Dom

Urządźmy pierwsze mieszkanie. Najlepsze pomysły, gdy mamy ograniczony budżet

Choć „Nie od razu Rzym zbudowano”, tak ty możesz niemal od razu urządzić swoje pierwsze mieszkanie, nawet jeżeli posiadasz ograniczone środki. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z naszego krótkiego poradnika. Oczywiście poza wyborem mebli, bardzo ważny jest także wybór dodatków. Już teraz uchylimy Ci rąbka tajemnicy, otóż doskonałym wyborem będą ramki na zdjęcia. A dlaczego? Tego dowiecie się w dalszej części. Zatem zapraszamy do przeczytania i czerpania inspiracji, bo naprawdę warto.

Jakość ma znaczenie

Oczywiście mając nieodgraniczone środki, można pozwolić sobie na wybór mebli nawet z drogich materiałów, natomiast gdy budżet jest ograniczony, to trzeba być praktycznym, ale to nie oznacza, że w niskiej cenie nie można znaleźć nic ciekawego. Na samym początku warto znaleźć odpowiednie meble. Jeżeli zależy nam, aby było bardzo tanio, to możemy kupić używane, pod warunkiem że cena jest bardzo konkurencyjna. Choć i to czasami bywa nieopłacalne. Naszym zdaniem zdecydowanie postawić na meble z płyty meblowej, wszak ich cena jest naprawdę niska, a jakość całkiem dobra. Warto jeszcze zauważyć, że ten materiał jest odporny na uszkodzenia, szczególnie jeżeli jeszcze fronty zostały wzmocnione tworzywem ABS. Kolejną zaletą jest to, iż płyta meblowa może świetnie imitować różne materiały, nawet naturalne drewno. A więc można wybrać taki model, gdzie na powierzchni frontów widoczna jest imitacja rysunku drewna. Tutaj mamy dla Was radę, jeżeli wasze mieszkanie nie ma dużej kubatury, to warto wybierać jasne meble, które nie przytłoczą wnętrza, a także nie zaburzą proporcji.

Malujemy i planujemy

Niewątpliwie przeprowadzka do własnego i pierwszego „M” jest wyjątkowym dniem. Otóż czas najwyższy pomyśleć na temat urządzenia mieszkania. Na samym początku warto podliczyć swój budżet i dopiero na tej podstawie ocenić własne możliwości finansowe. Bardzo przydatne może być też wykonanie kosztorysu, gdzie warto wykonać podziać na rzecz niezbędne, potrzebne, a także takie, które zwyczajnie chce się posiadać i w tej kolejności trzeba je kupować. Oczywiście w rzeczach niezbędnych są farby. W tym przypadku rekomendujemy wam te zmywalne, zatem w razie zabrudzenia bez problemu będziecie mogli usunąć plamy. Jeżeli nie planujecie częstych remontów, to warto zdecydować się na uniwersalną i klasyczną kolorystykę, a więc szarości i biele. Z kolei szukając najlepszych materiałów na podłogę, to oczywiście polecilibyśmy Wam panele winylowe, ale są drogie, zatem możecie wybrać klasyczne, choć pewnie szybciej się zniszczą, to ich dużą zaletą jest niska cena.

Na sprzętach nie można oszczędzać, ale można zaoszczędzić wybierając promocje

Oczywiście do mieszkania koniecznie trzeba dokupić wszystkie niezbędne sprzęty. O ile bez kuchenki mikrofalowej można sobie poradzić, to bez piekarnika już nieszczególnie. A więc i w tej kwestii mamy dla Was dobre rady. Pamiętajcie, aby sprawdzać zawsze jaką klasę energetyczną ma dany sprzęt. Najlepiej wybierać A+, przy czym im więcej plusów tym jeszcze lepiej. Nawet jeżeli takie urządzenia są droższe, to warto zapłacić więcej, gdyż sporo będzie można zaoszczędzić na rachunkach. Ponadto szukając sprzętów starajcie się porównywać ceny. Wiele sklepów organizuje różne promocję, co pozwoli Wam jeszcze więcej zaoszczędzić.

Dekoracje tworzą klimat i dodają wnętrzu charakteru

Niewątpliwie bardzo ważne są dodatki i dekoracje, wszak tworzą one klimat wnętrza. A więc warto zdecydować się na zakup poszewek dekoracyjnych. Kolejnym absolutnym must have są ramki na zdjęcia, w których poza fotografiami można także umieścić plakaty czy hasła motywacyjne. Można wybrać rozmiar 30×40 ramki. Ramka na zdjęcia dopełni każdą aranżację, możecie wybrać zarówno klasyczne modele, jak i te nonszalanckie czy też bardzo dekoracyjne.

Warto jeszcze pamiętać, aby wybrać właściwe oświetlenie. Choć to, czy będzie to lampa, czy żyrandol jest rzeczą gustu. Duże znaczenie ma barwa światła. Tutaj rekomendujemy tę ciepłą, wszak tworzy ona bardzo przyjemny klimat we wnętrzu. Kolejnym ważnym elementem jest wybór źródła światła, np. ledowe jest energooszczędne i bardzo tanie.

Shares: