Uroda

Naturalna pielęgnacja dłoni – sprawdź!

Skóra dłoni jest delikatna, wrażliwa, praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, skłonna do przesuszeń. Częste mycie i dezynfekcja rąk, kontakt z agresywnymi detergentami, niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz nieprawidłowa pielęgnacja mogą doprowadzić do szybszego starzenia się skóry dłoni, utraty nawilżenia, jędrności i elastyczności. Warto więc odpowiednio o nie zadbać, aby jak najdłużej zachowały młody, piękny i zdrowy wygląd.

Unikaj agresywnych substancji myjących

Świadoma i prawidłowa pielęgnacja dłoni to przede wszystkim unikanie silnych substancji myjących, takich jak SLS, ALS czy SLES. Te związki powierzchniowo-czynne mogą wykazywać właściwości drażniące i alergizujące. Zaburzają warstwę lipidową naskórka, mogą mocno przesuszać skórę, powodować świąd i zaczerwienienia. Zaopatrując się w kosmetyki, staraj się wybierać te wolne od agresywnych detergentów, zawierające jedynie delikatne, bezpieczne substancje myjące. Dobre, odżywcze i nawilżające mydło czy żel oraz naturalny krem do rąk zapewnią właściwą ochronę i zadbają o odpowiednią kondycję skóry.

Przy wykonywaniu prac domowych, takich jak zmywanie naczyń, ścieranie kurzu czy przesadzanie kwiatów, pamiętaj o zakładaniu rękawiczek – lateksowych, winylowych lub nawet bawełnianych, aby nie narażać dłoni na niekorzystne działanie detergentów i wody.

Postaw na naturalny krem do rąk

Codzienna pielęgnacja powinna obejmować aplikowanie odpowiedniego kosmetyku nawilżającego. Wybierz naturalny krem do rąk, pełen składników pochodzących z natury: maseł, olejków, ekstraktów roślinnych. Taki produkt silnie odżywi i zregeneruje skórę Twoich dłoni, będzie działał przeciwstarzeniowo, wygładzająco i zmiękczająco. Naturalny krem do rąk stworzy swoisty film ochronny, zapobiegający utracie wody z naskórka. Stosowany systematycznie pozwoli zlikwidować problem suchej, szorstkiej oraz poranionej skóry. Kosmetyki konwencjonalne, zawierające wiele syntetycznych (a nawet szkodliwych) składników, często jedynie maskują problem i dają chwilową poprawę. Stosując naturalny krem do rąk zapewnisz im odpowiednie nawilżenie, gładkość i elastyczność, a także ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Jeśli potrzebujesz intensywniejszej regeneracji, zaaplikuj większą ilość kremu do rąk, nałóż bawełniane rękawiczki – które pomogą substancjom aktywnym wniknąć głębiej w naskórek – i taką maskę pozostaw na noc.

Nie zapominaj o peelingu dłoni

Przesuszona skóra jest szorstka i niemiła w dotyku. W celu usunięcia martwego naskórka przynajmniej raz w tygodniu zrób peeling dłoni. Możesz sięgnąć po produkty, które masz w domu: kawę, cukier, sól lub skorzystać z gotowego produktu – oczywiście naturalnego, pełnego dobroczynnych składników odżywczych. Regenerujący peeling to bardzo ważny krok w pielęgnacji dłoni, który zapewni delikatne, ale skuteczne złuszczenie i pobudzi skórę do wytworzenia nowych, zdrowych komórek. Po zabiegu koniecznie zastosuj naturalny krem do rąk.

Jeśli zmagasz się z naprawdę silnym przesuszeniem – spróbuj kąpieli dłoni w ciepłej oliwie z oliwek, oleju kokosowym lub rozpuszczonym w wodzie siemieniu lnianym. Te naturalne sposoby pozwolą Ci dodatkowo zadbać o dłonie, które są przecież Twoją wizytówką. Warto więc, by prezentowały się młodo, pięknie i zdrowo!

Shares: