Turystyka

Zimowy wyjazd w Tatry

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. I choć dla tych, którzy utożsamiają ją z wiecznym katarem i przeszywającym mrozem nie jest to może ulubiona pora roku, tak dla nas, optymistów, stanowi ona szansę dla wspaniałej, rodzinnej zabawy. Warto więc zastanowić się, które miejsce może okazać się idealne dla Ciebie i Twojej familii, aby przerwa świąteczna lub zimowe ferie, zostały przez was zapamiętane jako przyjemny czas spędzony z bliskimi. Jeśli jesteście więc gotowi na fascynującą przygodę w miejscu, gdzie zimowa sceneria budzi prawdziwy zachwyt, to nie ma dla Was lepszego miejsca niż malownicze, polskie Tatry. Wyjazd na narty Jedną z najbardziej znanych i lubianych aktywności zimowych jest jazda na nartach. Trudno o lepsze połączenie zabawy i sportu, który można uprawiać o tej porze roku. Mało tego, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie trzeba wyjeżdżać do Austrii czy Szwajcarii, aby czerpać przyjemność z tej aktywności. Dużo tańszą i równie przyjemną możliwością jest udanie się na południe Polski, aby tam na własnej skórze przekonać się, iż tatrzańskie stoki również dostarczą nam satysfakcjonującej rozrywki. Zależnie od tego czy posiadasz już pewne doświadczenie, czy jesteś raczej laikiem w tej dyscyplinie, możesz wybrać poziom trudności stoku zależnie od Twoich umiejętności. Przyjrzyjmy się kilku z nich. Nosal …

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. I choć dla tych, którzy utożsamiają ją z wiecznym katarem i przeszywającym mrozem nie jest to może ulubiona pora roku, tak dla nas, optymistów, stanowi ona szansę dla wspaniałej, rodzinnej zabawy.

Warto więc zastanowić się, które miejsce może okazać się idealne dla Ciebie i Twojej familii, aby przerwa świąteczna lub zimowe ferie, zostały przez was zapamiętane jako przyjemny czas spędzony z bliskimi. Jeśli jesteście więc gotowi na fascynującą przygodę w miejscu, gdzie zimowa sceneria budzi prawdziwy zachwyt, to nie ma dla Was lepszego miejsca niż malownicze, polskie Tatry.

Wyjazd na narty

Jedną z najbardziej znanych i lubianych aktywności zimowych jest jazda na nartach. Trudno o lepsze połączenie zabawy i sportu, który można uprawiać o tej porze roku. Mało tego, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie trzeba wyjeżdżać do Austrii czy Szwajcarii, aby czerpać przyjemność z tej aktywności. Dużo tańszą i równie przyjemną możliwością jest udanie się na południe Polski, aby tam na własnej skórze przekonać się, iż tatrzańskie stoki również dostarczą nam satysfakcjonującej rozrywki.

Zależnie od tego czy posiadasz już pewne doświadczenie, czy jesteś raczej laikiem w tej dyscyplinie, możesz wybrać poziom trudności stoku zależnie od Twoich umiejętności. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Nosal

Jest to idealne miejsce dla początkujących narciarzy oraz dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Znajdziemy tu pięć tras, które nie powinny stanowić większego wyzwania nawet dla niedoświadczonych narciarzy. Znajduje się tu również, tzw. ogródek dla dzieci, który jest niczym innym jak zimowym placem zabaw dla maluchów. Ponadto, ośrodek oferuje szkolenia narciarskie. Zależnie od tego ile czasu chcemy spędzić na stoku, ceny prezentują się różnie. Przykładowo, możemy zakupić kartę czasową na jeden dzień za 80 zł lub pokusić się o nabycie takiej karty na trzy dni, oszczędzając niemal 40 zł. Ośrodek akceptuje również kartę dużej rodziny, dzięki której otrzymamy aż 10% zniżki. Jak widzisz, Nosal to miejsce, gdzie małym kosztem możesz zapewnić rozrywkę zarówno sobie, jak i swoim pociechom.

Polana Gubałówka

Dla bardziej obeznanych w tej dyscyplinie sportowców sugerujemy wycieczkę na znaną wszystkim Gubałówkę. Tamtejsze stoki stanowią doskonałą okazję do sprawdzenia swoich możliwości przez średnio zaawansowanych narciarzy. Znajdziemy tu 300-metrową trasę, która jest regularnie naśnieżana, dzięki czemu przyjemność ze zjazdów jest jeszcze większa. Ośrodek oferuje nam również wyciąg, dzięki któremu możemy dostać się na stok, natomiast na sam szczyt Gubałówki, wjedziemy popularną kolejką linowo-terenową. Korzystne ceny, snowpark Goobaya, stworzony z myślą o snowboardzistach oraz cieszące oko widoki na Zakopane sprawiają, iż Gubałówka jest co roku oblegana przez pasjonatów narciarstwa. Może warto się tam wybrać?

Kasprowy Wierch

Jeśli jesteś doświadczonym narciarzem i szukasz prawdziwego wyzwania związanego z tym sportem, gorąco polecamy stok na Kasprowym Wierchu. Jest to najwyższe miejsce w Polsce, z którego możesz zjechać na nartach. Warto zaznaczyć, iż zawozi nas tam kolejka linowa. Znajdując się w niej możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na zachodnią część Tatr. Zastrzyk adrenaliny zapewnią Ci dwie trudne trasy, a jedna z nich doprowadzi Cię aż do samych Kuźnic! Ceny zjazdów zależą przede wszystkim od okresu, w którym masz zamiar wybrać się na narty, jednak karnet na jeden dzień nie powinien przekroczyć 150 zł. Cena jest więc adekwatna do poziomu zabawy, jaki oferuje nam stok na Kasprowym Wierchu.

Tak prezentują się największe tatrzańskie trasy narciarskie. Jeśli nie masz swojego sprzętu, bez przeszkód możesz go wypożyczyć już na miejscu. Aby szaleć na nartach, wystarczy więc odrobina chęci i motywacji.

Nie ma na co czekać!

Jak widzisz, wcale nie trzeba spędzić całej zimy w domu, aby umocnić rodzinne więzi. Może nam to zapewnić pobyt w zachwycających, polskich Tatrach i to z nawiązką w postaci niezapomnianych wspomnień oraz unikalnych doświadczeń. Jeśli więc wspólnie z bliskimi podjęliście już decyzję o wyjeździe w góry, pamiętajcie o ciepłych ubraniach i jak najszybszej rezerwacji miejsc, gdyż po rozpoczęciu sezonu może stanowić to niemały kłopot.

Gorąco zachęcamy Ciebie i Twoją rodzinę do rozważenia tej możliwości, gdyż podczas mroźnej zimy nic nie dostarczy wam takiego przypływu pozytywnej energii!

Shares: