Budownictwo

Domy z prefabrykatów – dobre rozwiązanie gdy inwestorom zależy na czasie

Coraz więcej osób zastanawia się nad budową własnego domu. Wiadomo, że jest to inwestycja kosztowna, ale z drugiej strony ceny mieszkań są również wysokie. Ponadto budowa domu kojarzy się z przedsięwzięciem bardzo czasochłonnym. Na szczęście tak nie musi być. Dobrym wyborem jest prefabrykacja. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Domy z prefabrykatów – dlaczego to dobry wybór?

Domy z prefabrykatów to rozwiązanie dla osób ceniących jakość, ale też krótki czas budowy. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody budowlanej, w prefabrykacji domy nie są budowane cegła po cegle, lecz na podstawie projektu wykonuje się je w parku maszyn, co niweluje ryzyko błędów, a do tego pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Poszczególne elementy konstrukcyjne transportowane są na teren budowy, a następnie montowane na fundamentach. Te ostatnie mogą być wykonane metodą tradycyjną, ale również z gotowych płyt fundamentowych. Wyobraźcie sobie, że domy z prefabrykatów gotowe są w zaledwie kilka dni, a więc po trzech dniach cała konstrukcja jest gotowa, a dom jest zadaszony. Wystarczy tylko go wykończyć, co zajmuje mniej więcej trzy miesiące i już można się wprowadzać. W ten sposób jesteście w stanie zaoszczędzić sporo czasu. Pewnie zastanawiacie się, co z trwałością takich domów? Oczywiście domy z prefabrykatów są odporne na uszkodzenia mechaniczne i naprawdę mogą służyć przez długi czas. Budowa nie generuje również dużej ilości odpadów. 

Jaki projekt domu prefabrykowanego wybrać?

Domy z prefabrykatów są dostępne w wielu różnych wariantach. Wszystko tak naprawdę zależy od projektu jaki wybierzecie i tutaj macie pełną dowolność. Możecie wybrać dom parterowy, ale też półtorakondygnacyjny czy dwukondygnacyjny. Dom może być utrzymany zarówno w stylu klasycznym, jak i ultranowoczesnym czy industrialnym. Dodatkowo wybierając dobrą firmę możecie nanosić zmiany. Dzięki temu dom będzie odpowiadał Waszym potrzebom w 100%. Do wyboru macie też różnego rodzaju dachy. Możecie więc wybrać te płaskie, ale również o stopniu spadu wynoszącym choćby 22 stopnie. Przypominamy, że wszystkie elementy prefabrykowane trzeba zgłosić w projekcie wykonawczym budynku. Jednak nie ma konieczności zatrudniania nadzoru na terenie budowy, co także pozwoli ograniczyć koszty i sporo zaoszczędzić. Najpopularniejszymi domami prefabrykowanymi są te wykonane z keramzytu, ale możecie się zdecydować na domy ze specjalnego drewna, które jest bardzo twarde.                

Shares: