Turystyka

Jak spakować się do samolotu?

Niezależnie czy wybieracie się na krótki wypad, czy na dwutygodniowe wakacje, odpowiednie spakowanie walizek do samolotu to rzecz priorytetowa. Chodzi bowiem o względy bezpieczeństwa, a jednocześnie podporządkowanie się ograniczeniom i przepisom, regulującym kwestię lotów. Na co powinniście zwrócić uwagę? Jakie przedmioty można ze sobą zabrać, a jakie będą problemem podczas kontroli bezpieczeństwa? Sprawdźcie nasz krótki poradnik, w którym znajdziecie informacje o tym, jak spakować się do samolotu, by uniknąć kłopotów.

Bagaż podręczny

Największym problemem dla podróżnych, szczególnie tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z lataniem, jest odpowiednie przygotowanie bagażu podręcznego. Musimy liczyć się z licznymi ograniczeniami nakładanymi na nas przez linie lotnicze, ale także przez międzynarodowe przepisy dotyczące względów bezpieczeństwa. Obejmują one przede wszystkim płyny, jakie można wnieść na pokład samolotu. Chodzi nie tyle o rodzaj płynów, ale o ich pojemność. Wszystkie substancje płynne powinny mieć nie więcej niż 100 ml. Co więcej, w przypadku kontroli bezpieczeństwa płyny należy umieścić w przezroczystym opakowaniu, aby podczas sprawdzania celnik mógł precyzyjnie określić, czy płyn spełnia wymagania nakładane przez przepisy.

Należy także wziąć pod uwagę kwestię związaną z przewożeniem przedmiotów ostrych. Nie możecie na pokład samolotu zabrać pilniczków, cążek, nożyczek, noży czy widelców. Pamiętajcie także, że wszystkie przedmioty elektroniczne powinniście pokazać podczas kontroli bezpieczeństwa. Niektóre linie lotnicze wprowadzają także ograniczenia dla powerbanków. Mogą one być zabrane na pokład jedynie w sytuacji, gdy ich pojemność nie przekracza określonej wartości. Do bagażu podręcznego powinniście wykorzystać walizkę o odpowiednich rozmiarach, zgodnych z tymi, które narzuca na was linia lotnicza. W zakupie walizki pomocna będzie pożyczka online.

Bagaż lukowy

Kolejną kwestią jest bagaż lukowy. W tym przypadku również obowiązują ograniczenia wagowe. Każda linia lotnicza nakłada na pasażerów pewien limit kilogramów. Jego przekroczenie skutkuje wysokimi opłatami. Pamiętajcie więc o zabieraniu rzeczy tylko potrzebnych i układaniu ich w walizce w ten sposób, aby w razie konieczności można było je łatwo przepakować. Często bowiem zdarza się tak, że domowa waga wskazuje odpowiednią masę walizki, ale waga lotniskowa, czyli ta, która jest wyznacznikiem czy mieścimy się w określonym limicie, wskazuje znacznie wyższą wartość.

Wówczas musimy część rzeczy z walizki przepakować do innej torby bądź do bagażu podręcznego. Aby uniknąć tego kłopotu, trzeba wybierać walizki lekkie. Do limitu bagażu bowiem wlicza się nie tylko to, co jest w środku walizki, ale także sama walizka. Koszty zakupu walizki lekkiej lub ultra lekkiej, co szczególnie polecamy, pomoże wam pokryć pożyczka online. Zakupów tego rodzaju dokonacie w sklepach zajmujących się sprzedażą artykułów dla podróżników bądź w sklepach linii lotniczych, które oferują bardzo dobrej jakości i lekkie walizki przystosowane do samolotu.

Shares: