Dom

Plisy w sypialni- Komfort, funkcjonalność i pełna prywatność

W sypialni chyba każda osoba chce zagwarantować sobie spokój, komfort oraz dobrą jakość snu. Niestety wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniej osłony okienne która zagwarantuje im wszystko to, czego potrzebują. Plisy to rodzaj osłony okna, który cieszy się od niedawna ogromnym zainteresowaniem klientów. Dlaczego wariant ten stał się tak popularny i dlaczego warto stawiać na plisy w swoim pomieszczeniu, jakim jest sypialnia?

Sypialnia a prywatność i komfort snu

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i spędzamy intymne chwile. Wszystko to sprawia, że to w tym miejscu pragniemy zachować szczególną prywatność, decydują się na najwyższej jakości osłony okienne bez względu na to, czy są to rolety, czy też plisy. Te drugie zyskały jednak stosunkowo dużą popularność i wielu przypadkach są chętniej stosowane niż jakiekolwiek inne propozycje ochrony okna przed promieniowaniem UV oraz promieniami słonecznymi. Zadaniem plis jest całkowita osłona okna oraz umożliwienie użytkownikowi prostoty manewrowania poszczególnymi elementami.

Jak wygląda plisa okienna do sypialni?

Plisy okienne do sypialni nie różnią się zasadniczo niczym od innych plis, które stosowane są na przykład w kuchni, czy salonie. Plisa okienna stworzona jest z materiału, który do złudzenia wyglądem przypomina harmonijkę. Po bokach znajdują się prowadnice, w których znajduje się plisa, co sprawia, że okno jest całkowicie osłaniane po bokach i roleta nie podstawie od niego nawet w najmniejszym stopniu. Plisy montowane są na dole okna i przesuwane są ku górze. Wygodne mechanizmy oraz element służący do przesuwania plisy po oknie to ogromne ułatwienie dostosowania zasłonięcia plisy do potrzeb użytkowników. 

Plisy w sypialni —  Zalety rozwiązania 

Doskonały wygląd

Plisy przede wszystkim prezentują się bardzo dobrze. Ich klasyczny wygląd wpisuje się w charakter wnętrza industrialnego oraz glamour. Bez względu na to, na jaki rodzaj wykończenia w domu się zdecydujemy, plisy z pewnością będą przyciągały uwagę oraz zainteresowanie gości. 

Możliwość zachowania pełnej prywatności

Sypialnia to miejsce, w którym zaraz po łazience pragniemy zagwarantować sobie maksymalną ochronę oraz prywatność. Boczne mechanizmy plis sprawiają, że okno po bokach jest całkowicie osłonięte, co z pewnością przekłada się na komfort ich użytkowania. 

Prostota czyszczenia

Dla wielu osób fakt, iż plisa tworzona jest z materiału przypominającego harmonijkę, może budzić obawy związane z tym, w jaki sposób plisy będą pielęgnowane. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że plisy mogą być stosowane także w takich wnętrzach, jak kuchnia, gdyż proces ich czyszczenia jest łatwy, gdyż plisy mogą zarówno zostać przetarte ściereczką, jak i mogą bez żadnego trudu zostać wyprane w pralce. Proces czyszczenia trwa zaledwie kilka chwil. Po wypraniu plisy należy je osuszyć i wyrównać miejsca ewentualnych zagnieceń. Jak wiadomo, sypialnia to miejsce, w którym generuje się kurz. Plisy są w tym przypadku więc niezwykle uniwersalnym i higienicznym rozwiązaniem. 

Atrakcyjna cena

Za zakupem plis przemawia także atrakcyjna cena, która jest nieporównywalnie niższa, niż cena rolet, czy innych osłon okiennych. 

Wyciemnienie pokoju

Dzięki plisom możliwe jest zaciemnienie wnętrza w dużym stopniu. Zastosowanie plis umożliwia więc odbywanie dziennych drzemek z zachowaniem najwyższej jakości snu. 

Czy warto postawić na plisy w sypialni?

Plisy skradły serca zarówno projektantów wnętrz, jak i osób, które doceniają je za funkcję użytkową. Jak widać, zastosowanie plis jest bardzo uniwersalne, dlatego nie warto zastanawiać się nad słusznością takiego wyboru. Dzięki plisom można zagwarantować sobie prywatność. 

Szukasz plis lub rolet do swojego mieszkania? Odwiedź: rolety.eu

Shares: