Uroda

W trosce o piękną cerę – 3 kroki w rutynie pielęgnacyjnej

Która z nas nie marzy o pięknej i gładkiej skórze twarzy? To właśnie kondycja cery zdradza to, w jaki sposób żyjemy, naszą formę odżywiania się oraz jak wykonujemy codzienną pielęgnację. Są jednak trzy podstawowe i kluczowe zasady, które realizowane sumiennie i precyzyjnie – w największym stopniu wpływają na stan naszej skóry.

System pielęgnacji skóry

Oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie – właśnie te kroki sprawdzają się zawsze, niezależnie od typu cery i pory roku. W tym wypadku najważniejsze wydają się wybory konsumenckie, czyli po prostu produkty po które zazwyczaj sięgamy. Te zasady są na tyle skuteczne i uniwersalne, iż marka Clinique zyskała swoją popularność właśnie w momencie wyprowadzenia na rynek koncepcji Systemu Trzech Kroków. Ich idea szybko zyskała przychylność odbiorców na całym świecie. Znani są w szczególności z tworzenia innowacyjnych produktów w oparciu o wiedzę i badania dermatologów i ekspertów. Ich pogląd i podejście powielane jest również dzisiaj, przez co inne marki kosmetyczne bardzo często tworzą serie kosmetyków, czyli produkty do: oczyszczania, złuszczania i nawilżania w obrębie właśnie jednej linii.

Krok pierwszy – oczyszczanie

Aktualnie bardzo często mówi się o kilkuetapowym oczyszczaniu skóry twarzy. Jest wiele technik, które mają na celu usunięcie wszystkich zanieczyszczeń i pozbycie się całego makijażu w jak najbardziej efektywny sposób. Niezależnie od tego czy sięgasz po tradycyjny płyn micelarny, mleczko do demakijażu, a następnie żel, czy też jesteś zwolenniczką metody OCM (olejowe oczyszczanie twarzy) – najważniejsza jest skuteczność. Właśnie z tego powodu bardzo często użycie samego płynu do demakijażu jest niewystarczające. To dopiero drugi lub nawet trzeci krok oczyszczania pozostawi cerę prawdziwie wypielęgnowaną. W tym celu marka Clinique stworzyła Liquid Facial Soap, czyli dedykowane mydła do twarzy o żelowej, przyjemnej konsystencji.

 

W trosce o piękną cerę - 3 kroki w rutynie pielęgnacyjnej

Krok drugi – złuszczanie

To krok, który bardzo często pomijany jest w codziennej pielęgnacji lub wykonywany sporadycznie. Warto mieć świadomość wszystkich zalet, które wiążą się z aplikowaniem peelingów. Przede wszystkim złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do dogłębnego oczyszczania skóry twarzy. Zapewnia pozbycie się zaskórników i zanieczyszczeń. Systematyczne złuszczanie spłyca drobne nierówności skóry, zmarszczki, poprawia wygląd cery. Dodatkowo, skóra natychmiastowo staje się niezwykle gładka i miękka. Wykonywanie takich zabiegów uprzyjemnia fakt, że na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rodzajów peelingów (chemiczne, mechaniczne) i produktów złuszczających (np. w formie toników). Wszystko po to, aby dostosować je do swoich preferencji i upodobań (np. Mikrozłuszczający Żel-Tonik marki Bielenda Professional, Clinique – Clarifying Lotion).

 

W trosce o piękną cerę - 3 kroki w rutynie pielęgnacyjnej

Krok trzeci – nawilżanie

Ciężko wyobrazić sobie moment, w którym ten krok zostaje pomijany w codziennej pielęgnacji. Jest to szczególnie niedopuszczalne w przypadku posiadania cery suchej i przesuszonej, chociaż paradoksalnie – cery tłuste potrzebują nawilżenia w tak samo dużej ilości, jak cery odwodnione. Należy zainwestować w krem lub serum, które będzie adekwatne do rodzaju naszej skóry. Bardzo często oprócz zachowania optymalnego poziomu nawilżenia, takie kosmetyki gwarantują szereg innych właściwości. W tej kategorii zdecydowanie jest w czym wybierać! Oprócz produktu do twarzy, warto sięgnąć także po krem pod oczy (np. Clinique – All About Eyes lub Nacomi – Krem z Olejem Arganowym). To inwestycja w delikatną przestrzeń okolicy oka, która dzięki odpowiedniej pielęgnacji, będzie zachwycać pięknym wyglądem przez naprawdę długi czas.

Oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie to podstawowe kroki w pielęgnacji naszej cery. Systematycznie i sumiennie wykonywane sprawią, że nasza skóra będzie prezentować się zdrowo i promiennie. Warto pamiętać, że takie nawyki i rytuały wpływają również na wygląd aplikowanego makijażu, a przecież każdej z nas zależy na tym, aby wyglądać i czuć się pięknie.

W trosce o piękną cerę - 3 kroki w rutynie pielęgnacyjnej

Shares: