Gadżety

Dozownik karmy dla kota – czy warto się w niego zaopatrzyć?

Układając kocią dietę, zwróć uwagę nie tylko na rodzaj pożywienia, lecz także na częstotliwość karmienia. W ten sposób dostarczysz pupilowi odpowiedniej ilości składników odżywczych, nie dopuszczając przy tym do nadwagi i otyłości. Aby ułatwić sobie zadanie, zaopatrz się w dozownik karmy dla kota. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia!

Jak działa dozownik karmy dla kota?

Zastanawiasz się, jak wydzielać mruczkowi optymalną porcję jedzenia? Szukasz sposobu, aby karmić ulubieńca o odpowiednich porach, nawet jeśli nie ma Cię w domu? Z pomocą przychodzi dozownik karmy dla kota. Urządzenie zapewni mruczkowi odpowiednią ilość jedzenia o stałych porach. Wystarczy, że ustawisz dozownik, aby przywoływał mruczka na czas posiłku. To świetne rozwiązanie dla osób, które pracują poza domem lub wyjeżdżają na wakacje. Dzięki temu zyskują pewność, że ich podopieczni są nakarmieni i szczęśliwi.

Jeśli chcesz podglądać pupila, jak je, gdy nie ma Cię w pobliżu, wybierz dozownik z kamerą. Możesz również poszukać sprzętu z dwukierunkową transmisją audio czy z funkcją zdalnej zmiany harmonogramu posiłków. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się wtedy, gdy Twój ulubieniec poczuje się samotny. Możesz wtedy mówić do swojego podopiecznego, a także go posłuchać. Jeśli zapas karmy jest niski, usłyszysz sygnał ostrzegawczy. Dzięki temu wiesz, kiedy uzupełnić jedzenie, aby nie zabrakło go Twojemu pupilowi.

Dlaczego warto kupić dozownik dla mruczka?

Dozownik zapobiega wywietrzeniu suchej karmy, dzięki czemu nie traci ona smaku i zapachu. Chroni również przed jełczeniem tłuszczu i ubytkiem składników odżywczych. W ten sposób produkt minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości trawiennych i niedoborów pokarmowych. 

Koty bywają ogromnymi łasuchami, dlatego mogą zjeść wszystko, co znajdzie się w misce. W konsekwencji prowadzi to do niestrawności, a także do szybkiego przybierania na wadze. Automatyczny dozownik karmy skutecznie temu zaradzi. Po zaprogramowaniu urządzenia zyskujesz pewność, że Twój pupil dostaje tyle jedzenia, ile potrzebuje. Aby nie doprowadzić do rozciągnięcia żołądka u kota, należy podzielić dzienną porcję na 4–5 posiłków. 

Czym kierować się przy wyborze dozownika karmy?

Szukając dozownika, zwróć uwagę na jego pojemność. Upewnij się, że zaspokoi on potrzeby Twojego zwierzaka. Zastanów się, czy chcesz samodzielnie ustawiać program karmienia kota, a może wolisz kupić automatyczny dozownik. Drugi produkt za każdym razem podaje inną karmę, co doceni nawet najbardziej wybredny mruczek. Sprawdź, czy wybrane urządzenie jest wyposażone w system zasilania awaryjnego. Nie musisz się wtedy martwić, że Twój pupil zostanie bez jedzenia podczas przerwy w dostawie prądu.

Zastanawiasz się, czy podajnik sprawdzi się, gdy masz kilka kotów? W takiej sytuacji najlepsze będzie urządzenie sterowane mikrochipem. Możesz umieścić chip w obroży swojego pupila, dzięki czemu mruczek zje przydzielony dla niego posiłek. 

Szukasz sposobu, żeby zapewnić pupilowi dostęp do karmy i świeżej wody? Możesz wybrać podwójny dozownik lub rozważyć zakup osobnych produktów. Sprawdź, jakie rozwiązanie przypadnie do gustu Twojemu podopiecznemu.

Shares: