Dom

Tapeta do pokoju młodzieżowego. Jak wybrać odpowiednią?

Tapety młodzieżowe stanowią świetny i łatwy w realizacji sposób na podkreślenie indywidualności i charakteru nastolatka. W przypadku zmiany zainteresowań tapetę można w prosty sposób zmienić. W jaki sposób wybrać więc tapetę do pokoju nastolatka?

Tapety młodzieżowe dopasowane do charakteru i hobby nastolatków

Podczas gdy w przypadku aranżacji pokoju malucha rodzic może, a nawet powinien samodzielnie wybrać odpowiednie meble i akcesoria do pomieszczenia, to nastolatek może już sam zdecydować o wyposażeniu. Dlatego to lokator pokoju młodzieżowego powinien wybrać ulubiony motyw na tapecie.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wyraziste motywy dekoracyjne, kontrastowe zestawienia barw i nowoczesne wzornictwo. Bardzo modne są także minimalistyczne tapety monochromatyczne, które stanowią świetną, neutralną bazę aranżacyjną. Popularne są tapety z miastami, zwłaszcza największymi metropoliami, takimi jak Nowy Jork, Londyn czy Paryż. To szczególnie polecany wybór dla młodych miłośników podróży. Sprawdzi się też w sytuacji, gdy zechcesz zaszczepić podróżniczą pasję u swojej pociechy.

Dobrym pomysłem są także wersje z graffiti. Warto zwrócić uwagę na tapety 3D, czyli z efektem głębi. Tapety tego typu świetnie imitują grę świateł, co tworzy efektowny, oryginalny wzór, który udekoruje każdy nastoletni pokój. Dobrym pomysłem są ponadto zawsze tapety młodzieżowe nawiązujące do zainteresowań nastolatka.

Tapety dla dziewcząt i chłopców

W najlepszych sklepach z akcesoriami do wnętrz znajdziesz szeroki wybór tapet o różnych kolorach, wzorach i motywach. Możesz zdecydować się na wersje uniwersalne, które sprawdzą się świetnie zarówno w pokoju dziewczyny, jak i chłopaka, a także modele dedykowane.

W przypadku dziewcząt odpowiednie są modele inspirowane sztuką, modą czy tańcem, a chłopców – sportem czy motoryzacją. Polecanym wyborem są także fototapety z ulubionymi muzykami aktorami czy sportowcami.

Solidne i trwałe tapety do pokoju nastolatka

Ważną kwestią jest także wytrzymałość tapety. Dobrze więc zwrócić uwagę na materiał, z którego ją wykonano. Szczególnie polecanym wyborem są tapety winylowe, które cechują się dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia. Są także łatwe w czyszczeniu, z powodzeniem posłużą więc w niezmienionym stanie przez wiele lat. Dobrą trwałością charakteryzują się ponadto tapety lateksowe. Jeśli wybierasz klasyczne wersje papierowe, pamiętaj, że najlepiej zdecydować się na tapety młodzieżowe składające się z dwóch albo trzech warstw.

Shares: