego, ale nie znaczy to, że zaopiekują się oni należycie naszym iPhone’em. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w naprawie produktów Apple – serwis iClinica oferuje usługi najwyższej jakości, jak i indywidualne podejście do sprawy i klienta. 

Jak wiemy, w zależności od uszkodzenia, potrzebujemy też innego sposobu naprawy. Przyjrzyjmy się dwóm najbardziej popularnym uszkodzeniom, które trafiają do serwisu.

Zalanie iPhone’a

Nawet najnowsze wodoodporne urządzenia nie są w stanie sobie poradzić w momencie, gdy wpadają do wody na dłuższy czas. Jeśli doświadczymy tego nieszczęśliwego wypadku, najważniejsza jest prędkość dostarczenia telefonu do serwisu. Dzięki myjce ultradźwiękowej dobra firma jest w stanie uratować nasz telefon. Trwa to bardzo krótko, a nasz sprzęt możemy odzyskać już w przeciągu 2-3 dni od daty złożenia go w punkcie serwisowym. 

Uszkodzona szybka

Jest to bardzo częsty problem, z którym napotykają się użytkownicy urządzeń mobilnych. Bardzo łatwo o ich upadek, a w konsekwencji pęknięcie szybki. Na szczęście nie jest trudno temu zaradzić, a profesjonalna firma załatwi to od ręki – nawet w 30 minut. Pracujący tam ludzie codziennie naprawiają w ten sposób różne sprzęty, a zdobyte przez to doświadczenie, w połączeniu z oryginalnymi podzespołami sprawia, że możemy być pewni świetnie wykonanej roboty. 

Cena i inne możliwości

Jeśli chodzi o cenę naprawy urządzeń Apple, bardzo łatwo jest ją sprawdzić poprzez wejście na cennik, który oferuje dla nas firma iClinica – są one zdecydowanie korzystne, mając na uwagę, jak dotkliwe bywają uszkodzenia. Oczywiście są też inne możliwości postępowania po zepsuciu się naszego iPhone’a – możemy go sprzedać. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie chcemy danego sprzętu naprawiać i nie udało nam się go sprzedać bądź oddać, nie możemy wyrzucać go z innymi śmieciami – należy dane urządzenie zutylizować, co darmowo oferuje wiele punktów z elektroniką. 

Shares: