Finanse

Pożyczki na raty – czy są bezpieczne?

Pożyczki na raty to ciekawa alternatywa dla ofert bankowych, szczególnie, że firmy, które je oferują, wyjątkowo stawiają na bezpieczeństwo pożyczania. Pożyczki ratalne będą wygodnym rozwiązaniem, gdy szybko potrzebujesz pieniędzy na remont, leczenie, wakacje czy wymianę zepsutego sprzętu w domu.

Firmy pozabankowe muszą stosować się do szeregu wytycznych, które narzuca na nie prawo. Zgodnie z zapisami Kodeksu cywilnego, maksymalna wysokość oprocentowania pożyczek na raty jest uzależniona od wysokości stopy referencyjnej. Po trzykrotnej obniżce stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, maksymalne oprocentowanie pożyczek nie może przekroczyć 7,2%.

Z kolei zgodnie z zapisami Tarczy Antykryzysowej najwyższy możliwy koszt pożyczki na raty dłuższej niż 30 dni nie może być wyższy niż 15% jej kwoty oraz 6% za każdy kolejny rok trwania umowy. Jeśli więc dana firma podejmuje działalność, to musi dbać o to, aby warunki pożyczki, które oferuje klientom były rozsądne, a nie wygórowane. Zanim więc skorzystasz z takiego finansowania, jak pożyczki na raty, sprawdź, czy te zasady są przestrzegane. Jeśli tak, to z dużym prawdopodobieństwem możesz sądzić, że firma jest wiarygodna.

Pożyczki ratalne są również bezpieczniejsze od chwilówek. Pożyczoną kwotę spłacasz w ratach, a nie jednorazowo, więc w mniejszym stopniu obciążają one Twój domowy budżet.

Czy pożyczki na raty są bezpieczne?

Odpowiadając na pytanie, czy pożyczki ratalne są bezpieczne, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na działalność firmy, która ich udziela. Warto zapoznać się z jej stroną internetową, sprawdzić, jak długo istnieje na rynku, czy można się z nią łatwo skontaktować etc.

Podmioty, które udzielają bezpiecznych pożyczek na raty, zazwyczaj mogą pochwalić się odznaczeniami przyznawanymi przez niezależne instytucje. Przykładem jest tutaj wyróżnienie Odpowiedzialny pożyczkodawca, przyznawane przez Loan Magazine. Magazyn zaświadcza, że firma, która dostaje taki certyfikat, stosuje się do siedmiu zasad na linii pożyczkodawca – pożyczkobiorca. Co to oznacza? Przede wszystkim fakt, że działa zgodnie z prawem i zasadami etycznymi, dostosowuje ofertę do zdolności kredytowej klienta oraz podaje informacje o swoich produktach w sposób jasny i pełny.

Drugim wyróżnieniem, który tym razem przyznaje BIG InfoMonitor to Firma wiarygodna finansowo. Jeśli na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy, znajdziemy takie odznaczenie, to możemy być pewni, że jest on godnym zaufania przedsiębiorcą.

Pamiętaj, że wypełniając wniosek o pożyczkę ratalną, musisz podać informacje o sobie, a także o swoich dochodach czy zobowiązaniach. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy strona internetowa danego podmiotu jest odpowiednio zabezpieczona, a dane szyfrowane. Łatwo to sprawdzisz, patrząc, czy witryna ma certyfikat HTTPS. Potwierdzeniem tego faktu, jest kłódka przy adresie strony.

Dobrze również, aby strona posiadała Certyfikat SSL, który zapewni prawidłowość transakcji, poufność informacji i ochronę danych. Informację o tym znajdziesz na stronie internetowej pożyczkodawcy. Z pewnością poinformuje Cię on o tym fakcie.

Jak ubiegać się o pożyczki na raty?

Pożyczki ratalne charakteryzują się tym, że cały proces możesz załatwić przez internet – od złożenia wniosku, poprzez weryfikację kredytową i podpisanie umowy aż po przelew środków. Wniosek można złożyć każdego dnia tygodnia 24 godziny na dobę, a decyzje wydawane są naprawdę szybko.

Jednak o pożyczki na raty nie może ubiegać się każdy. Dlaczego? Firmy, które ich udzielają, wcześniej sprawdzają, czy dany klient, będzie mógł spłacić pożyczkę w jego obecnej sytuacji finansowej oraz czy ryzyko finansowania nie jest zbyt duże. Dlatego decyzja negatywna, mimo że często irytuje pożyczkobiorców, jest wydawana w trosce o ich finansowe bezpieczeństwo.

Kto więc może się starać o pożyczki ratalne w Aasa?

  • Musisz mieć polskie obywatelstwo oraz na stałe mieszkać w Polsce. Wnioski od obcokrajowców nie są rozpatrywane.
  • Powinieneś mieć od 20 do 80 lat.
  • Musisz posiadać stałe dochody (np. praca, emerytura, renta, stypendium).
  • Nie możesz widnieć w rejestrach dłużników. Oznacza to, że nie możesz mieć znacznych zaległości w spłacie poprzednich kredytów i pożyczek.
  • Musisz posiadać zdolność do spłaty pożyczki, czyli zarabiać na tyle, aby bez problemów oddawać miesięczną ratę.
  • Powinieneś uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Weryfikuje ją firma pożyczkowa, u której chcesz uzyskać finansowanie.

Osoby, które regularnie zarabiają oraz posiadają dobrą historią kredytową, mogą więc bez obaw wnioskować o pożyczki na raty.

Wniosek o udzielenie finansowania możesz złożyć na stronie internetowej www.aasapolska.pl. Następnie my weryfikujemy Twoją zdolność kredytową i oceniamy, czy będziesz w stanie spłacać kwotę, o którą wnioskujesz. Informację o decyzji wyślemy do Ciebie e-mailem i SMS-em i w przypadku decyzji pozytywnej dołączymy również umowę pożyczki. Dokładnie ją przeczytaj, a wszystkie wątpliwości możesz rozwiać u naszych konsultantów – na infolinii albo z wykorzystaniem e-maila lub formularza kontaktowego.

Na co zwrócić uwagę, sięgając po pożyczki ratalne?

Pożyczki ratalne powinny być zaciągane w sposób rozsądny i przemyślany. Najpierw więc sprawdź, czy Twoje zarobki są wystarczające do tego, aby bez problemu spłacać zaciągniętą kwotę. A jak wybrać odpowiednią firmę? Zwróć uwagę na koszty pożyczki (czy nie są wyższe niż te prawnie narzucone) oraz na renomę podmiotu – czy posiada certyfikaty oraz opinie zadowolonych klientów i czy strona jest bezpieczna.

Warto zwrócić również uwagę na benefity, które wpłyną na bezpieczeństwo pożyczki. W Aasa Polska proponujemy naszym klientom Pakiet Korzyści Aasa. Na czym on polega? Jeśli zdecydujesz się go aktywować zyskasz:

  • szybki przelew za 0 złotych bezpośrednio na Twoje konto, 
  • wakacje od spłaty raty, 
  • zabezpieczenie i natychmiastową wypłatę świadczeń w przypadku choroby lub śmierci, 
  • brak konieczności spłaty kwoty udzielonego kapitału przez okres pierwszych 6 miesięcy. 

Zapoznaj się z ofertą Aasa Polska już dziś i skorzystaj z naszych benefitów!

Shares: