Dom

Najchętniej wybierane umywalki łazienkowe w ostatnich latach

Czeka Cię remont? A może stoisz przed wielkim wyzwaniem, jakim jest urządzenie nowego mieszkania? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to z pewnością będziesz poszukiwać umywalki do łazienki. Nowoczesne modele dostępne na rynku to produkty, które różnią się między sobą kształtem oraz sposobem montażu. Z tego tekstu dowiesz się jakie warianty są najchętniej wybierane oraz jak dopasować umywalkę do wnętrza i swoich potrzeb.

Jak dopasować umywalkę do łazienki?

Wybór konkretnego modelu musi być związany przede wszystkim z wielkością pomieszczenia. Nie da się ukryć, że to właśnie ograniczona przestrzeń dyktuje w tym przypadku warunki długości oraz szerokości tej armatury łazienkowej. Z drugiej strony niezwykle istotne jest to, aby model, który będzie nam służył na co dzień, podobał nam się wizualnie i pasował do wnętrza. Wbrew pozorom sam wybór nie jest trudnym zadaniem, wystarczy, że przed zakupem ustalimy przybliżone wymiary produktu. To pomoże nam w określeniu, który wariant będzie najlepszym rozwiązaniem do łazienki. Co więcej, na rynku bez problemu znajdziemy modele pojedyncze, podwójne, a także te szersze i głębsze. Więc ostatecznie okazuje się, że wybór odpowiedniej umywalki to bardziej kwestia estetyczna.

Najchętniej wybierane umywalki łazienkowe

Dostępne na rynku umywalki łazienkowe dzielimy ze względu na sposób montażu. Aktualnie różnorodność wzorów i kolorów może przyprawić nas o zawrót głowy. W sklepach zajmujących się dystrybucją armatury łazienkowej znajdziemy m.in. umywalki ścienne, nablatowe, podblatowe, wpuszczane, wolnostojące podwieszane. To tylko kilka modeli, które goszczą w naszych domach. Warto w tym miejscu przybliżyć trzy rodzaje umywalek, które są wybierane najczęściej.

Umywalki nablatowe – hit ostatnich lat

Osoby, które interesują się aranżacją wnętrz z pewnością wiedzą, że umywalki nablatowe to absolutny hit ostatnich sezonów. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że ten model wymaga obecności blatu w łazience. Nie da się ukryć, że blat w tym przypadku stwarza nie tylko dodatkową i praktyczną przestrzeń, którą można wykorzystać na podręczne kosmetyki, a nawet minimalistyczne łazienkowe dekoracje. Jak to wszystko wygląda? Misa swobodnie leży na blacie i co więcej, w niektórych przypadkach nie musi być szczególnie przymocowana.

Najchętniej wybierane umywalki łazienkowe w ostatnich latach

Umywalki podwieszane – niezwykle eleganckie modele

Eleganckie i  minimalistyczne umywalki podwieszane to modele, które są mocowane bezpośrednio do ściany. Z uwagi na to warto zainwestować w wysokiej jakości śruby, które będą w stanie udźwignąć jej ciężar. Większość z nich jest dodatkowo podparta postumentem, który zazwyczaj stoi na ziemi lub półpostumentem przytwierdzonym do ściany. W przypadku umywalki podwieszanej jest to nie tylko element wspierający, ale także świetny sposób na ukrycie zarówno syfonu, jak i instalacji.

Klasyczne umywalki wolnostojące

Klasyczne umywalki wolnostojące to modele, które sprawdzą się w dużych i przestronnych wnętrzach. Te modele mogą być również przymocowane do ściany, jednak najważniejszym punktem oparcia w tym przypadku jest podłoga. Wariant wolnostojący może mieć różną konstrukcję. Najczęściej są to umywalki, w których górna część jest przymocowana do ściany, a pod nią znajduje się element stabilizujący, czyli ceramiczny słupek.

Umywalka to podstawowy element wyposażenia każdej łazienki. Na szczęście czasy, w których w niemal każdym domu stał ten sam model – bezpowrotnie minęły. Aktualnie do wyboru mamy m.in. umywalki podwieszane, wolnostojące oraz nablatowe. I to wyłącznie od nas oraz stylu wnętrza zależy jaki wariant wybierzemy.

Shares: