Budownictwo

5 sposobów zastosowania deski kompozytowej – poznaj je!

Deski z kompozytu cieszą się coraz większą popularnością w branży budowlanej. Inwestorzy oraz prywatni użytkownicy chętnie wykorzystują ten produkt w praktyce i czerpią z jego potencjału. Jednym z głównych atutów desek kompozytowych jest możliwość ich wszechstronnego zastosowania. W jakich sytuacjach zda egzamin ten materiał? Już teraz poznaj 5 ciekawych propozycji i zainspiruj się, aranżując zgodną z trendami, użyteczną, uporządkowaną oraz przyciągającą wzrok przestrzeń. To naprawdę proste!

Sposób numer jeden – przydomowy taras

Doskonale widać, że tarasy stają się standardem przy polskich domach jednorodzinnych. Tego typu konstrukcje można spotkać również w pobliżu punktów gastronomicznych, czy innych obiektów użyteczności publicznej. Bez względu na ostateczną lokalizację, ich montaż zawsze musi być staranny, jak również oparty na wykorzystaniu trwałych materiałów. Dotąd najczęściej stawiano na drewno, jednak teraz szala zwycięstwa jednoznacznie przechyla się na stronę produktu, jakim jest deska tarasowa kompozytowa WPC.

Sposób numer dwa – podłoga na balkonie

Idąc tym tokiem rozumowania, deski kompozytowe sprawdzą się także podczas prac związanych z wykańczaniem podłogi balkonowej. To świetna opcja dla osób, które pragną zaprojektować i urządzić zgodne ze swoimi marzeniami miejsce do komfortowego wypoczynku na świeżym powietrzu. Taka wysokogatunkowa nawierzchnia będzie urzekała swym klasycznym pięknem, a długoletnie utrzymanie jej w satysfakcjonującej kondycji stanie się rzeczywistością.

Sposób numer trzy – elewacja budynku

Deski kompozytowe WPC zdobywają uznanie również jako materiał stosowany do tworzenia elewacji i fasad budynków. Ogromne znaczenie ma tutaj fakt, że na ich stan negatywnie nie wpływają opady deszczu i śniegu, promienie słoneczne, wiatr, czy skrajne temperatury. Za sprawą specjalnego wyprofilowania poszczególnych desek, łatwo można je ze sobą połączyć, tworząc jednolitą płaszczyznę – montaż nie sprawia więc większego problemu, choć dla bezpieczeństwa lepiej powierzyć go ekipie fachowców.

Sposób numer cztery – ogrodzenie posesji

Pożądanym rozwiązaniem są także ogrodzenia ze sztachet kompozytowych. Stają się one interesującą alternatywą dla drewna przede wszystkim dlatego, że nie wymagają aż tak skomplikowanej impregnacji oraz pielęgnacji. Ogrodzenie wykonane z tego materiału to inwestycja, na którą opłaca się postawić, jeśli myśli się przyszłościowo.

Sposób numer pięć – donice kwiatowe

Kolejną metodą zastosowania desek kompozytowych jest stworzenie z nich donic kwiatowych o różnych kształtach i rozmiarach – można posadzić w nich swoje ulubione rośliny. To funkcjonalny i estetyczny element dekoracyjny nadający niepowtarzalnego charakteru przestrzeni, na której zostanie umieszczony. Donice z kompozytu warto umieścić na tarasie i balkonie, w ogrodzie, czy przy wejściu do domu. Odporność tego materiału na działanie czynników atmosferycznych sprawia, że takie konstrukcje mogą przez cały rok znajdować się na zewnątrz. Nie wpłynie to negatywnie na ich parametry wizualne, czy techniczne.

Popularne metody wykorzystania deski z kompozytu – podsumowanie

Deska kompozytowa WPC, czy PVC? Tego typu pytanie nie jest poprawnie sformułowane. Należy bowiem pamiętać, że wood plastic composite odnosi się do kompozytu drewna i plastiku, a PVC jest syntetycznym polimerem, który może zostać wykorzystany podczas produkcji takich desek. Już teraz sprawdź ofertę https://fabrykatarasow.pl/, zainwestuj w ten produkt, a potem wykorzystaj go zgodnie ze swoimi potrzebami!

źródło zdjęć: freepik.com

Shares: