AGD i RTV

Szafka pod telewizor w stylu retro

Planujecie urządzić swój salon w stylu retro i zastanawiacie się, jaka szafka pod telewizor najlepiej wkomponuje się w jego wystrój? Meble inspirowane stylistyką lat 50. i 60. nadal cieszą się ogromną popularnością, dlatego nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem idealnego modelu. Szafki RTV w stylu retro dostępne są obecnie w różnych wzorach i wariantach konstrukcyjnych. Pośród propozycji topowych marek nie brakuje szafek RTV klasycznych, jak i tych nieco bardziej nowoczesnych, odświeżonych w formach czy stylizowanych.

Szafki pod telewizor w stylu retro – stylistyczny powrót do dawnych lat

Meble retro od jakiegoś czasu są bardzo na topie i to nie tylko wśród zadeklarowanych fanów tej stylistyki. Nowoczesne interpretacje wzornictwa minionych dekad spotykają się także z aprobatą miłośników współczesnej elegancji i fanów oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych. W czołówce bestsellerów wnętrzarskich wysoko plasują się przede wszystkim szafki pod telewizor w stylu retro, które stanowią idealną propozycję dla osób poszukujących kompromisu pomiędzy tradycją a nowoczesnością.

Stylistyczny powrót do dawnych lat jest mocno widoczny, a szczególnie w salonach, które należą do najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Aranżacja takich wnętrz musi być jednocześnie przyjemna dla oka, odprężająca i komfortowa, a styl retro wszystkie te warunki spełnia. Osobiście nie dziwi nas, że szafki RTV inspirowane stylistyką lat 50. i 60. nadal spotykają się z takim entuzjazmem – to w końcu meble nie tylko niezwykle urokliwe, ale też budzące pozytywne skojarzenia i bardzo praktyczne.

Jak wybrać idealną szafkę pod telewizor do salonu w stylu retro?

Szafka pod telewizor retro może być świetnym sposobem na salon o wyjątkowym klimacie, ale tylko wtedy, kiedy zadbacie o jej odpowiednie dopasowanie. Zdawanie się na przypadek w tej kwestii nie jest dobrym pomysłem, dlatego jeśli nie chcecie, aby ostateczny efekt was rozczarował, to koniecznie poświęćcie chwilę na lekturę naszego poradnika. Idealna szafka pod telewizor w stylu retro, musi spełniać kilka warunków, dlatego na początek powiedzmy sobie nieco o kwestiach dotyczących estetyki…

Szafka pod telewizor w stylu retro

Szafki RTV retro mają na ogół bardzo symetryczne konstrukcje, którym lekkości nadają wysokie, charakterystycznie zwężane ku dołowi nóżki. Takie meble bardzo często wykonywane są z naturalnego drewna – materiału, który podkreśla ich szlachetny charakter i daje szerokie pole do eksperymentowania z kształtami. Pośród szafek pod telewizor inspirowanych stylem retro spotkacie wiele modeli eleganckich i prostych w wyrazie, które wyróżniają się dojrzałą kolorystyką, geometrycznymi bryłami czy efektownymi zdobieniami w kolorach mosiądzu i złota.

Jakie wymiary powinna mieć szafka pod telewizor w stylu retro?

Piękny wygląd musi iść w parze z funkcjonalnością, dlatego wybierając szafkę pod telewizor w stylu retro, powinniście się przyjrzeć wymiarom i zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Optymalna wysokość szafki RTV niezależnie od reprezentowanej przez nią stylistyki musi wynosić od 50-60 cm, a głębokość 45-55 cm. Blat umieszczony na takim poziomie sprawi, że kino domowe będzie znajdowało się nieco poniżej linii oczu, a więc w miejscu komfortowym i dogodnym dla wzroku. Pamiętajcie też, że bezpieczna odległość szafki od kanapy powinna być dwukrotnie większa niż szerokość telewizora. Jeśli TV ma ekran o szerokości 80 cm to przestrzeń pomiędzy szafką a sofą powinna wynosić min. 1,6 m.

Z  półkami czy szufladami – która szafka RTV retro będzie najbardziej praktyczna?

Szafka pod telewizor w stylu retro

Szafki pod telewizor w stylu retro oprócz urokliwej estetyki posiadają wiele walorów praktycznych. Perforowane otwory, które pomagają zorganizować niesforne kable, otwarte półki na dodatkowe sprzęty czy zamykane szafki, za którymi kryje się dodatkowe miejsce do przechowywania to atuty, które także przysparzają im miłośników. Lubicie takie rozwiązania? Tym bardziej w waszym salonie powinna znaleźć się szafka pod telewizor w stylu retro!

Producenci mebli stylizowanych na lata 50. i 60. dają pod tym względem do wyboru nie tylko lekkie i proste szafki RTV z półkami, ale też nieco bardziej rozbudowane konstrukcyjnie modele z wysuwanymi szufladami, które pozwalają bardzo skutecznie organizować wszystko to, co nie powinno się znajdować w zasięgu wzroku. Które z nich sprawdzają się lepiej? Tak naprawdę jest to kwestia indywidualnych potrzeb i preferencji – idealna szafka pod telewizor w stylu retro to przede wszystkim taka, która jest dobrze dopasowana do sposobu przeznaczenia.

Shares: