Dom

Firany do domu – na jakie warto postawić?

Wynajem mieszkania, bądź kupno domu zawsze wiąże się z emocjami. Gdy wszystkie formalności zostaną dopełnione, możemy przejść do remontów oraz dekorowania naszych pomieszczeń. Obecny rynek oferuje masę rozwiązań, dzięki którym aranżacja wnętrz jest znacznie prostsza, a to z kolei przyciąga wielu sympatyków dodatków do domu. Jednym z elementów, które tworzą klimat i dodają charakteru wnętrzom, są firany. Na jakie warto postawić? Podpowiadamy.

Firany do domu – czy są potrzebne?

Odpowiedź na pytanie, czy firany do domu są potrzebne, nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, gustu, ale również od stylu, w którym chcemy urządzić nasze mieszkanie. Faktem jest natomiast to, że firany potrafią dodać klimatu każdemu wnętrzu i jednocześnie podkreślić jego charakter. Bardzo często pełnią funkcję dekoracyjną. Jeśli postawimy na takie rozwiązanie, to idealnie sprawdzą się firany z poliestru z domieszką bawełny. Firany mające pełnić funkcję użyteczną, powinny być przede wszystkim ze struktury, która nie przepuszcza światła, np. aksamit.

Jak dopasować firany do aranżacji wnętrza?

Jeśli zdecydujemy się np. na firany do jadalni, to warto wybrać je zgodnie z estetyką wnętrza. Możemy eksperymentować, natomiast najważniejsze jest to, aby kolorystycznie nie odbiegały zbyt mocno od całej aranżacji wnętrza, ponieważ możemy uzyskać efekt całkiem odwrotny do zamierzonego. Warto w tym przypadku zwrócić również uwagę na ustawienie mebli. Jeśli przy oknie stoi już np. szafka to idealnym rozwiązaniem będą firany nieco krótsze, sięgające do blatów mebli. Obecnie producenci dbają o to, aby produkcja obejmowała nie tylko różne wzory, ale również długości i szerokości. Większość firan wykonywana jest z powszechnych materiałów, takich jak np. woal, tkanina lnianopodobna czy etamina. Nie powinniśmy więc mieć problemu z wyborem produktów, które spełnią nasze oczekiwania, w tym również wszelkie walory estetyczne.

Firany do sypialni – jak je wybrać?

Firany do sypialni powinny być wybierane zgodnie ze stylem i aranżacją całego pomieszczenia. Są one idealnym dodatkiem do ciepłego wystroju wnętrza, w którym stawiamy przede wszystkim na ciepło. Do nowoczesnych wnętrz idealnie pasują firany z gładkiej tkaniny, które sięgają aż po samą podłogę. Taki wystrój świetnie współgra z dodatkami, które wprowadzają odrobinę elegancji, np. poszewkami na poduszkę, czy narzutą na łóżko.

Shares: