Turystyka

Wyjazdy językowe – turystyka edukacyjna jest na topie!

Nauka w międzynarodowych grupach dobranych pod kątem umiejętności, zaawansowania i poziomu pozwala w naturalny sposób przełamać barierę językową. W ten sposób uczestnicy zimowych wyjazdów językowych szybko zdobywają swobodę wypowiedzi w języku obcym. Chęć podnoszenia umiejętności mobilizuje również do dalszej nauki.

Zimowe szkolenia i wyjazdy językowe

Zimowe wyjazdy językowe to nie tylko standardowy lub intensywny kurs językowy. Ogólna nauka języka z wykładowcami i specjalistami z różnych dziedzin to ogromna zaleta. Ale nie mniej ważne i interesujące są zajęcia dodatkowe, prowadzone przez native speakerów. Ich celem jest inicjowanie interakcji z otoczeniem, co pozwala na szybszą naukę sprawnej komunikacji w danym języku. Taka forma nauki jest zdecydowanie najbardziej wydajna i przynosi oczekiwane rezultaty. W ofercie firmy Atas, która ma bogate, wieloletnie doświadczenia w organizacji tego typu imprez, dostępne są także wyjazdy dla osób z ugruntowaną znajomością języka. Kursy na wyjazdach tego typu są ukierunkowane pod kątem zainteresowań lub aktywności zawodowej uczestników.

Turystyka edukacyjna rozwija się dynamicznie, widać to także na przykładzie profilowanych kursów językowych. Oprócz typowych zajęć, uczestnicy mogą skorzystać również z programów koncentrujących się wokół swoich obszarów zainteresowania. Taka oferta, daje młodzieży szansę na wyjazd zorganizowany wokół aktywności sportowych i zwiedzania lokalnych atrakcji. Alternatywą mogą być element szkolenia z dziedzin, które są dla uczestników intersujące lub mogą okazać się przydatne w przyszłości. Do popularnych w okresie zimowym, należą wyjazdy językowe z programem zajęć na temat fotografii, biznesu, polityki, stosunków międzynarodowych, inżynierii, computingu, aktorstwa czy marketingu.

Wyjazdy językowe i praktyczne kursy w tle

Zajęcia prowadzone są przez specjalistów aktywnych zawodowo w danej dziedzinie. Uczestnicy takich kursów mają szanse na zapoznanie się z typowym słownictwem branżowym. Często elementem programu jest nauka prezentacji własnych osiągnięć w danej dziedzinie i budowania portfolio. To może być dobra inwestycja szczególnie dla starszej młodzieży, która poznała już podstawy języka. Urozmaicona oferta i zróżnicowany program, zachęcają także do kontynuowania młodzieżowej turystyki lingwistycznej w przyszłości. Jest to szansa na podnoszenie swoich umiejętności językowych w innych dziedzinach związanych z przyszłą aktywnością zawodową.

Oferta zimowych wyjazdów językowych jest szeroka i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne, że taką formę turystyki młodzieżowej można kontynuować i urozmaicać o kolejne, angażujące aktywna młodzież, punkty programu.

Shares: