Dom

Styl industrialny, a wyposażenie domu. Jak sprawdzą się tutaj metalowe kwietniki?

Styl industrialny jest uznawany za jeden z najbardziej popularnych w aktualnych trendach wnętrzarskich. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że coraz więcej osób stawia właśnie na niego, planując zakup wyposażenia do domu. Czym się charakteryzuje i jak w tym stylu zadbać o przytulne akcenty? A przede wszystkim, jak we wnętrzu urządzonym industrialnie odnajdą się metalowe kwietniki? Sprawdź koniecznie!

Choć mogłoby się wydawać, że aktualnie najbardziej popularnym trendem wnętrzarskim jest aranżacja przy udziale klasycznych dodatków, to i nowoczesność toruje sobie całkiem udaną ścieżkę w naszych domach. Styl współczesny w odniesieniu do aranżacji należy rozpatrywać głównie przez pryzmat industrializmu, czy stylu glamour. Zarówno jeden, jak i drugi styl jest dość uniwersalny, bliski miejskiemu, a także zbliżony do wyobrażenia o wygodnym stylu życia.

Industrializm w naszych wnętrzach – o czym warto pamiętać?

Styl industrialny zagościł w naszych domach już ładne kilkanaście lat temu. Jego ścieżki od samego początku wiodły do nas z angielskich domów, w których nie brakowało nawiązania do dawnych fabryk, czy też dużych londyńskich kamienic.

Styl industrialny jest bardzo charakterystyczny, a przez nawiązanie do miejskiego szyku sprawia, że niemal każdy odnajdzie w nim coś, dla siebie.

W mieszkaniach i domach urządzonych w stylu industrialnym nie brakuje takich elementów, jak surowa cegła, drewniana podłoga, czy elementy instalacyjne, świetnie komponujące się z oświetleniem.

Oszczędna kolorystyka i dekoracje, które współgrają z miejskością wspólnie tworzą klimat wyjątkowo londyńskiego stylu.

Wyposażenie salonu urządzonego w stylu industrialnym – pamiętaj o tych zasadach

Styl industrialny uchodzi za jeden z najbardziej subtelnych i stonowanych. To dlatego, podczas jego urządzania pamiętaj o wyborze wyposażenia w jednostajnej kolorystyce. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj kolor szary, brązowy, czy beżowy, które w tym trio mogą być przełamane np. złotymi dodatkami lub miedzianą instalacją.

A o czym jeszcze warto pamiętać aranżując wnętrz industrialne?

Styl industrialny, a dekoracje – na co na pewno warto postawić?

Wnętrza urządzone w stylu industrialnym uznawane są za jedne z bardziej surowych, ale wcale nie oznacza to tego, by rezygnować z wprowadzania do nich zgrabnych dekoracji. Wręcz przeciwnie, bardzo dobrze jest komponować wnętrza w tym stylu, w których przy odrobinie zmyślnej ręki osoby angażującej się w projekt, można wprowadzić przynajmniej kilka subtelnych elementów wyposażenia.

Jednym z takich kluczowych i na pewno bardzo okazałych dodatków w niemal każdym wnętrzu urządzonym w stylu industrialnym będzie metalowy kwietnik utrzymany np. w kolorze czarnym. Surowo wykończona konstrukcja kwietnika, ale w połączeniu z zielono zabarwionymi liśćmi wprowadzi do każdego wnętrza przyjemny i przytulny klimat, a także odwróci uwagę od tych stref we wnętrzu, których nie chcemy specjalnie akcentować.

Czy wiesz, że aby odnaleźć idealny stojak na kwiaty, pasujący do industrialnego wnętrza, należy poszukać go pod tematem: metaloplastyka kwietniki?
Interesując się wyżej wymienionym materiałem, użytym do wykonania kwietników otrzymamy zgrabnie urządzone wnętrze, które będzie z jednej strony bardzo miejskie, a z drugiej nawiązujące do natury i sielskości.

Pamiętaj jednocześnie, że zielone rośliny w postaci kwiatów doniczkowych powinny się znaleźć w każdym wnętrzu niezależnie od jego przeznaczenia.

Shares: