Dom

Jakie korzyści przynosi osłona na balustradę balkonu?

Na polskich osiedlach możemy zobaczyć różne balkony. Część z nich posiada „nagie” balustrady, inne są osłonięte na stałe lub tymczasowo. Czy warto zakładać osłony na taras i jakie korzyści może to przynieść? Na te pytania odpowiemy w artykule.

Wielu Polaków swoje balkony traktuje jak składziki, suszarnię do ubrań lub piwnicę. Na tarasach możemy więc zobaczyć nie tylko estetyczne roślinki czy hamaki albo huśtawki. Często wystawiane są meble, pranie albo sprzęty sportowe. Nie zawsze jest to przyjemny widok dla przechodnia. Gdy do właściciela balkonu dociera fakt, że jego zawartość widzą wszyscy, też może poczuć pewne naruszenie prywatności. Rozwiązaniem jest osłona na balustradę balkonu.

Taki produkt sprawi, że zawartość tarasu nie będzie widoczna do osób z zewnątrz. Nie będziemy więc kusić złodzieja, jeśli będziemy trzymać na nim rower, ani bulwersować nikogo suszeniem prania.

Nieco intymności

Osłona na barierki balkonowe zapewni nam też prywatność. Nie chodzi tu tylko o zawartość tarasu. Jeśli zechcemy zamontować sobie na nim hamak lub wspomnianą huśtawkę lub po prostu odpocząć na leżaku, albo złapać nieco słońca, możemy nadal dbać o swój azyl. Osłony na taras oddzielą nas od wzroku ciekawskich. Możemy więc spędzić romantyczny wieczór z drugą połówką lub wypić kawę z przyjaciółmi, bez uczucia, że znajdujemy się pod nieustanną obserwacją.

Jeśli już mowa o obserwacji, to taki produkt to również osłona tarasu przed sąsiadem. Jest to niezwykle przydatne, szczególnie jeśli nasi sąsiedzi są wścibscy. Pozbędziemy się niezręcznej ciszy, w chwili, w której oboje jesteśmy na balkonie i nie mamy ochoty rozmawiać. Nikt nie będzie również przeszkadzał nam w relaksie i odpoczynku.

Jakie korzyści przynosi osłona na balustradę balkonu

Aspekt estetyczny

Prywatność to jedna z największych korzyści, które przynoszą osłony na barierki balkonowe. Są jednak jeszcze inne. Odpowiednio dobrana maskownica podniesie estetykę tarasu. Warto dobrać jej kolor do koloru elewacji budynku. Można też skrzyknąć się z sąsiadami i zakupić jeden typ balustrad dla wszystkich, dzięki czemu stworzony zostanie spójny wizerunek nieruchomości. Wiele bloków oraz kamienic wciąż ma balustrady starego typu, wykonane z metalu, poryte dużą ilością farby olejnej. Z zewnątrz nie wygląda to zbyt korzystnie. Koszty wymiany balustrady na nową mogą być naprawdę duże i nie wszystkich lokatorów na to stać. Tańszym i niezwykle dostępnym rozwiązaniem będzie ukrycie prętów pod elegancką maskownicą. Sprawi to, że budynek lepiej wpisze się w przestrzeń i będzie wyglądał schludniej oraz nowocześniej.

Problem z wymiarem?

Szczególnie w nowoczesnym budownictwie możemy znaleźć balkony, które nie podlegają standardowym wymiarom. Mają różne kształty, długości i szerokości. To samo siłą rzeczy dotyczy balustrad. Jednak nic straconego! Wiele firm oferuje usługi, dopasowane do potrzeb klientów. Osłona na balkon na wymiar nie jest więc problemem i nie podnosi znacząco ostatecznych kosztów, związanych z zakupem maskownicy.

Jeśli szukamy wysokiej jakości osłony na barierki balkonowe, warto zapoznać się z ofertą firmy Cover-it. To nowoczesne maskownice, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu nie poddają się łatwo działaniu promieni słonecznych, a także wiatru i deszczu, służąc swoim właścicielom przez wiele lat. Ich mocowanie nie jest skomplikowane i z zamontowaniem osłony można poradzić sobie nawet w pojedynkę. Mnogość kolorów i wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadać potrzebom.

Shares: