Dzieci

Biustonosz do karmienia to połączenie stylu, wygody dla Twojego zdrowia – jak go wybrać?

Biustonosz do karmienia to jeden z najważniejszych elementów wyprawki każdej przyszłej mamy. Dzięki niemu można nie tylko w swobodny i wygodny sposób nakarmić niemowlaka, ale również podtrzymać swój biust, aby nie stracił kształtu oraz jędrności. Jak wybrać biustonosz do karmienia? Na co należy zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Biustonosz do karmienia: jakie spełnia funkcje?

Odpowiednio dobrana bielizna w postaci biustonosza to dla przyszłej mamy bardzo ważny element codziennego ubioru. Specjalnie skonstruowany biustonosz do karmienia spełnia kilka bardzo istotnych funkcji. Zapobiega kołysaniu i podtrzymuje piersi, zapewnia swobodę ruchów, zapobiega rozciąganiu skóry, a także zmniejsza dolegliwości pojawiające się ze strony kręgosłupa w szczególności wtedy, gdy piersi są dosyć dużych rozmiarów. Dzięki takiemu biustonoszowi możliwe jest ponadto noszenie specjalnych wkładek laktacyjnych, dzięki którym mleko nie przedostaje się na zewnątrz ubrania.

Jaki rozmiar biustonosza do karmienia?

Najważniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, kupując biustonosz do karmienia, jest jego rozmiar. Taki biustonosz warto zakupić już w ósmym lub dziewiątym miesiącu ciąży, ponieważ tuż po porodzie rozmiar piersi nie powinien się zmniejszyć. Przed jego zakupem należy zmierzyć się luźno zarówno w biuście, jak i pod nim. Kobiety, które w czasie ciąży sporo przytyły, od swojego obecnego rozmiaru powinny odjąć ok. 10 cm, w pozostałych przypadkach wystarczy odjęcie ok. 5 cm. W ten sposób otrzyma się prawidłowy obwód stanika. Z kolei, jeśli chodzi o rozmiar miseczki, to od obecnego rozmiaru obwodu pod biustem należy odjąć obwód samego biustu. Przy różnicy ok. 13 cm konieczne będzie zakupienie biustonosza o miseczce A. Zwiększenie tej różnicy o kolejne 2 cm będzie oznaczało, że odpowiedni będzie biustonosz o miseczce B. Kolejne 2 cm to zwiększenie miseczki o następny rozmiar.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując biustonosz do karmienia?

Wielu kobietom wydaje się, że biustonosz do karmienia powinien mieć szerokie ramiączka, dzięki którym piersi zostaną utrzymane na swoim miejscu, jednak nic bardziej mylnego. Ramiączka nie spełniają w ogóle takiej funkcji, jednak są bardzo przydatne karmiącym matkom, ponieważ dzięki temu, że można je odpiąć, dziecko ma znacznie łatwiejszy dostęp do piersi. Decydując się na zakup biustonosza do karmienia, warto zwrócić uwagę na to, aby był on pozbawiony fiszbinów, ponieważ utrudniają one sen i mogą sprawiać wrażenie, że mleko wycieka z piersi.

Jaki materiał będzie najlepszy na biustonosz?

W czasie laktacji wygląd i rozmiar piersi stale się zmienia, dlatego też wybór odpowiedniego materiału na biustonosz odgrywa w tym przypadku bardzo ważną kwestię. Najlepsze w tym przypadku są elastyczne, przewiewne i cienkie materiały. Najlepiej zdecydować się na zakup bawełnianego biustonosza z domieszką syntetycznych włókien. Sama bawełna, choć przyjazna dla ciała, nie jest jednak w tym przypadku zbyt dobrym wyborem, ponieważ materiał ten dosyć wolno schnie i trudno z niego usunąć plamy, a do tego zbyt szybko ulega rozciąganiu.

Shares: