Dom

Aranżacja bielą pisana – poznaj najmodniejszy trend!

Białe wnętrza są sterylne, wprowadzają więcej światła i przestronności. Salon w tym stylu jest pełen świeżości i aż chce się w nim przebywać. Oczywiście są i minusy takiej aranżacji, w końcu na białych powierzchniach, zwłaszcza tych połyskujących bardziej widoczny jest brud. Jak zatem może wyglądać salon bielą pisany? Poznaj najmodniejszy trend!

Białe ściany i białe podłogi, czyli jasność w pełni

Naszą aranżację w bieli rozpoczniemy od wykończenia ścian i podłóg. Oczywiście ściany w bieli to nie tylko biała farba. Można bowiem pokusić się o białą tapetę, czy to winylową, czy z włókna szklanego. Ta druga może mieć niejednorodną strukturę i np. imitować plecionkę. Z kolei tapeta winylowa, flizelinowa może mieć strukturę 3D, co doda aranżacji ciekawszego charakteru. Na tapetę można postawić na jednej ze ścian w salonie. Z kolei pozostałe klasycznie pomalować na biało. Oczywiście należy pamiętać o doborze wysokiej jakości farby. Musi bowiem dobrze pokrywać ściany już za pierwszym razem. Do tego warto dobrać białe podłogi. Tutaj sprawdzi się na pewno gres podłogowy. Można postawić również na białe płytki lvt. Może być to zarówno matowa, jak i połyskująca powierzchnia. Dużo zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać, bowiem do połyskujących mebli do salonu będzie pasować zarówno matowa, która zrównoważy efekt, jak i połyskująca, która wpisze się w glamour. Na pewno taka aranżacja ścian i podłóg sprawi, że mały salon będzie wydawał się większy, a już na pewno będzie w nim więcej światła. Takie wnętrze będzie sprzyjało dobremu wypoczynkowi.

Biała meblościanka – meble do salonu w purystycznym stylu, a może drobne kontrapunkty?

Aranżacja bielą pisana wymaga, by i meble do salonu były w tym kolorze. Zatem warto postawić na nowoczesne meblościanki. Sprawdzą się meblościanki wiszące składające się z wielu modułów. Przede wszystkim nie zajmują one wiele miejsca. Dodatkowo mają gładkie fronty, bez uchwytów, zatem prezentują się niezwykle minimalistycznie. Wśród mebli do salonu może pojawić się także szafa, wszak nie zawsze jest miejsce, by postawić ją w sypialni czy przedpokoju. Tutaj można postawić na białą matową szafę z lustrem. Meble z płyty meblowej świetnie się sprawdzą. Warto wybierać moduły z cichym domykiem, a także zabezpieczonymi krawędziami. Wśród mebli mogą pojawić się także kontrapunkty. Regał w czarnym kolorze czy półka wisząca, na pewno będą na siebie zwracać uwagę. Trzeba pamiętać, że biel wyostrza kształty i wszystkie kontrastujące elementy są jeszcze bardziej uwypuklone.

Wypoczynki – czy warto wybierać te w białym kolorze i jak należy o nie dbać?

Salon oczywiście powinien być wyposażony w strefę wypoczynkową. Tutaj nieodłącznym elementem są sofy, fotele czy też narożniki. Im większa przestrzeń, tym na większą różnorodność można sobie pozwolić. Na pewno sprawdzą się meble wypoczynkowe z białą tapicerką materiałową. Jednak w tym przypadku warto pamiętać, by wybrać tę z powłoką hydrofobową, którą łatwiej się czyści. Jeśli całe białe meble wydają się niezbyt praktyczne, to można postawić na takie, gdzie boki są białe natomiast siedzisko w nieco ciemniejszym odcieniu np. beżowym. Generalnie decydując się na białe meble wypoczynkowe trzeba zdawać sobie sprawę, że trudno będzie o nie zadbać. Jednocześnie nie można stosować zbyt ostrych środków czyszczących, dlatego należy zwrócić uwagę na jakość materiału i jego hydrofobowość.

Jakie dodatki wybrać do białego salonu?

Na pewno w białym salonie niezwykle ważne będą dodatki. Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na oświetlenie, które będzie dopełniać wnętrze. W białym salonie powinno być przytulnie, zatem najlepiej zdecydować się na ciepłe lub neutralne. Wśród lamp można zdecydować się na białe żyrandole, do których pasować będą żarówki w kształcie świeczek. Nie można zapominać także o dodatkach. Wśród nich na pewno sprawdzą się długie, zwiewne zasłony. Jeśli w salonie znajdują się duże przeszklenia to warto pozwolić, by więcej światła trafiało do wnętrza i wybrać zasłony transparentne, które nie będą zaciemniać pomieszczenia. Oczywiście można wybrać także zwiewne firany i jednolite zasłony do zaciemniania. W końcu czasem, zwłaszcza gdy intensywnie świeci słońce jest to potrzebne. Alternatywą będzie zastosowanie transparentnych tkanin i praktycznych rolet w oknach.

Shares: