Dom

Jak tanio ogrzać mieszkanie w chłodne, jesienne wieczory?

Każdego roku przekładasz czas włączenia ogrzewania w domu ze względu na jego koszty? Istnieje łatwy sposób, pozwalający zmniejszyć Twoje rachunki w okresie jesienno-zimowym. Podpowiadamy, jak zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu przed nadejściem chłodniejszych dni. Wystarczy wybrać dobry termowentylator ceramiczny, który skutecznie spełni swoją funkcję, będzie tak samo wydajny, jak standardowe ogrzewanie i dużo tańszy.

Kiedy włączyć ogrzewanie?

Rozporządzenie z dnia 15.01.2007 roku mówi o sezonie grzewczym jako o okresie, podczas którego konieczne jest dostarczanie ciepła w celu ogrzewania ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Minimalną temperaturą w pomieszczeniach jest 20°C w pokojach dziennych oraz 24°C w łazienkach. Jeśli chcesz dogrzać swoje mieszkanie, zanim rozpocznie się sezon grzewczy, wykorzystaj urządzenie, jakim jest termowentylator ceramiczny. Dzięki niemu podniesiesz temperaturę w mieszkaniu i zaoszczędzisz na kosztach ogrzewania.

Przyjmuje się, że sezon grzewczy trwa od października do maja. Zazwyczaj zarządcy budynków włączają ogrzewanie, kiedy temperatura na zewnątrz przez 3 dni z rzędu spada poniżej 10°C, a w mieszkaniach jest mniej niż 16°C. Jeżeli jednak chcesz uniknąć chłodniejszych wieczorów i zimnych nocy przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, sprawdź termowentylator ceramiczny. Skutecznie podniesie temperaturę w Twoim mieszkaniu, przez co nie będziesz musiał czekać na decyzję spółdzielni o włączeniu ogrzewania.

Ogrzewanie mieszkania w okresie przejściowym

Przejściowe pory roku, w których przeplatają się ciepłe dnie i znacznie chłodniejsze wieczory zawsze były problematyczne. Zazwyczaj wiosną i jesienią ogrzewanie w domu jest wyłączone, włączone zostaje dopiero na początku zimy. Ze względu na wahania temperatury w okresach przejściowych warto zastanowić się nad zakupem specjalnych urządzeń dogrzewających. Termowentylator ceramiczny doskonale sprawdzi się jako narzędzie podnoszące temperaturę w domu podczas chłodnych wieczorów.

Czasami ogrzewanie jest wykorzystywane poza domem. Ze względu na chłód panujący na zewnątrz, korzystanie w czasie wolnym ze świeżego powietrza może być utrudnione. Termowentylatory ceramiczne sprawdzają się jednakowo w pomieszczeniach i poza nimi. Każda osoba mająca dom z ogrodem lub tarasem z pewnością chciałaby skorzystać z uroków przyrody nawet podczas chłodniejszych dni. Termowentylator ceramiczny doskonale spełni zadanie ogrzania tarasu, czy balkonu, na którym zamierzasz spędzić czas.

Shares: