DomTechnologia

Jak urządzić salon w stylu high-tech?

Styl hi-tech nie ma właściwie ściśle określonych ram. Ważne jest wykorzystanie najnowszych technologii, nowoczesnych materiałów o innowacyjnych właściwościach czy też czasem nietypowych form, jeśli chodzi o meble. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak urządzić salon w tym stylu.

Wykończenie ma znaczenie, czyli o innowacyjnych materiałach na ściany i podłogi

Na pewno szukacie nietuzinkowego rozwiązania do swojego salonu hi-tech. Proponujemy Wam dwa rozwiązania. Jedno może prezentować się nawet jak to nie z tej planety, a drugie jest niezwykle trwałe i uniwersalne. Zainteresowani? Chodzi o podłogi żywiczne 3D, a także panele winylowe. Dla zwolenników spokojniejszych aranżacji polecamy tego drugie. Mogą mieć strukturę drewna, a wytrzymałość zapewnia im kompozytowy rdzeń, który nie zawiera żadnych szkodliwych związków. Podłogi LVT to materiały zeroemisyjne, ekologiczne. Obecnie przy doborze materiałów ma to ogromne znaczenie. Mogą prezentować się niczym podłoga drewniana. Są niezwykle odporne na ścieranie, ale i zarysowanie. Wybór rysunków drewna jest tak duży, że w salonie można mieć podłogę prezentującą się niczym dębowa, sosnowa, a nawet egzotyczna. Podłogi żywiczne 3D to już pomysł dla tych, którzy grafikę chcą przenieść na podłogę i zalać ją żywicami epoksydowymi lub poliuretanowymi. Nie może być to jednak zwykła grafika wykonana na folii drukarskiej. Konieczne jest zastosowanie specjalnego materiału, który reaguje z żywicą, a mianowicie materiał z włókniny syntetycznej, który może stopić się z żywicą. Zatem dana grafika może być to nawet obraz powierzchni Księżyca może być zalana żywicą epoksydową i stworzyć niepowtarzalny obraz 3D. W takim przypadku ściany powinny być po prostu pomalowane na jednolity kolor dobrej jakości farbą, aby nie robiły konkurencji podłodze. W przypadku płytek wnylowych można już bardziej zaszaleć i zdecydować się np. na bogato zdobione tapety winylowe wyciszające pomieszczenie, co może mieć znaczenie, gdy salon będzie klasycznym pokojem telewizyjnym. Sprawdzą się także okładziny korkowe, które mają podobne właściwości.

nowoczesne wnętrze
 

Strefa zapewniająca prawdziwy i możliwie największy relaks, czyli urządzamy strefę wypoczynkową w salonie hi-tech

W odpowiednio wykończonym salonie mogą stanąć nowoczesne i minimalistyczne meble. Na pewno sprawdzą się wypoczynki tapicerowane skórą, które wyposażone są w dodatkowe regulowane elektrycznie zagłówki i podnóżki. Takie sofy, narożniki czy fotele zapewnią najwyższy poziom komfortu. Co więcej sofa może być wyposażona w wejście USB, gniazdo, a nawet system głośnikowy, czyli to czego potrzebujecie w swoim salonie w stylu hi-tech. Na pewno relaks na takim komplecie wypoczynkowym jest na najwyższym poziomie. Można oczywiście pokusić się o fotel czy sofę z funkcją masażu. W tej strefie może znaleźć się miejsce na czarne żyrandole nowoczesne, które zapewnią rozproszone światło.

Część jadalniana w nowoczesnej formie – o czym warto pamiętać?

W jadalni nie będzie aż tak technologicznie, bo jednak w niej spożywamy posiłki, ale można do niej wybrać np. stół ze szklanym blatem, który posiada powłokę gwarantującą odporność na zaplamienia czy odciski palców, a jednocześnie ma hartowaną strukturę. Taki stół może być posadowiony na metalowej podstawie i prezentować się wyjątkowo futurystycznie. Oczywiście za tak innowacyjny model trzeba sporo zapłacić. Jednak w końcu salon ma zachwycać innowacyjnością. Co więcej można znaleźć stół ze szkła hartowanego rozkładany z dodatkowymi przedłużanymi blatami, który może mieć długość nawet 240 cm i zapewniać miejsce dla 6 a nawet 8 osób. Do takiego stołu warto dobrać krzesła na metalowej, lekkiej podstawie z tapicerowanym białym czy też szarym zagłówkiem i siedziskiem. Nad stołem można umieścić żyrandole nowoczesne ze szklanymi, okrągłymi kloszami, a także chromowanymi elementami.

szklane lampy
 

Jakie dodatki wybrać do salonu w stylu hi-tech?

Nie tylko lampy – żyrandole nowoczesne sprawdzą się we wnętrzu w stylu hi-tech, bo można postawić także na kinkiety czy plafony, zwłaszcza te, w przypadku których zarówno barwą, jak i natężeniem światła można sterować z poziomu aplikacji w smartfonie albo sterownika. Czy w salonie hi-tech jest miejsce na dodatki? Jeśli tak to niewielkie. Może sprawdzić się duży szklany wazon, który można uzupełnić o nowoczesną dekorację w formie trawy pampasowej.

Shares: