Jak tanio ogrzać mieszkanie w chłodne, jesienne wieczory?

Każdego roku przekładasz czas włączenia ogrzewania w domu ze względu na jego koszty? Istnieje łatwy sposób, pozwalający zmniejszyć Twoje rachunki w okresie jesienno-zimowym. Podpowiadamy, jak zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu przed nadejściem chłodniejszych dni. Wystarczy wybrać dobry termowentylator ceramiczny, który skutecznie spełni swoją funkcję, będzie tak samo wydajny, jak standardowe ogrzewanie i dużo tańszy.

Kiedy włączyć ogrzewanie?

Rozporządzenie z dnia 15.01.2007 roku mówi o sezonie grzewczym jako o okresie, podczas którego konieczne jest dostarczanie ciepła w celu ogrzewania ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Minimalną temperaturą w pomieszczeniach jest 20°C w pokojach dziennych oraz 24°C w łazienkach. Jeśli chcesz dogrzać swoje mieszkanie, zanim rozpocznie się sezon grzewczy, wykorzystaj urządzenie, jakim jest termowentylator ceramiczny. Dzięki niemu podniesiesz temperaturę w mieszkaniu i zaoszczędzisz na kosztach ogrzewania.

Przyjmuje się, że sezon grzewczy trwa od października do maja. Zazwyczaj zarządcy budynków włączają ogrzewanie, kiedy temperatura na zewnątrz przez 3 dni z rzędu spada poniżej 10°C, a w mieszkaniach jest mniej niż 16°C. Jeżeli jednak chcesz uniknąć chłodniejszych wieczorów i zimnych nocy przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, sprawdź termowentylator ceramiczny. Skutecznie podniesie temperaturę w Twoim mieszkaniu, przez co nie będziesz musiał czekać na decyzję spółdzielni o włączeniu ogrzewania.

Ogrzewanie mieszkania w okresie przejściowym

Przejściowe pory roku, w których przeplatają się ciepłe dnie i znacznie chłodniejsze wieczory zawsze były problematyczne. Zazwyczaj wiosną i jesienią ogrzewanie w domu jest wyłączone, włączone zostaje dopiero na początku zimy. Ze względu na wahania temperatury w okresach przejściowych warto zastanowić się nad zakupem specjalnych urządzeń dogrzewających. Termowentylator ceramiczny doskonale sprawdzi się jako narzędzie podnoszące temperaturę w domu podczas chłodnych wieczorów.

Czasami ogrzewanie jest wykorzystywane poza domem. Ze względu na chłód panujący na zewnątrz, korzystanie w czasie wolnym ze świeżego powietrza może być utrudnione. Termowentylatory ceramiczne sprawdzają się jednakowo w pomieszczeniach i poza nimi. Każda osoba mająca dom z ogrodem lub tarasem z pewnością chciałaby skorzystać z uroków przyrody nawet podczas chłodniejszych dni. Termowentylator ceramiczny doskonale spełni zadanie ogrzania tarasu, czy balkonu, na którym zamierzasz spędzić czas.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij