Budownictwo

Rolety zewnętrzne – najlepszy wybór dla Twojego domu

Zastanawiasz się, czym zasłonić okna przed upalnym słońcem ? Jaki rodzaj żaluzji wybrać? Polecamy zakup i montaż rolet zewnętrznych. Nie tylko zapewniają poczucie prywatności, ale też zmniejszają koszty utrzymania domu. Nie wierzysz? Przeczytaj.

Poznaj zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne mają kilka funkcji, dzięki czemu są niezwykle praktyczne. Wykonane z PCV lub bardziej trwałego aluminium są doskonałym sposobem na szczelne zasłonięcie okien. Masz małe dziecko, które ma trudności z zasypianiem? A może pracujesz w systemie zmianowym i często śpisz w dzień? Rolety zewnętrzne zapewniają ciemność w środku dnia, przez co pomagają zasnąć. Odgradzają przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Co więcej, świetnie wyciszają dom przed hałasem dobiegającym z ulicy i podwórka. Mieszkasz przy ruchliwej trasie? A może na sąsiedniej działce mieści się firma transportowa albo zakład stolarski? Rolety zewnętrzne zapewnią ciszę w Twoim domu. Są niezwykle wygodne w użytkowaniu, bo można sterować nimi przy pomocy elektrycznego włącznika lub pilota. Pomagają zabezpieczyć dom przed włamaniem, bo utrudniają złodziejom wybicie szyby w oknie.  Ponadto dzięki szerokiej ofercie kolorystycznej można je odpowiednio dopasować do koloru dachu, elewacji i stolarki okiennej. Dobrze dobrane rolety zewnętrzne wyglądają elegancko i estetycznie. Podkreślają styl i bryłę budynku oraz dodają uroku całej działce. Olbrzymie znaczenie ma też fakt, że rolety zewnętrzne pomagają utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz domu i to o każdej porze roku. W związku z tym wpływają na obniżenie rachunków za media.

Rolety zewnętrzne – sposób na zmniejszenie kosztów utrzymania domu

Ten rodzaj rolet lepiej zabezpiecza dom przed nagrzewaniem się w porównaniu do żaluzji wewnętrznych, bo pozwala obniżyć temperaturę pokojową aż o 7 stopni. Jak to się dzieje? Rolety zewnętrzne zatrzymują promienie słoneczne, dzięki czemu szyby w oknach pozostają chłodne. Gorące, upalne powietrze nie przedostaje się więc do wnętrza domu. Nie potrzebny jest wiatrak chłodzący ani klimatyzacja. Z kolei w zimie rolety zatrzymują ciepło wewnątrz budynku, dzięki czemu nie musisz podnosić temperatury na sterownikach w kotłowni. Kupując rolety zewnętrzne inwestujesz więc w zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. W sezonie grzewczym, gdy na dworze wcześnie zapada zmrok, światło wewnątrz musimy zapalić już po południu. Rolety zewnętrzne czynią wtedy z domu bezpieczny azyl. Zasuwając je zapewniamy sobie poczucie prywatności i odgradzamy się od jesiennej pluchy i zimowych wiatrów.

Rolety zewnętrzne – o czym warto pamiętać?

Rolety zewnętrzne to element nowoczesnych technologii budowlanych. Warto o nich pamiętać już na etapie budowy domu. To ważne, zwłaszcza że przepisy prawne nakazują budowę domów energooszczędnych, w których straty ciepła zniwelowane są do minimum. W przypadku budowy domu montuje się rolety podtynkowe, które zwijają się do kasety ukrytej w warstwie ocieplenia i tynku. Pamiętaj, aby przy rozciąganiu instalacji elektrycznej zostawić przy oknach przewody do sterowania roletami. Możesz też zdecydować się na rolety sterowane radiowo pilotem. Polecamy oprócz tego zamontować też sterowanie ręczne z taśmy, które sprawdza się w razie awarii prądu czy zagubienia pilota.

Jeśli chcesz zamontować rolety zewnętrzne na wykończonym i ocieplonym domu, wybierz model natynkowy z widoczną kasetą. Wielu właścicieli montuje te rolety przy okazji inwestycji związanych z termomodernizacją domu.

Shares: