Dom

Postaw na stylową i funkcjonalną łazienkę

Urządzenie łazienki wbrew pozorom wcale nie jest łatwym zadaniem. To pomieszczenie, które musi być przede wszystkim funkcjonalne. Odpowiednia armatura łazienkowa ma znaczenie dla użytkowania. Nie oznacza to jednak, iż łazienka nie może być urządzona w dobrym stylu. Na przykład bateria do wanny może całkowicie odmienić wnętrze.

Jaka bateria do łazienki?

Już sam wybór baterii może przysporzyć sporo problemów. Nawet w przypadku najważniejszego łazienkowego elementu, czyli wanny, nie jest łatwo. Wygodna bateria do wanny nie zawsze odpowiada nam pod względem designu i na odwrót. Na szczęście w wielu sklepach, między innymi na bridom.pl, jest szeroki wybór produktów, które powinny zadowolić każdego klienta.

Polecaną propozycją jest choćby bateria wannowa Deante, która cieszy się sporą popularnością. Decydując się na tego typu sprzęt, do wyboru są baterie stojące lub ścienne, a także podtynkowe. W przypadku umywalki montuje się te pierwsze, nad wanną lub w kabinie prysznicowej natomiast pojawiają się baterie ścienne.

Postaw na stylową i funkcjonalną łazienkę

Pamiętaj o wystroju

Wykonując remont lub urządzając łazienkę, warto pamiętać, że komfort użytkowania to jedna strona medalu. Praktyczna i funkcjonalna armatura łazienkowa powinna jednak być też odpowiednia dla danego wnętrza i wystroju. Jeśli na przykład w łazience znajduje się wanna narożna, która często kojarzy się z nowoczesnym designem, to można do niej dobrać równie nowoczesną baterię. Oczywiście dla wielbicieli klasyki dostępna jest bardziej tradycyjna bateria do wanny, tak więc bez względu na to, jaki wystrój się preferuje, łazienkę można urządzić na różne sposoby. Można się zdecydować na baterie z dwoma kurkami lub z dźwignią, to również kwestia preferencji. Armatura łazienkowa bywa wykonana z różnych materiałów. Od wyboru tworzywa także zależy styl całego pomieszczenia. Nawet kolor można wybrać według wymagań, poczucia estetyki czy funkcjonalności.

Postaw na stylową i funkcjonalną łazienkę

Postaw na oryginalny design

Srebrna armatura łazienkowa to dziś nic wyjątkowego. Chcesz postawić na oryginalny design, to możesz wybierać wśród wielu rodzajów baterii i nie tylko. Dobrym przykładem jest wanna narożna, która sama w sobie jest wciąż dość oryginalnym produktem, ale z pewnością takim, który podkreśli aranżację łazienki. Dostępna jest w wielu rozmaitych wersjach, które różnią się od siebie wymiarami. Wanny asymetryczne są ciekawym i nowoczesnym elementem wyposażenia, a często sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, w których trzeba odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Poszczególne elementy jeszcze mocniej podkreślą stylizację, choćby bateria wannowa Deante albo innego renomowanego producenta.

Nie warto więc traktować łazienki po macoszemu, jako mniej istotnego pomieszczenia. Pamiętajmy, że warto się dobrze czuć nie tylko w kuchni podczas przygotowywania posiłków, w salonie podczas oglądania telewizji czy w sypialni, czytając książkę. Także łazienka powinna sprzyjać dobremu samopoczuciu i relaksowi.

Shares: