Uroda

Mleczna baza hybrydowa – jak ją wykorzystać?

Baza jest produktem nakładanym na paznokcie jako pierwszy. Ma chronić płytkę paznokcia i ułatwiać przywieranie do niej lakieru. Można jej jednak użyć nieco inaczej. Mleczna baza hybrydowa to kosmetyk, który zapewnia dużą trwałość manicure’u, ale nie tylko. Jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nie mamy wiele czasu, by wykonać standardowy manicure. Dlaczego warto zaopatrzyć się w mleczną bazę?

Mleczna baza hybrydowa zamiast lakieru

Baza hybrydowa określana jako „mleczna” wyróżnia się delikatnym, kremowym kolorem. Zachowuje wszystkie właściwości standardowej bazy, ale dodatkowo ma subtelną barwę. Będzie to dobry produkt pod wszelkie lakiery hybrydowe. Wyjątkowo dobrze będzie współgrać z kolorami pastelowymi i neonowymi. Mleczne tło sprawi, że kolory takich lakierów będą pogłębione.

Dużą zaletą bazy z pigmentem jest to, że można zastosować ją samodzielnie. Nie jest konieczne nałożenie na nią lakieru. Mleczny kolor bazy prezentuje się elegancko i estetycznie. Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy chcemy mieć subtelny manicure, taka baza będzie dobrym wyborem. Można nałożyć jedną lub dwie warstwy, w zależności od tego, jak bardzo intensywny kolor chce się otrzymać. Każdą warstwę należy utrwalić pod lampą UV lub LED, a następnie wykończyć manicure topem. Pominięcie lakieru sprawia, że wykonanie stylizacji zajmuje mniej czasu. To dobra opcja dla zabieganych lub na ostatnią chwilę przed ważnym wydarzeniem. Warto mieć w swoim zestawie mleczną bazę – przyda się, kiedy brakuje czasu lub zastąpi lakier o podobnym odcieniu.

Zdobienia na bazie do hybryd

Wybierając bazę, zawsze warto zerknąć na jej właściwości. Dobrym wyborem są te, które wzmacniają i chronią płytkę paznokcia. Gęste bazy o dużej twardości mogą służyć także do przedłużania paznokci. Bywa że ratują sytuację, gdy nieszczęśliwie jeden z paznokci złamie się lub ukruszy. Do tych zalet bazy mlecznej można zaliczyć też inną. Dzięki jej delikatnej barwie jest doskonałym tłem dla różnych zdobień. Kryształki, perełki, drobinki czy płatki – wszystkie te efekty będą się cudownie prezentować na kremowym odcieniu bazy. Jeśli chcielibyśmy wypróbować ozdoby, ale nie lubimy wyrazistych, rzucających się w oczy efektów, wybierzmy mleczną bazę i inny produkt z delikatnym wykończeniem. Na bazę z pigmentem można nałożyć np. top z migoczącymi drobinkami. Uzyskany rezultat nie będzie mocny ani nie będzie przykuwać uwagi, jednak urozmaici klasyczny manicure. Dla nieco bardziej widocznego efektu można użyć topu z płatkami, np. złotymi lub różowymi. Produktów do zdobień jest bez liku, dzięki czemu można niemal bez końca eksperymentować, uzyskując wciąż nowe wyniki. Niewielkie ozdoby o różnorodnych kształtach, błyszczące pyłki czy kolorowe piegi – każde z tych zdobień świetnie współgra z mleczną bazą.

 

 

Shares: