Dom

Pokój małego fana tenisa – czyli małe zmiany, a duży efekt!

Urządzenie pokoju chłopca nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy jest fanem sportu. O ile do pokoju piłkarskiego można znaleźć mnóstwo różnych gadżetów, o tyle w przypadku miłośnika tenisa jest już nieco trudniej. Jednak my podejmiemy wyzwanie i zaproponujemy kilka rozwiązań, które wcale nie będą kosztować bardzo wiele, mimo że tenis to sport elitarny. Zatem metamorfozę pokoju czas zacząć!

Fototapety lub naklejki ścienne

kortJeśli Twój syn jest prawdziwym fanem tenisa ziemnego, a jednocześnie trenuje, to możesz do jego pokoju wybrać fototapetę z jego ulubionym zawodnikiem, która może zająć jedną ze ścian. Możesz zdecydować się również na fototapetę z widocznym kortem tenisowym. Oczywiście ciekawym wyborem może być również naklejka ścienna na tle pomalowanej na biało ściany. Może być to np. logo jednego z turniejów Wielkiego Szlema.

Nietypowy dywan na podłodze, dodatki na ścianach

Oczywiście obecnie wybraną grafikę można nanieść na każdy materiał, dlatego również dywan może być tym elementem na którym znajdzie się wizerunek gwiazdy tenisa bądź też imitacja podłoża trawiastego lub ziemnego kortu tenisowego. Jeśli fototapeta nie zajmuje całej ściany można pokusić się jeszcze o tenisowe dekoracje. Przede wszystkim mogą to być plakaty w antyramach, kalendarze z autografem czy nawet rakieta tenisowa umieszczona w szklanej gablotce. Tenisową dekorację można wykonać również samodzielnie. Starą rakietę, a właściwie jej ramę wykorzystasz do stworzenia unikalnego lustra. Wystarczy, że dotniesz lustro do wymiaru rakiety i umieścisz wewnątrz, zamiast naciągu.

Ergonomiczne meble młodzieżowe z dużą szafą i komodą

tenisMiłośnik tenisa z pewnością potrzebuje też odpowiedniej garderoby, w której znajdą się zarówno zwykłe ubrania, jak i sportowe. Warto zatem zdecydować się na meble młodzieżowe dla chłopca, które spełnią wszystkie jego potrzeby. Na pewno potrzebna będzie duża szafa i komoda. W tej drugiej zmieszczą się wszystkie sportowe buty i akcesoria, nie tylko skarpety, ale również opaski, czapki i frotki na rękę. Te ostatnie wszak świetnie sprawdzają się do ocierania potu z czoła podczas treningu. Meble młodzieżowe dla chłopca muszą być wyposażone także w ergonomiczne biurko do którego możesz dopasować krzesło z tapicerką z tenisową grafiką. Inną możliwością jest wybór krzesła w jednym kolorze, ale podkreślenie zainteresowań dziecka poprzez dobór maty pod krzesło z grafiką. Taki element jest dekoracyjny, a zarazem chroni twardą podłogę przed zarysowaniami. Trzeba zwrócić uwagę, że świetnie sprawdzą się modułowe meble młodzieżowe dla chłopca, które można rozstawić w różnych częściach pokoju. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze niż łączona meblościanka. Poza tym nie kupujesz wszystkich mebli, a tylko te, które naprawdę potrzebujesz. Ale jest również inna opcja, znacznie tańsza, a mianowicie okleina meblowa.

Odmień wygląd starych mebli do pokoju małego miłośnika tenisa

W pokoju może się znaleźć miejsce na nowe meble, ale aby zaoszczędzić na metamorfozie pokoju, równie dobrze możesz odnowić stare. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią okleinę, a także nowe uchwyty meblowe. Dzięki temu odmienisz pokój chłopca niewielkim kosztem. Okleiny mają rysunek drewna, ale można zdecydować się również na takie z dowolną grafiką. Jednak biorąc pod uwagę ilość tenisowych gadżetów, to aby nie przesadzić, lepiej zdecydować się na jednolity kolor bądź imitację drewna i dobrać ciekawe uchwyty.

Na ścianie w pokoju młodzieżowym może znaleźć się również siatka, a w niej piłki tenisowe. Na pewno trzeba również zadbać o wygodne łóżko. Jeśli to, które dziecko miało do tej pory się sprawdzi, to wystarczy dopasować odpowiednią narzutę oraz dekoracyjne poduszki, oczywiście z tenisowymi symbolami. A na szafce lub ścianie może znaleźć się oświetlenie led w kształcie tenisowych piłek. Oczywiście nie musisz wybierać wszystkich rozwiązań i wybrać kilka z nich. Na pewno taki pokój przypadnie do gustu nastolatkowi. Niewielkie zmiany, nawet te kosmetyczne i wprowadzenie do wnętrza kilku dodatków mogą dać świetny efekt.

Shares: