Lifestyle

Organizacja wystawy fotograficznej krok po kroku

Organizacja imprez często nie jest łatwa. Organizator ma przysłowiowe „pełne ręce roboty”. A jednocześnie może wywoływać to u niego stres, wszak będzie oceniany za całą organizację. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam krok po kroku, jak zorganizować wystawę fotograficzną. Już teraz zdradzimy, że ramki passe partout to absolutne must have.

Znalezienie odpowiedniego miejsca to podstawa

Na samym początku należy znaleźć odpowiednie miejsce do zorganizowania wystawy fotograficznej. Oczywiście ważna jest sama jego lokalizacja, która powinna znaleźć się w miejscu dobrze znanym, tak aby goście nie mieli problemów w trafieniem do niej. Warto jeszcze pamiętać o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie że to miejsce należy odpowiednio szybko zarezerwować. Zostawienie tego na ostatnią chwilę absolutnie się nie sprawdzi. Dlatego koniecznie po wybraniu lokalizacji należy spisać umowę i wpłacić jakiś zadatek. Tutaj mamy dla Was radę, odnośnie tego, jak to miejsce powinno wyglądać. Bardzo ważne, aby było przestronne. Najlepiej sprawdzą się otwarte i duże przestrzenie.

Aranżacja ma znaczenie

Czas także pomyśleć o wyposażeniu sali. Koniecznie potrzebne są odpowiednie meble. Powinny one pasować do całego wystroju, ale jednocześnie nie powinny się wyróżniać. Ważny jest więc ich minimalizm oraz funkcjonalność. Zatem co wybrać? Oczywiście doskonale sprawdzą się proste drewniane ławki, umieszczone na środku sali, w dosyć sporych odstępach. Goście mogą na chwilę usiąść na ławce i odpocząć czy siedzieć i podziwiać zdjęcia. Kolejnym ważnym elementem są krzesła. Można wybrać modele drewniane, ale również pikowane. Jedne i drugie pasują nawet do ekskluzywnej wystawy fotograficznej. Tutaj polecamy Wam wypożyczalnię krzeseł. Pamiętajcie jednak, aby i tego nie zostawiać na ostatnią chwilę. Skoro meble wybrane, to czas także rozmieścić głośniki, by płynęła z nich relaksująca muzyka. Najlepiej wybrać oczywiście muzykę klasyczną, ewentualnie jazz.

Catering – czyli, co podać gościom do jedzenia i picia?

Przyjęło się, że podczas wystaw koniecznie należy podać gościom coś do jedzenia i picia. Ale co? Tutaj polecamy wam wybranie lekkich przekąsek oczywiście warzywnych. Dodatkowo kelnerzy mogą chodzić między gośćmi i proponować im lampkę wina czy szklankę wody. Można również wybrać catering, a zasadniczo w rogu sali umieścić mały stolik, na którym znajdą się smaczne przekąski. Mogą to być cienko krojone warzywa zawijane w liście sałaty, ale również warzywne sushi. Dodatkowo na stole można umieścić dipy czy też lekkie sosy na bazie jogurtu naturalnego. Tutaj należy pamiętać, że goście przyszli podziwiać prace, a nie jeść. Zatem absolutnie zabronione jest podawanie masywnych posiłków, które mogą wywołać niestrawność. Organizację bufetu także najlepiej powierzyć specjalistom. Dzięki temu macie pewność, że wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. Catering zostanie wtedy przywieziony 2 godzin przed rozpoczęciem imprezy. Dzięki temu wszystkie przekąski będą podane na świeżo.

Piękna ukazanie zdjęć

Teraz czeka Was jeden z najtrudniejszych etapów, czyli rozmieszczenie zdjęć. Tutaj należy pamiętać, aby czynić to tematami, bądź łączącym poszczególnych autorów wątkiem. Oczywiście zdjęcia należy odpowiednio wyeksponować. Tutaj doskonale sprawdzą się ramki passe partout. Są one minimalistyczne i jednocześnie stylowe. Passe partout jest idealnym wyborem podczas każdej imprezy fotograficznej. Nie tylko dobrze się prezentują, ale jednocześnie są też bardzo tanie i ponownie można je wykorzystać przy kolejnej wystawie. Obok zdjęcia powinna być umieszczona karteczka z nazwiskiem bądź pseudonimem artysty, które je wykonał. Jeżeli wystawa połączona jest dodatkowo ze sprzedażą, to koniecznie potrzebne będzie jeszcze oznakowanie, że dane zdjęcie zostało już sprzedane.

Z naszym poradnikiem nawet organizacja wystawy fotograficznej nie będzie trudna. Pamiętajcie jednak o jeden i to bardzo ważnej zasadzie, a mianowicie nie zostawiajcie organizacji na ostatnią chwilę. Wszak jest to przedsięwzięcie bardzo czasochłonne i wymagające pełnego zaangażowania i zaplanowania lokalizacji, które da wam też dużo satysfakcji.

Shares: