Gadżety

Smartwatche Huawei — azjatycki gigant na rynku zegarków. Co ma do zaoferowania?

Pojawienie się smartwatchy spowodowało niemałe poruszenie na rynku czasomierzy. Klasyczne modele zostały częściowo wyparte, by ustąpić miejsca zaawansowanym technologicznie zegarkom. Obecnie okazują się przydatne nie tylko podczas aktywności fizycznych, lecz także w trakcie codziennego funkcjonowania. Do kluczowych firm, które wypromowały ideę smartwatchy, należy także Huawei. Czym charakteryzują się produkty marki?

Marka Huawei — od zera do bohatera

Początkowo firma nie cieszyła się szczególnie wysokim zainteresowaniem. Specjalizowała się przede wszystkim w produkcji smartfonów i choć pierwsze modele sygnowane logiem Huawei pojawiły się na rynku w 2003 roku, to nie zdobyły one serc klientów. Mimo to producent rozwijał się dalej i pracował na swój sukces. Niska cena i dobrej jakości sprzęt sprawił, że w 2018 roku firma stała się drugim co do wielkości twórcą smartfonów na całym świecie. Sukcesy Huawei nie ograniczyły się jedynie do telefonów — w 2015 roku wydano pierwszy smartwatch pochodzący od producenta. Produkt o nazwie Watch do dziś w opinii wielu ludzi pozostał najładniejszym inteligentnym zegarkiem, jaki zaprojektowano. Wyróżniał się ekranem AMOLED, oferował BluetoothWiFi i umożliwiał także zliczanie kroków czy też mierzenie pulsu. Wraz z rozwojem marki, smartwatche Huawei stawały się coraz bardziej zaawansowane, by finalnie mogły być postrzegane jako konkurencja dla innych, potężnych firm.

Sztandarowe serie smartwatchy od Huawei — na jakie modele zwrócić uwagę?

Huawei Watch GT2 dla sportowców

Chiński gigant zaprezentował model w 2019 roku, a sam produkt okazał się hitem sprzedaży. Do jego największych zalet zalicza się długi czas działania na baterii — producent deklaruje dwutygodniową pracę na jednym ładowaniu. Umieszczony w inteligentnym zegarku procesor Kirin A1 został zaprojektowany z myślą o niewielkich urządzeniach. Zaoferował znaczną wydajność zamkniętą w małym sprzęcie. To, czym zachwyca smartwatch Huawei Watch GT2, to przede wszystkim jego minimalistyczny styl wykonania. Bezramkowy wyświetlacz daje poczucie luksusu i sprawia, że model wygląda elegancko i nowocześnie. Produkt dobrze spełnia rolę pomocnika podczas przeprowadzania treningów. Wbudowany GPS ułatwia monitorowanie postępów podczas biegania, a czuły pulsometr pozwala na kontrolowanie tętna. Wyposażony w moduł Bluetooth inteligentny zegarek świetnie sprawdza się także jako asystent w codziennych zadaniach. Umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń za pomocą zaledwie jednego kliknięcia. To także prywatny odtwarzacz muzyki — zapisane w pamięci zegarka utwory pozwalają na bezproblemowy odsłuch.

huawei-watch-gt-2-2

Smartwatch Huawei Watch Fit – dla fanów aktywności

Huawei, tworząc tę serię, skupił się przede wszystkim na potrzebach osób ćwiczących. Modele z linii Watch Fit zapewniają motywację do treningu i ułatwiają skupienie się na wykonywanych czynnościach. Nie zabrakło w nich czytelnego i widocznego wskaźnika tętna, który umożliwia monitorowanie własnej kondycji. Na wyświetlaczu ukazują się animacje, które pokazują, w jaki sposób prawidłowo wykonać dane ćwiczenia. Była to rewolucja, która pozwoliła osobom trenującym na samodzielne przeprowadzanie treningu i poprawiała motywację. Produkt przeznaczony dla sportowców musi wykazywać się sprawnością we wszystkich warunkach. Z tego względu Huawei Watch Fit posiada aż 11 trybów dostosowanych do różnych dyscyplin — wśród nich znalazła się m.in. jazda na rowerze, bieganie, a także pływanie. Monitorowanie własnych postępów odbywa się w prosty i intuicyjny sposób. Najważniejsze informacje dotyczące przebytego dystansu, tempa czy też spalonych kalorii pokazują się na wyświetlaczu i są na bieżąco aktualizowane.

huawei-watch-fit

Smartband Huawei Band 4 – małe i funkcjonalne

Zgrabna, intuicyjna opaska to produkt dla tych, którzy doceniają minimalizm. Na dotykowym wyświetlaczu znajdują się podstawowe dane dotyczące zdrowia danej osoby, takie jak jej puls, ilość zażytego snu oraz pokonany dystans. Smartwatche Huawei z tej serii są zdolne do funkcjonowania nawet przez tydzień bez ponownego ładowania, co bez wątpienia działa na korzyść firmy. Delikatne i lekkie Smartband Huawie Band 4 charakteryzują się wagą na poziomie zaledwie 24 g. Elastyczna konstrukcja sprawia, że dopasowanie produktu do nadgarstka nie stanowi żadnego problemu. Pasek z liczną ilością dziurek doskonale rozwiązuje kłopoty z rozmiarem.

huawei-smartband-band-4

Smartwatche marki Huawei — dlaczego warto po nie sięgnąć?

Chiński olbrzym zadebiutował na rynku inteligentnych zegarków stosunkowo niedawno. Mimo tego szybko rozwinął swoje główne serie i umieścił w nich dobre jakościowo podzespoły, które oferują sprawną i przyjemną pracę. Wytrzymałe materiały użyte podczas produkcji zapewniają odporność smartwatchy na uszkodzenia, a wygodne paski zwiększają komfort noszenia. Huawei oferuje modele przeznaczone dla różnych grup, dlatego każdy ma możliwość odnalezienia idealnego dla siebie zegarka.

Shares: