IT

Twoja strona internetowa to Twoja wizytówka w sieci

Obecnie mamy dostęp do Internetu prawie w każdym zakątku na świecie. Firmy, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji i zyskać nowych klientów, zdają sobie z tego sprawę, dlatego nawet bardzo małe przedsiębiorstwa zakładają własną stronę internetową. Jednak aby witryna www przyniosła oczekiwane korzyści, musi być dobrze dopracowana. To ona pełni funkcję wizytówki w sieci.

Dlaczego strona internetowa jest tak ważna?

Za sprawą strony www firma może zaistnieć w świadomości klientów. To dzięki niej można pokazać się w sieci i zaznaczyć swoją obecność np. w określonej branży. Często słyszy się, że jeśli nie ma Cię w Internecie, dla większości potencjalnych klientów nie istniejesz. W dzisiejszych czasach założenie strony www to konieczność, w szczególności dla firm, nawet jeśli stosunkowo dobrze prosperują. Brak witryny sprawia, że konkurencja zyskuje przewagę. Mało kto ma ochotę na zbieranie ulotek i przemierzanie miasta po to, aby znaleźć np. najlepszy salon fryzjerski, gabinet lekarski czy ciekawą restaurację. Większość osób wpisuje konkretne hasło w internetową wyszukiwarkę i analizuje wyświetlone wyniki pod kątem swoich potrzeb. Poprzez stronę internetową prezentujesz siebie i swój biznes.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Zakładając stronę internetową, zyskujesz nowoczesną wizytówkę, która jest dostępna 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Możesz zwrócić na siebie uwagę potencjalnych klientów, a także zatrzymać tych, którzy już skorzystali z Twoich usług lub kupili oferowane przez Ciebie produkty. Dzięki stronie internetowej firma jest postrzegana jako profesjonalna, nowoczesna i godna zaufania, oczywiście pod warunkiem, że została ona dobrze dopracowana. Założenie witryny www niesie za sobą także wiele innych korzyści. Mowa tu m.in. o ułatwionym kontakcie z klientami. W zależności od projektu strony, do dyspozycji zwykle jest kilka różnych form komunikacji, czyli zapytania, formularze, newsletter, a nawet ankiety i blog.

Strona internetowa jest też traktowana jako nowoczesna broszura informacyjna, doskonale zastępująca tę w wersji papierowej. Przeważnie jej stworzenie i utrzymanie jest znacznie mniejszym wydatkiem niż regularne drukowanie ulotek i dbanie o ich kolportaż. Firmy, których nie można znaleźć w Internecie, uważa się za mało wiarygodne, w szczególności przez młodsze pokolenia, niewyobrażające sobie codziennego funkcjonowania bez nowoczesnych technologii. Często uznaje się je też za słabo prosperujące. Stronę www można porównać do firmowego biura – jeśli jest czyste i elegancko urządzone, od razu wzbudza zaufanie. Co więcej, poprzez własną witrynę zyskujesz dostęp do odbiorców praktycznie na całym świecie, co daje więcej możliwości rozwoju. Możesz też lepiej poznać potrzeby aktualnych oraz potencjalnych klientów, wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i w ten sposób zdobyć przewagę nad konkurencją.

Jak powinna wyglądać strona internetowa?

Dobra strona internetowa jest ładna i przejrzysta, a ponadto przedstawia wszystkie najistotniejsze informacje, które są potrzebne odbiorcom. Niemniej jednak duży nacisk kładzie się nie tylko na samą treść, ale również wyrazistą typografię, odpowiednie rozmieszczenie elementów i unikalność. Na stronie nie może zabraknąć tak podstawowych elementów, jak logo firmy, krótki tekst informacyjny, cennik czy aktualności. Użytkownik nie może tracić cennego czasu na scrollowanie witryny, aby znaleźć to, co go interesuje.

Trzeba podkreślić, że dobrze zaprojektowana witryna internetowa jest kluczem do sukcesu firmy. Trzeba nią także stale zarządzać i aktualizować, tylko wtedy można zachęcić użytkowników do częstych odwiedzin. Nie można zapomnieć o tym, że strona musi być dopasowana do wszystkich urządzeń pozwalających na korzystanie z Internetu, czyli: komputerów stacjonarnych, laptopów, smartfonów i tabletów. Niedopracowana lub nieaktualizowana strona www może przynieść więcej szkód niż pożytku, dlatego warto poświęcić jej trochę czasu, żeby przekonać się, jak wiele możliwości rozwoju stwarza Internet.

Shares: