Uroda

Keratyna w płynie – kiedy warto po nią sięgnąć?

Na rynku farmaceutycznym można znaleźć wiele specyfików, poprawiających kondycję naszego organizmu. Jak nie zagubić się w gąszczu różnych możliwości? Który preparat wybrać? Dlaczego keratyna w płynie jest dobrym rozwiązaniem? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest keratyna?

Keratyna to rodzaj białka. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie i stanowi podstawowy budulec włosów, paznokci i skóry. Czasem jednak jego poziom okazuje się zbyt niski i powoduje różnorodne, negatywne skutki. Między innymi rezultatem niedoboru jest łamliwość włosów, pękanie płytki paznokci oraz uszkodzenia struktury naskórka. W takiej sytuacji warto sięgnąć po skuteczny suplement. Coraz chętniej wybieranym produktem jest natomiast keratyna w płynie. Składa się ona z naturalnych, nierafinowanych i tłoczonych na zimno olejów roślinnych, które zawierają szereg zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych. Taka forma kreatyny nie tylko dba o piękne włosy i paznokcie. Jednocześnie, działając od środka, dba o układ odpornościowy, sercowo-naczyniowy, a także wspomaga pracę mózgu, oczu i kości.

Co można znaleźć w keratynie w płynie?

Keratyna w płynie zawiera różnorodne oleje roślinne. Przede wszystkim można w niej znaleźć olej słonecznikowy, lniany, kukurydziany, konopny, z orzechów włoskich, z kiełków pszenicy, z pestek winogron, z nasion sezamu, z nasion ostropestu, z orzechów macadamia, a także z orzechów cedrowych. Dodatkowo w składzie preparatu znajdują się wartościowe ekstrakty, w tym z owoców dzikiej róży, z owoców rokitnika. To wszystko stanowi prawdziwą bombę zdrowia. Zawarte w tych produktach kwasy omega-3 mają bowiem wszechstronne działanie. Z jednej strony działają korzystnie na naczynia krwionośne, chronią przed nadciśnieniem, miażdżycą i chorobą wieńcową. Z drugiej strony aktywnie wspomagają pracę mózgu, a nawet wspierają wzrok. Keratyna w płynie ma też w sobie niejeden dobroczynny dodatek, jak chociażby witaminę D3 oraz witaminę K2 MK7.

Jak stosować keratynę w płynie?

Suplementacja keratyny w płynie nie jest szczególnie uciążliwa. Wystarczy przyjmować 5 mililitrów preparatu dziennie. To mniej więcej tyle, ile mieści się w małej łyżeczce herbaty. Najlepiej przyjmować keratynę w czasie posiłku. A przed użyciem warto wstrząsnąć butelkę, by odpowiednio zmieszać preparat i uniknąć tworzenia się osadu na jego dnie. Oczywiście keratyna w płynie nie może być stosowana jako zamiennik zróżnicowanej diety. Wraz z odpowiednim odżywianiem przyniesienie jednak wiele korzystnych skutków.

Shares: