Dom

Świece kule – kiedy się sprawdzą?

Świece dekoracyjne to jedne z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych dekoracji. Ozdoby tego typu różnią się nie tylko wielkością czy kolorem, ale przede wszystkim kształtem. Do najbardziej klasycznych, a jednocześnie niebanalnych zalicza się świeczki kule o idealnie sferycznym kształcie. Takie świece mogą zdobić wnętrza samodzielnie, bez konieczności umieszczania ich w świeczniku. Sprawdzą się jednak również jako element bardziej złożonej dekoracji.

Jak prezentują się świece kule?

Świece kule posiadają okrągłą formę ze spłaszczonym spodem, co pozwala im stabilnie stać na półkach czy blatach. Takie świeczki nie wymagają korzystania z podstawek czy świeczników, ponieważ za sprawą ich kształtu w trakcie palenia wosk nie ścieka z nich na podłoże. Świece kule mogą mieć różną wielkość, dzięki czemu rozstawione na blacie wyglądają naturalnie, przypominając rozsypane perły. Poza rozmiarem, świece kule różnią się też kolorami i stylami wykończenia, na przykład mat, połysk czy metalik.

W jakim stylu sprawdzą się świece kule?

Kula to kształt jednocześnie klasyczny i nowoczesny. Tradycyjne aranżacje doceniają kulę za jej idealną sferyczność. Z tego względu świece kule dobrze sprawdzają się w klasycznych wnętrzach. Ponieważ nowoczesne aranżacje również sięgają do motywów geometrycznych, świece w kształcie kul można dopasować także do minimalistycznego wystroju. Tak naprawdę, kulisty kształt nadaje świecom pełną uniwersalność. Większe znaczenie ma natomiast ich kolor i powierzchnia. Zabarwienie i wykończenie świecy kuli może sprawiać, że będzie ona elementem odświeżającym aranżację, dodającym jej charakteru czy nadającym wnętrzu szyk.

Jak dobierać świece kule do wnętrza?

Najbardziej uniwersalne są świece kule w kolorze białym. Te sprawdzą się właściwie w każdym wnętrzu, będą eleganckim i klasycznym dodatkiem, który podkreśli styl aranżacji. Świece kule złote czy srebrne idealnie zaprezentują się w stylu glamour, który kocha połyskliwe, odbijające światło dodatki. Świece kule w pastelowych odcieniach dobrze wyglądają przede wszystkim w sypialniach. w pokojach dzieci oraz we wnętrzach urządzonych w stylu prowansalskim, boho czy vintage. Wyraziste świeczki w kolorach takich jak czerwień, zieleń czy granat, sprawdzą się tych aranżacjach, którym brakuje charakteru i świeżości.

Świece kule jako dekoracja przyjęcia

Świece kule mogą być dekoracją trwałą, ale też sezonową lub okazjonalną. Pięknie zaprezentują się na świątecznym stole, również w stroiku czy wieńcu. Warto wybrać je podczas dekorowania wnętrz na przyjęcie sylwestrowe. Świeca kula w wersji metalicznej lub perłowej będzie też efektownym uzupełnieniem nakryć stołów na sali weselnej czy w trakcie uroczystego rodzinnego obiadu z okazji Pierwszej Komunii lub chrztu.

Shares: